Author Topic: Žene na brodu; nekad i danas  (Read 18024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Žene na brodu; nekad i danas
« Reply #90 on: June 27, 2020, 07:57:46 PM »
Pa ne znam što da kažem? Ili  možda će te zaboljeti istina:
Nekad su muški imali „mu..“. Eto i ti ih nisi imao :laughing7:, dakle to „odmudavanje“ je prije počelo nego sam mislio, jer i ti si ne baš mlad, a ja nešto stariji, a u moje vrijeme su ih imali, ali ne i žena na brodovima. :sad10:
Znači odmudavanje je počelo negdje u godinama naše starosne razlike. :icon_scratch:
A ja mislio da je počelo zadnjih 15-naestak godina.
Konkretno znaš razliku između bikova i volova. :laughing7:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Maestral

• Noštromo
« Reply #91 on: June 27, 2020, 10:30:08 PM »
Vremena se mijenjaju pa time podjela na muške i ženske poslove. Amerikanci već imaju admiralicu sa četiri zvijezde, zapovjednicu ratnog zrakoplovstva sa četiri zvijezdice ... One su na samome vrhu a ima ih pilotica lovačkih aviona, zapovijednica ratnih brodova, ...

« Last Edit: June 27, 2020, 10:33:20 PM by Maestral »

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #92 on: June 27, 2020, 11:48:16 PM »
Pa ne znam što da kažem? Ili  možda će te zaboljeti istina:
Nekad su muški imali „mu..“. Eto i ti ih nisi imao :laughing7:, dakle to „odmudavanje“ je prije počelo nego sam mislio, jer i ti si ne baš mlad, a ja nešto stariji, a u moje vrijeme su ih imali, ali ne i žena na brodovima. :sad10:
Znači odmudavanje je počelo negdje u godinama naše starosne razlike. :icon_scratch:
A ja mislio da je počelo zadnjih 15-naestak godina.
Konkretno znaš razliku između bikova i volova. :laughing7:

A sto da kazem na tvoje blesav odgovor moj Strici ti si otisao zivjeti u Austriju ali si ostao zaostali homo balcanicus   :violent1: ili turcin :BangHead: Ta Eva de Meyer je plovila samnom pred 33 godine  :notworthy:  Pa moja Jadranka je zavrslia pomorsku skolu u Bakru , moja bisvsa susjeda u Fuzinama bila je pvi oficir na strancu pred 40 godina sada je negdje lucki kapetan kod nas.
Ja sam ko mladji decko uvjek se kretao u zenskom drustvu i mogu ti reci da mi je bilo ugodno, kada sam radio u Transjugu (ERC) bilo je cca130 zenskih i nas 6 muskih, kada sam isal na ples u Opatiju ili Hotel Park u Rijeci na Pecinama bio sa uglavnom sa zenskim drustvom (osjecao sam se ko kralj) Na kraju krajeva u nasoj kuci i na poslovima koje obavljamo nema muskih i zenskih poslova nego sve radimo zajedno i pomazemo jedno drugome i kada zavrsimo onda uzivamo zajedno :sunny: :sunny: Pred par dana Jadranka se nije osjecala dobro pa smo prekinuli boravak na Luckyu , to ti je ako ne znas RESPEKT prema partneru :wave:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline more

• Admiral flote
« Reply #93 on: June 28, 2020, 01:22:31 PM »
Damire, očito si bio naoćit momak kada su te "mačkice" toliko prihvaćale. Blago tebi!

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #94 on: June 28, 2020, 03:21:01 PM »
Pa ne znam sto u zenske nalazile u meni ali bilo je zabavno a proci korzom sa Jadrankom u to doba bio sam plav od udaraca laktova i pitanja koja ti je ova :laughing7:
« Last Edit: June 28, 2020, 03:24:50 PM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #95 on: June 28, 2020, 04:37:18 PM »
Huh ima tu što da se piše; odgovara; reagira na napisano.
Pa da počnem od onog što nije o meni, a ja bi isto htio da sam o oka kao što „more“ zaključuje da je Damir bio. :laughing7:
Blago si ga tebi Damire, to da si puno boravio u društvu, da ne bude žena, nego ću u ovom slučaju napisati u društvu DAMA :thumbsup:.
Ja nisam nikada nikom zavidan, ali u tvom slučaju bih volio da se to i meni desilo, a jer su govorili, ustvari dame su govorile da sam dečko (to drugima kad nisu bile samnom) o oka. Samo kvaka je bila da ih na mojim morskim putovanjima nije bilo uopće, pa ja ostao lišo.
To lišo, ja, a tek one kojih nije bilo, tek što su one propustile :laughing7:.
Koliko se sjećam, jedna je bila, i to na brodu dva tjedna i ne da je bila nezagrijana, ne nego je na brodu bila i moja zakonita, brod samo 10 metra a ja kako god se zezam i šaljivo (možda) pišem, moralan :thumbsup:.
Tako kako vidim da si reagirao Damire, uvjeren sam da nisi „odmuđen“, ali da su se ipak sasušila :icon_scratch:.
Za utjehu, onima koji ih još slučajno imaju nije bolje, a zaključujem polazeći od sebe :laughing7:.
Da prije nego se ponekad istrčiš, pogledaj smaje. Ja počesto stavim ponekoga, pa iako i ne znam koji čemu služi, ali ovaj  :laughing7:mi dođe kao  zezanje, a ovaj  :icon_scratch:  da otprilike tako mislim.
Evo to je bilo tada, ma pravio sam se da ne vidim, ustvari na provu nisam htio ići:

