Author Topic: NESREĆE, NEZGODE I INCIDENTI NA MORU  (Read 13503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: NESREĆE, NEZGODE I INCIDENTI NA MORU
« Reply #50 on: July 14, 2020, 02:16:19 PM »

Početak požara iz daljine

Mislim da je taj brod otpisan :icon_scratch:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #51 on: July 14, 2020, 03:36:56 PM »

13.srpnja.2o2o Helikopteri iz pomorske borbene eskadrele helikoptera (HSC) 3 gase vatru

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #52 on: July 23, 2020, 05:55:58 PM »

Srpanj 16, 2020, 23:07:38 »

Brod gori i sada dok ovo pišem (Srpanj 16, 2020, 23:07:38 ). Ne znam koliko se o tome kod nas piše, pa ću svejedno napisati samo kratko koliko više znam, jer ja se probam informirati okolo naokolo.
Na brodu je još 1 ooo ooo galona goriva, a to bi bilo 2,7 ooo ooo (milijuna) litara goriva, koje navodno nije u opasnosti. Na brodu je bilo 160 članova posade, ostalih 840 su bili odsutni, jer je brod bio upravo još u remontu.
Kaže se da je brod bio popunjen svom posadom, bilo bi mnogo više žrtava, a s druge strane se kaže da bi se brod pod punom posadom mogao sam pogasiti požar, jer su tako trenirani, ali u ovom slušaju višestruko posadom smanjeni.
Na brodu su dva ista protupožarna zaštitna sisteme, halonom, plinom koji je inače zabranjen jer uništava ozonski omotač (?), ali je nekim vojnim brodovima dozvoljeno.
Jedan sistem, to jest krug je bio isključen jer se na njemu nešto radilo i nije bio za upotrebu, drugi  ne mogu točno reći jer mi se od mnoštva podataka sve momentalno  smotalo. Ali osobno sam uvjeren da je jednostavno brod bio posadom potkapacitiran i mnoga "borbena" mjesta jednostavno nisu mogla malim brojem funkcionirati kako treba, ili uopće nisu mogla biti u funkciji.
Navodno je požar izbio u nekoj kanti gdje su bile upotrebljene krpe (stupa, kučina) za čišćenje. No nu, sve usijano (navodno i do 1ooo˚C  a oni znaju gdje je požar izbio), ali je pretpostavkom i moglo doći do zapaljenja.
 Mislim da se je tu radilo o šlampavosti, i nereagiranju, o ne biti na svojim borbenim položajima, a jer posada praktično nije bila na brodu i da brod neće više nikada zaploviti, te da pisanje o nekim napadnom brodu za prijevoz amfibija, je jako čudio jer je to jednostavno manji nosač aviona/helikoptera i za desantno jurišnu upotrebu, dakle i za druge namjene.
Dok ovo pišem, brod i dalje gori i nadam se da kako kažu ta ogromna količina goriva neće eksplodirati, a manjih eksplozija je već bilo mnogo.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #53 on: July 23, 2020, 05:58:05 PM »

Danas u 11ooh PDT  (Pacific Daylight Time North America) požar je ugašen.
Ako koga zanima, bila konferencija za novinare:
https://www.facebook.com/SurfaceWarriors/videos/729993644234469/?__tn__=kC-R&eid=ARBuEhLvgOm_orRYy1uZVtYjP3A4-
I ovo je zadnja, ili jedna od zadnjih vodenih "bombi"

Dio mornaričke baze u San Diegu. Požar na "USS Bonhomme Richard"_u je ugašen.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #54 on: July 23, 2020, 06:01:51 PM »
Ovo je na zvaničnoj stranici američke mornarice, fotografirano jučer nakon što je požar ugašen:

Nakon onoliko dima i vatre izvana i ne izgleda tako loše, kako je iznutra doznat ćemo.
No ako brod bude otpisan, dal s vragom ili bez njega, nije za utjehu, ali nekako se radi o satima; prije ili kasnije je ne znam točno, u službu je primljen veoma sličan ili isti takav brod   „USS Tripoli“ LHA 7  možda samo nekoliko metara duži(?)

USS Tripoli  LHA 7 

Zato pišem, možda nije bez vraga.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #55 on: August 28, 2020, 12:59:09 PM »
Prije tri tjedna:

Snimio  „šofer“ ministarstva mora ili „vozač“ Boris Rad…… iz T-Portala
« Last Edit: August 28, 2020, 09:57:37 PM by Strici »

Offline Groff

• Noštromo
« Reply #56 on: August 28, 2020, 10:08:18 PM »
Parkiral je plovilo na neoznačenom parkiralištu !!!!!  Šteta Ladie.........

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #57 on: August 29, 2020, 08:19:41 PM »
Evo kako je eksplodirao gliser va Italiji za svu srecu nitko ozbiljnije ozljedjen osim neplaniranoga kupanja i izgubljenoga glisera:

https://www.reddit.com/r/CatastrophicFailure/comments/iia92g/motorboat_explodes_port_of_ponza_italy_august_2020/
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #58 on: December 08, 2020, 08:42:38 PM »
Javili iz Italije da nemaju plina, pa se nemreju grijati :sad10:, a mi da nemamo platformu i nigdi ju nemremo nači jer su vali od 2,5 do 4 metra visoki :fucyc:. :laughing7:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-potragu-za-ivanom-d-ne-prije-cetvrtka-ne-mozemo-joj-prici-valovi-su-visi-od-dva-i-pol-metra-15035619

Prema podacima kojima raspolažu u pulskoj Lučkoj kapetaniji, uvjeti na moru su jako loši i iznimno nepovoljni, uz valove više od dva i pol metra.   
"Dodatne informacije o stanju Ivane D prikupit ćemo čim vremenske prilike dopuste siguran pristup lokaciji ovog eksploatacijskog objekta", poručila je kapetanica Brenko Škerjanc.
Nestala Inina platforma Ivana D je nenastanjena i nalazi se oko 50 kilometara sjeverozapadno od Pule.
Nakon što je nestala, automatski su se zatvorili plinski ventili čime je otklonjena opasnost od ispuštanja plina i tako nije došlo ni o kakvog izlijevanja ili drugog ekološkog incidenta.
O gubitku komunikacije i vizualnog kontakta s plinskom platformom "Ivana D" zbog olujnog vjetra i velikih valova na sjevernom Jaranu jučer su izvijestili iz Ine i Koordinacije za sigurnost pri odobalnom istraživanju i eksploataciji ugljikovodika.
"Zbog jakog vjetra i velikih valova na sjevernom Jadranu tijekom vikenda, u poslijepodnevnim satima u subotu 5. prosinca došlo je do gubitka procesne komunikacije i navigacijskog sustava, a potom i vizualnog kontakta s nenastanjenim eksploatacijskim odobalnim objektom Ivana D", priopćila je Ina.
Riječ je, kako se navodi, o monopodskom satelitskom objektu bez posade, pomoću kojeg se proizvodi prirodni plin te se prije opisanih događaja automatski aktivirao sustav za isključivanje u nuždi, pa su zatvaranjem dubinskih sigurnosnih ventila plinske bušotine dovedene u sigurno stanje, dok je tlak u plinovodu ostao stabilan.
Događaj nije imao štetnog utjecaja na okoliš, naveli su iz Ine, koja je, sukladno propisima i zakonskim obvezama, o događaju pravovremeno izvijestili sva nadležna tijela.
Iz Ine su najavili da će se zbog te situacije i izrazito lošeg vremena s većom pozornošću pratiti proizvodni proces na povezanim eksploatacijskim odobalnim objektima te će se po potrebi poduzeti dodatne mjere.
"Sigurnost opskrbe nije ugrožena i proizvodnja se na svim ostalim odobalnim eksploatacijskim objektima odvija po planu", istaknuli su iz Ine.
« Last Edit: December 08, 2020, 08:46:09 PM by Strici »

Online Mali od portala

• Administrator
  • Kadet
  • Dobro more svima!
« Reply #59 on: December 08, 2020, 11:05:54 PM »
uz valove više od dva i pol metra.   

da, da su bar dva, onda bi išli nać Ivanu, ovak ih hebu tih pola metra, pa ne mogu.  :toothy9: