Author Topic: Motorsailer Nizozemsak Hrvatska  (Read 14763 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alenn

• Kadet
  • *
Motorsailer Nizozemsak Hrvatska
« on: June 16, 2018, 03:12:54 PM »
Svidjaju mi se Motorsaileri, ono cini mi se idealna kombinacija motornjaka i jedrilice.

E sada ima ih poprilicno puno u Nizozmskoj pa razmisljam (dozivljaj zivota :-) ) prevesti eventulano to morem do HR!?

Sta vi kazete o toj ideji ?

Koliko bi teoretski trebalo vrmena ako bi se isto okolo ili @Damirs je nesto spominjao plovnu rijeku u Francuskoj?

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
Re: Motorsailer Nizozemsak Hrvatska
« Reply #1 on: June 16, 2018, 09:25:04 PM »
Okolo: 3-4 tjedna je minimum

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #2 on: June 17, 2018, 02:28:13 PM »
Baš me zanima zašto ne ovaj sa Njuškala; odnosno odgovor Alexa, jer bi bilo mnogo jednostavnije.
Pretpostavljam cijena, godište, stanje, izbor i koješta, ili jednostavno misao da je drugdje bolje (u što i ja vjerujem, ali nikad se nezna)? Baš sam znatiželjan.
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline dmeter

• Kontra-admiral

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: June 18, 2018, 06:37:53 AM »
To ti moj Alenn mozebiti dozivljaj zivota ali nije bezopasno i moras prije sve dobro prouciti i na kraju odluciti jer i to kosta novaca pogotovo ako nemas iskustva ja sam tako mislio ali gaz LUCKYa je min 1,80M . Brod u Nizozemskoj je relativno lako naci jer ih ima puno ali sada pred sezonu cjene idu gore svagdje. Ako ides kanalom prvo moras znati da maksimalni gaz za prolazom do mediterana je 1,30M a po ljeti i manji i moras skinuti i li moci spustiti jarbol. Ima i ruta do crnoga mora Dunavom, a ako je brod u dozvoljenim dimenzijama cestom, ali ako je veci onda moras uzeti nekoga prijevoznika za doci do Slovenije (najeftinije)ko sto je napravio Traktor. Mozes se posavjetovati sa Perom on je u toj bransi te ti on moze dati savjet i cjijene za prijevoz broda cestom ili sa skiperom kroz kanale ili okolo morem.

http://www.michaelbriant.com/uk_to_med_routes.htm
Ovo je na Nizozemskom
http://docplayer.nl/11085139-Vakantie-2004-via-de-franse-kanalen-naar-de-middellandse-zee-deel-1-van-niftrik-tot-aan-de-middellandse-zee.html

http://ports.com/sea-route/#/?a=3030&b=3487&c=Port%20of%20Amsterdam,%20Netherlands&d=Port%20of%20Rijeka,%20Croatia

https://travel.stackexchange.com/questions/2152/how-to-get-from-the-north-sea-to-the-black-sea-or-aegean-adriatic-sea-via-inla
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #5 on: June 18, 2018, 10:17:01 AM »
Baš me zanima zašto ne ovaj sa Njuškala; odnosno odgovor Alexa, jer bi bilo mnogo jednostavnije.
Pretpostavljam cijena, godište, stanje, izbor i koješta, ili jednostavno misao da je drugdje bolje (u što i ja vjerujem, ali nikad se nezna)? Baš sam znatiželjan.

Nesvidja mi se brod a i misljenja sam da se za taj novac moze dobiti puno bolje

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #6 on: June 18, 2018, 10:20:39 AM »
Jel se smije javno pitati kolika je odprilike cijena prijvoza brodova untuar EU?

Ajmo uzeti primjer 12m duzine i 4m sirine, koliko bi kostalo recimo Amsterdam -> Kopar

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #7 on: June 18, 2018, 06:52:18 PM »
Moze se pitati ali dali ces dobiti odgovor e to je druga stvar :thumbsup:
Mislim da je cijena 9-10 000€ prevoz kopnom Traktor je svoju preveo iz Nizozemske  u Sloveniju.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #8 on: June 18, 2018, 11:54:26 PM »
Moze se pitati ali dali ces dobiti odgovor e to je druga stvar :thumbsup:
Mislim da je cijena 9-10 000€ prevoz kopnom Traktor je svoju preveo iz Nizozemske  u Sloveniju.
500-700$ ft otprilike 

Offline traktor

• Admiral
« Reply #9 on: June 19, 2018, 10:41:03 PM »
Jel se smije javno pitati kolika je odprilike cijena prijvoza brodova untuar EU?

Ajmo uzeti primjer 12m duzine i 4m sirine, koliko bi kostalo recimo Amsterdam -> Kopar

Ja sam Njemackoj firmi Glogau( izvrsna firma) platio za 12 stopa /4 m pocetkom sezone 2017. iz Medemblika u Koper nekih 8 tisuca EURa. Posalji im upit, ispuni formular.