[img]https://

ps.:Nisam ni vidio ono o jutru i večeri kad je tko pametan, a ako to mene ide, priznajem da nisam pametan ni ujutro, a do navečer se ne stignem opametiti, pa mislim da tu tvoju „parolu“ i dalje zadržiš u svom vlasništvu :icon_scratch:  :laughing7:.
« Last Edit: Yesterday at 08:54:31 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #96 on: June 28, 2020, 05:24:52 PM »
Vremena se mijenjaju pa time podjela na muške i ženske poslove. Amerikanci već imaju admiralicu sa četiri zvijezde, zapovjednicu ratnog zrakoplovstva sa četiri zvijezdice ... One su na samome vrhu a ima ih pilotica lovačkih aviona, zapovijednica ratnih brodova, ...

Ustvari ja sam fotografijama i počeo isto dokazivati i to unazad na ovom topiću, tako da stvarno znam kako su se trendovi promijenili. Znam to naravno prateći internetno, jer nisam lično doživio (na moru i mornarici).
Smatram da su žene boljeg rješenja prirode nego mi muški, ja to poodavno znam i visoko ih cijenim, pogotovo zadnjih skoro 10 godina kad sam imao vremena o svakočemu dobro razmišljati.
Ali ostao svog mišljenja da su ipak bogom, ili prirodom stvorene, (određene) i uzvišenijom samo njima, mogućnošću nego mi muški.
Radeći u mom bivšem ovdašnjem zanimanju ponekad smo posjećivali i farme gdje se uzgajaju goveda.
Veoma su me se dojmila telad i „brutalna“ istina, sva muška telad su odvožena u klaonicu, ženska su ostala.
Tako da se opet vratimo ljudima. Otkad su žene dobile sva prava i slobode, otad se stanovništvo smanjuje.
Muški i pored ravnopravnosti žena da i one boj biju muški višestruko više pogibaju u ratovima, žive nekoliko godina manje, a pored svih genskih nauka ne mogu roditi dijete,
Pa da se opet vratim govedima. Za rasplod se ostavlja samo nekoliko izabranih bikova, dovoljnih za rasplod tisuća i tisuća krava i to su bikovi  negdje u Holandiji (?).
Pa promislite, ali dobro promislite kuda sve to vodi.
Arapi ograničavaju prava ženama, ali zato mi "uvozimo" nazovi "radnu snagu", a Vučić im daje i državljanstvo. Mislite li da bi njima nadomjestio iseljavanje ili ima što drugo na umu?
ps.
Ovdje gdje živim udovaca, po mojoj procjeni ima 15 do 20%, time 80% i više posto žena udovica
« Last Edit: June 29, 2020, 01:26:19 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #97 on: June 29, 2020, 10:23:29 PM »
Nisu na brodu ali se spremaju za na brod. Talijanke :thumbsup::

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #98 on: August 13, 2020, 02:33:38 PM »
Otkako je  otvoren thread (ako se tako to naziva?) "žene na brodovima" povećanom pažnjom pratim tu temu, pa tako sam mnogo "mornarkinja" civilnih i vojnih vidio, a vojnih jer mi se "automatski" servira linkom na mobitelu.
Najprije sam htio spriječiti da dobijam linkove, a jer ima mnogo zanimljivog u vezi nautike, ostavio i ponešto poispregledam, pošaljem na veliki komp, i eto reagiram daljnje napisanim i u našem forumu.
Ovdje se piše o vojnikinji, ali je sve povezano s mornarkinjama na brodovima, a čitajući brzo se nabasa na "monarice" koje izjavljuju, a neke optužuju, pa zato o ovoj vojnikinji:

"Vojnikinja Vanessa Guillen zlostavljana je, ubijena i raskomadana. Ona nije izolirani incident"
"The soldier Vanessa Guillen was molested, murdered and dismembered. She is not an isolated incident"-
A ovdje stvarno lijepo za vidjeti, žene u uniformama, izabrane fotografije raznih vojski svih rodova, a Facebook stranu su američki marinci koristili da objavljuju aktove svojih suvojnica/mornarica i td, pa ispada istina o ženama u mornarici, i cijeloj vojsci.
Koliko mi se god sviđaju žene u uniformama, a nagledao sam se,

općenito sam protiv  te prakse. Koliko god da žena ima više od muških, koliko god da muški u ratovima ginu više od njih, u "čistoj" vojsci (naravno i na brodovima) njima nije mjesto tamo među muškima, zašto znamo mi to dobro i sami, a ako netko hoće više, neka pročita.
"Facebook  Women in Uniforms"   "Marines United" itd.

ps. To samo u te dvije vojske koje ponešto objave, a kako li je tek u svim drugim vojskama da se i ne spominje!!!
« Last Edit: August 18, 2020, 04:07:36 PM by Strici »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #99 on: August 18, 2020, 03:53:41 PM »
Pelig piše da je vidio prvi puta motoriziranu surf dasku. Vjerojatno s elektropogonom. Ima ih i s malim benzinskim, kao na slici, a na jednom slatkovodnom jezeru. A slika je u kategoriji "žene na brodovima"odnosno  plovilima, a kako je surfdaska plovilo, pa tinejđerka paše u temu: