Author Topic: Fast Wave 30 - regatna jedrilica - ugradnja motora do 20KS  (Read 33810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FastWave

• Kadet
  • *
Fast Wave 30 - regatna jedrilica - ugradnja motora do 20KS
« on: December 08, 2016, 12:04:37 PM »
Bok,

molim sugestije i pomoć. U Fast Wave 30 regatnu jedrilicu ugradio bih motor. Mučim se s vanbrodskim i nikad ne radi kako spada, a ako ima vala apsolutno brod ne ide.

Tako da bih stavio unutrašnji do max 20KS sa saildriveom.
Molim preporuke.

Hvala

Offline pelig

• Barba
Re: Fast Wave 30 - regatna jedrilica - ugradnja motora do 20KS
« Reply #1 on: December 08, 2016, 01:21:20 PM »
Justin je predvidio Volvo MD2010. To je bilo i u projektu i prvim izvedbama. Ako želiš imam ti i sliku. Ja bih se uvijek držao toga.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #2 on: December 08, 2016, 10:28:51 PM »
Bok,

molim sugestije i pomoć. U Fast Wave 30 regatnu jedrilicu ugradio bih motor. Mučim se s vanbrodskim i nikad ne radi kako spada, a ako ima vala apsolutno brod ne ide.

Molim preporuke.

Hvala
Je li ti se to isplati,to ti je skuplje nego cili taj brod novi kosta
sam motor 20 ks i saildrive bez ugradnje ti košta oko 87000 kn instrumenti samog motora  3000 kn do 9000 kn(digitala) komande naprid nazad i to košta.
naknadna ugradnja najmanje 20000 kn ako ne i više.sigurno bi tio i sklopivu propelu a to ti košta od 600€ dvokraka - 3200€ 4-kraka€

Offline FastWave

• Kadet
  • *
« Reply #3 on: December 09, 2016, 12:35:11 PM »
Justin je predvidio Volvo MD2010. To je bilo i u projektu i prvim izvedbama. Ako želiš imam ti i sliku. Ja bih se uvijek držao toga.

pelig, hvala ti. Pošalji sliku molim te. S tim da je Volvo sada izbacio novi model D-13 (13 KS, isto dva cilindra).

Offline FastWave

• Kadet
  • *
« Reply #4 on: December 09, 2016, 12:41:31 PM »
Bok,

Molim preporuke.

Hvala
Je li ti se to isplati,to ti je skuplje nego cili taj brod novi kosta
sam motor 20 ks i saildrive bez ugradnje ti košta oko 87000 kn instrumenti samog motora  3000 kn do 9000 kn(digitala) komande naprid nazad i to košta.
naknadna ugradnja najmanje 20000 kn ako ne i više.sigurno bi tio i sklopivu propelu a to ti košta od 600€ dvokraka - 3200€ 4-kraka€

dmeter, hvala ti, sad si me ubio skroz ;)

ugranja je čak 20000kn? ja sam dobio neku informaciju da je oko 5000 kn, samo nije provjerena.

Koje mi drugo rješenje, polovni motor?

Offline Friga

• Timunjer
  • **
« Reply #5 on: December 09, 2016, 01:40:41 PM »
Ja sam kupio polovni marinizirani Yanmar od 15KS ovdje: www.prodet.hr. Došao je s instrumentima i nosačima motora. Sad je u brodu 10-ta godina. Toči, vozi i servis jednom godišnje i to je to.      
Van de Stadt Jupiter

Offline FastWave

• Kadet
  • *
« Reply #6 on: December 09, 2016, 02:17:30 PM »
Ja sam kupio polovni marinizirani Yanmar od 15KS ovdje: www.prodet.hr. Došao je s instrumentima i nosačima motora. Sad je u brodu 10-ta godina. Toči, vozi i servis jednom godišnje i to je to.

Friga, a kako si rješio saildrive? Iil si uzimao direktdrive? sada sam ih zvao i ne znaju uopće što je saildrive. Kažu da su to motori iz Japana sa cca 100 sati radi.

Offline Friga

• Timunjer
  • **
« Reply #7 on: December 09, 2016, 02:21:30 PM »
Statvena cijev, osovina i volvo ležaj.
Van de Stadt Jupiter

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #8 on: December 09, 2016, 02:34:26 PM »
To su ti najvjerojatnije motori od malih traktora i gradjevinskih masina, oni ni neznaju sto je to saildrive. Moras ih pitati dali imaju kopcu za taj motor koji ima izlaz direktno  a ne sa strane  za pogon kotaca masine ili da ima kanzaki kopcu KM3A 3.22:1 a to ti je onda direct drive, onda moras rijesiti sto ti Friga kaze. Za Yanmara moras uzeti nosace motora ali orginal su skupi i 2 su 75 mm a 2 100mm ali moze se i nesto drugo naci na trzistu.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Friga

• Timunjer
  • **
Fast Wave 30 - regatna jedrilica - ugradnja motora do 20KS
« Reply #9 on: December 09, 2016, 03:44:35 PM »
Motor je već došao s kopčom. Nosači su bili sva 4 ista i sve je bez problema sjelo na jedrilicu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Van de Stadt Jupiter