Author Topic: Vanbrodski motori  (Read 14695 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline garfield

• Timunjer
  • **
Vanbrodski motori
« on: July 24, 2017, 05:52:46 PM »
Pozdrav
Imam namjeru za sljedeću sezonu kupiti novi vanbrodski motor 4t snage do 10 ks. Čitajući forume dolazim do zaključka da nema
bitne razlike po pitanju kvalitete motora između proizvođača nego u dostupnosti ovlaštenih servisa za dotičnu marku.
Mom poznaniku se pokvario motor poznate Japanske marke (neću navesti koje da ne naštetim servisu) i naručen je
tek za cca mjesec dana da ustanove o čemu se radi. Drugim rječima ode ljeto u .... . S obzirom da ne postoji motor koji se ne kvari i kojem ne treba održavanje možete navesti marke motora u područiju Rijeke koje imaju uredno rješenu servisnu mrežu. Da ne propadne sezona zbog jednog impelera ili sajle.

Lp

Y40

• Guest
Re: Vanbrodski motori
« Reply #1 on: July 24, 2017, 06:17:44 PM »
U Rijeci odnosno Viškovo ili tamo negdje su bratu na servisu za Yamahu sredili motor (8KS, 4T) u roku nekoliko dana (prije ca 10-15 dana - znači u sezoni). Potrebno je bilo čišćenje sistema hlađenja.
Vjerovatno ovisi trajanje servisa i o kvaru. Ako treba čekat dijelove...... :BangHead:

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #2 on: July 24, 2017, 06:33:30 PM »
Moj garfilde pa citava poanta ovoga foruma je da ako nesto ne valja obavijesti i druge da i oni znaju.  :violent1: Ako je tvoj prijatelj nahebo i izgubio ljeto zasto bi drugi. Jednostavno navedi motor i servis koji tako radi pa ce se mozda nesto promjeniti u njihovim glavama prema klijentima a mozda i tvoj prijatelj dodje na red prije kraja ljeta.
Ako nes ne valja -pokudi
Ako nes valja - pohvali
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline more

• Admiral flote
« Reply #3 on: July 24, 2017, 09:58:16 PM »
Na vratima neba stoji jedan jako ljut čovjek i urla:
- Pa što se događa? Što ja tu radim? Pogledajte me! Imam 35 godina, ne pušim, ne pijem, jučer sam rano legao u krevet i sad sam tu pred vama! Sigurno je neka greška! Molim vas da provjerite!
- Još nam se nikada nije dogodila greška! - odgovori Sveti Petar - Ali provjerit ću. Kako se zovete?
- Morić. Tomislav Morić.
- Koje vam je zanimanje?
- Automehaničar.
- Ah, da, evo, našao sam vas. Tomislav Morić, automehaničar. E, pa, gospodine Moriću, prema našim podacima vi ste umrli od starosti.
- Od starosti?
- Nemoguće! Pa imam samo 35 godina!
- Pa ne znam. - odgovori sveti Petar - Zbrojili smo sve sate rada koje ste zaračunali mušterijama i to ispada 123 godine.

Offline estan

• Admiral
« Reply #4 on: July 26, 2017, 04:57:04 PM »
Ja bih rekao najbolje je nabaviti 2t motor. Mnogo manja mogućnost iznenadnog kvara usred sezone, dovoljan običan servis na zimu. Naravno, i 4 t motori redovito servisirani uglavnom se ne kvare tek tako, ali kako su nešto kompliciraniji, i uglavnom novijeg datuma konstrukcije, što znači i više elektronike itd. mogućnost nekakvog kvara je ipak veća. Motori s jednim cilindrom 4 t, često su isto vrlo jednostavni i moje iskustvo s takvom pentom je da je isto dovoljan redoviti servis zimi za cijelu godinu, ako baš nisi panulaš. Kod kupnje novog dvocilindraša provjeriti kakva je konstrukcija, mada je kod većine karburator plus elektronsko paljenje (tako je i kod modernih dvotaktaša, tj, modificiranim verzijama tih istih motora od prije puno godina), tako da ne vidim zašto bi se nešto iznenada pokvarilo, osim ako misliš kupiti polovni motor kod kojega se nikada ne zna.
Osobno imam iskustvo sa nekih 6 g. starom Hondom 10 ks, koja je put od Splita do Opuzena odradila odlično. Vlasnik ju je redovito servisirao, a stajala je na krmi jedrilice cijelo vrijeme, redovito dizana na nosaču iznad mora. Ako kupiš pentu od nekog panulaša šta je napravio ko zna koliko sati, tada je mogućnost da nešto krepa znatna, jer je penta jednostavno potrošena.

Offline garfield

• Timunjer
  • **
« Reply #5 on: July 26, 2017, 05:42:59 PM »
 Dvotaknih novih motora više nema u prodaji. Bilo 2t ili 4t motor bi trebao imati osiguran servis. Na svojoj barci imam Tohatsu 4t 8ks. Uglavnom hvaljen motor, pouzdan itd ... . Osobno bi ga rangirao u kategoriju srednje žalosti. Nije nikad stao
pali iz prve ali nekad visok minimum nekad nizak minimum, nekad čudni zvukovi nekad normalni zvukovi motora, nekad vibrira više nekad je u normali  itd. Sve u svemu nedorađen motor koji je funkcionalan. S obzirom da mu je cijena bila prihvatljiva kupio sam ga u DUINGU.
Kako vrijeme ide i broj radnih sati vjerovatnost kvara je sve veća . E sad postavlja se pitajne koje sam si trebao postaviti na početku Gdje ga servisirati?. Idem na službene stranice Tohatsua i ustanovim da Rijeka nema ovlašteni servis. Najbliži je u Novom Vinodolskom.
U lokalne neovlaštene servise ne dolazi u obzir jer u njih nemam povjerenje.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #6 on: July 26, 2017, 08:36:41 PM »
Dvotaknih novih motora više nema u prodaji.

Jesi li siguran u ovo, Garfield? Mi smo prošle godine na zagrebačkom sajmu kupili Yamahin nov novcat dvotaktni motorić za bajbot, 5 KS. Radi k'o sat. Yamaha ih ima u svojem programu.

A ako se ne varam, ima ih i Parsun. Bar ih je donedavno imao u prodaji.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #7 on: July 26, 2017, 09:47:11 PM »
Evinrude radi uglavnom dvotakte motore i po njima su najpoznatiji.

Offline estan

• Admiral
« Reply #8 on: August 04, 2017, 03:43:47 PM »
Nađe se još ponegdje dvotaktnih, ja sam po svoj išao baš u Rijeku. Čudei me da pored toliko dilera Tahatsua u Rijeci nema ovlaštenog servisera. Mada to ovlašteni ne znači ništa posebno. Ako netko zna raditi pente, onda zna i nema veze s time što ne plaća skupu iicencu da bi bio ovlašteni. Inače, moj prijatelj iz Milne kupio je novu novcatu Yamahu u Piccilo Racingu u Splitu, stavio je na krmu svoje pasare i ugasila mu se na pola puta od Splita do Milne. Doveslao čovjek nazad, reklamirao motor i oni ga zadržali u njihovom ovlaštenom servisu više od mjesec dana (nisu mu dozvolili da ga nosi u druga dva ovlaštena u Splitu) i na kraju mu ga vratili kao popravljenog. Čovjek ga opet stavio na krmu i krenuo put Milne, a on se opet ugasio. Ovaj puta nije veslao nazad prema Splitu već prema Milni, otišao kod jednog seoskog meštra, koji je za pet minuta rješio kvar (ispustio vodu iz čašice karburatora) i penta od tada do danas radi bez ikakve greške.

Offline neptun

• Mornar
  • **
« Reply #9 on: August 04, 2017, 04:17:13 PM »
Moje iskustvo sa ovlascenim servisima je bas lose.uzasno skupo,a ja cak sumnjam da znaju da naprave stetu koju posle niko ne moze da sredi.tamo se ide samo ako je motor pod garancijom,pa mora tamo da se ide.
Tako je i sa automobilima.