Author Topic: Suha odjeća  (Read 36904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Admiral
Re: Suha odjeća
« Reply #10 on: October 15, 2015, 06:33:50 PM »
Super ideja dmeter , moram kupiti naocale za skijanje jer nisam skijao 35 godina  tako da ne znam vise ni gdje su a i dai ih nadjem lastika i gume bi bile gotove.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline estan

• Admiral
« Reply #11 on: October 15, 2015, 09:44:56 PM »
Ovo s maskom je  :hello2: :hello2: :icon_salut: :icon_thumright: :icon_thumright: :occasion14:
Ja sam po olujnoj buri plovio s šugamanom oko nosa i usta, ali kad sam uplovio u lučicu Zenta u Splitu, oči su me strašno bolile. Najgore, što sam ujutro morao voziti do Dubrovnika i nazad, po istoj toj buri, sa suncem u šofer-šajbu, po kojoj je često bilo kristala soli. Da sam se sjetio staviti masku, a dvije su bile u jedrilici i to odmah do ulaza u kabinu s desne strane, taj problem s očima bio bi rješen.

Leo

• Guest
« Reply #12 on: October 15, 2015, 10:23:46 PM »

daj sjeti se modela koje si uzeja i da si zadovoljan

evo što sam ja koristio/i koristim - otprilike jer se modeli mijenjaju
http://www.decathlon.de/segeljacke-offshoroa-herren-id_8319501.html    - 100€

http://www.decathlon.de/latzhose-offshoroa-herren-id_8319502.html - 85€

http://www.decathlon.de/segel-gummistiefel-b100-erwachsene-id_8176248.html -20€

evo ako baš hočeš bolje čizme (ja ih nemam)
http://www.decathlon.de/segel-stiefel-ozean-900-herren-id_8172611.html - 140€

a u zg dekatlonu sam ponovo kupio i cipele, izvrsno drže , brzo se suše i ugodne za nošenje a cijena :D
http://www.decathlon.hr/plava-nauticka-muska-cipela-clipper-id_8205833.html - 300 kuna!, napomena brojevi su dosta veliki, gledajte broj/dva manje od onog što obično nosite

« Last Edit: October 15, 2015, 10:28:27 PM by Leo »

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #13 on: October 15, 2015, 10:57:40 PM »
Hi Leo
Imamo sve to isto kao i ti i boje su iste samo nemamo cizme a cipele su nam druge boje. Ali kada te voda poljeva tjedan dana mislim da nije bas za neko duze putovanje u losim uvjetima. Boje su super primjecuje se jakna iz daljine i ne propuse ju jaki vjetar lice se da dobro zatvoriti. Cijena je prihvatljiva.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Leo

• Guest
« Reply #14 on: October 16, 2015, 09:20:25 AM »
Gle...
Nisam blesav da mislim da odijelo koje košta ukupno manje od 200€ ima sve karakteristike kao odijelo koje košta deset puta više..  :O0:

Ali u zadnje vrijeme vrlo lako se zaboravlja tema...

E pa u sklopu teme sam napisao koje odijelo imam, koliko ga koristim, koliko me koštalo i kako sam zadovoljan..

Kad se budem ako se ikada budem micao iz ove bare jadranske onda ću razmišljati o grijačima za ruke, noge i ostale ekstremitete..
A u sadašnjim uvjetima smatram da mi je nepotrebno potrošiti više .

U uvjetima u kojima jedrim smatram da je ocjena efikasnosti i upotrebljivosti moje opreme na skali od 1-10 recimo 9, zašto 9 zato jer uvijek smatram da nešto može biti bolje, svrsishodnije i više meni prilagođeno. A cijenu ocjenjujem sa 10.

Ima još jedan detalj, kako rijetko jedrim "za onako, samo za izać" već uglavnom jedrim na regatama ili rijetkim transferima broda za regatu a inaće sam uglavno na provi oprema/odijelo mi je izloženo habanju i oštečenjima pa je to još jedan razlog zašto  (a ipak je ovo zapravo rekreativno jedrenje) ne želim imat skupu (sigurno bolju) opremu.

Mali OT ista stvar je i s foto aparatom . . . koliko ih ima super ultra skupe dslr aparate (bolje, kvalitetniji objektivi, bolja rezolucija, bolji senzor...) pa ih ne nose ili ne koriste na brodu zato jer ih je (opravdano) strah . . .  e a moji svi aparati su uvijek (skoro uvijek.. ponekad su uvjeti takvi da ipak idu u kabinu)  kod mene i kad idem na provu, istina dobar dio kad vide moj aparat odmahnu rukom.... Dakle ne postoji
idealno samo stvar izbora i odluke što su prioriteti.

Još jedan mali OT ali više vezan za temu
Nije stvar samo u zaštitnom odijelu i čizmama
Jako bitna je i roba koja se nosi ispod..
Otkrivam toplu vodu ali, posebice u zimskom periodu, jedino rješenje za ostati suh (ili bolje reći ne previše mokar :toothy9: ) je poliesterska roba ili eventualno posebno obrađena roba od merino vune.
Sve ostalo "pije vodu" doslovce...
Pamučna roba je istina ugodnija ali dovoljno se malo oznojiti u manovrama i posliej si stalno mokar, sintetika/poliester se vlaži ali se ne moči/upija pa se i brže osuši ili barem manje hladi.
Za zimu sva roba na bazi flisa/paila a ljeti materijali koji imaju hladeći efekt...izvrsna stvar.

I ovdje ću na zgražanje mnogih uz uobičajene športske trgovine navvesti jedan meni odličan izvor i superspeciajliziranu trgovinu za sportsku opremu (planina i more, naime što se tiće odjeće koristim iste stvari)
To su kratkotrajne ponude u Lidlu...  :sunny: tamo naravno treba dobro gledati jer ima doslovce svačega.. od izvrsnih stvari do potpunog smeća, eli sa majicama, dugim i kratkim rukavima i ljetne i zimske sam prezadovoljan a koštale su manje od polovice cijene sličnih materijala poznatijih tvrtki.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #15 on: October 16, 2015, 09:40:34 AM »
Hi Leo
Nisi ti otkrio toplu vodu imas potpuno pravo mi ti isto tako gledamo da kupimo dobru stvar za male novce. Ovdje imamo vise mogucnosti a i u takvim lancima Lidl,Aldi,Zeman, Wibra, ponekad prodaju stvari za bagatelu da ne povjerujes a moze se loristiti za jedrenje. Doljnje rublje mi koristimo pamucno ali povrh toga kada je hladno stavljamo sintetiku koja zadrzava toplinu i jako je  bitno da je toplo i da ne pije vodu a moze se cesce mijenjati. Mi ti isto tako planinarimo pa kombiniramo odjecu i obucu  koja nam odgovara. Pred 2 godine kupio sam jaknu (za raditi) u Lidlu 12 € super i za te novce ne mozes kupiti ovdje nista, Pumpu za prazniti ulje iz motora 12 V u Lidlu lani 12€, Za cistiti Teak 2€, ulje za teak 3€ kupio samo 2 boce kada je nestalo, Inox karabineri veliki 4 kom 6€, inox gambeti 4 kom 6€, jucer kupio kutiju  podliske od inoxa 2.5€, u aldiju keramicki noz cca 8€. Moras imati srece da na to bas tada naletis i da znas da ce ti trebati.

Offline daco

• Noštromo
« Reply #16 on: October 16, 2015, 07:54:42 PM »
Da se vratimo na temu - ja imam Musto BR1, hlace,jakna. Imam i dvije podmajice isto Musto za hladnije vrijeme. Za moje potrebe super. Koristi se od ranijeg proljeca do sredine jeseni. Jednom na transferu u 3mj. po noci bilo 7-8 stupnjeva i bilo dosta hladno. Uvijek suho i udobno.

Za obucu jos ratujem sam sa sobom sto kupiti...

Za malo vise offshore i extremnije stvari mi se dopadaju Sandiline Ocean linija. Kako po cijeni tako i po kvaliteti.
5,5...6....6,5...7...8,9,9.5,10slikaaj!

Offline estan

• Admiral
« Reply #17 on: October 16, 2015, 08:07:58 PM »
Ja zimi na more izlazim u Pen ribarskom odjelu i gumenim čizmama, ne znam koje marke, ali su ok. Odjelo dam platio 1000 kn na sajmu u Biogradu, a čizme sam kupio u nekom dućanu u marini Kaštela za 100 kn. Ribarsko odjelo ili jedriličarsko, ne vidim veliku razliku, osim ako se jedre regate, jer u ovom ribarskom nisam baš tako pokretan, ali je toplo i suho, barm, kako Leo reče, za uvjete ove jadranske bare. Ljeti koristim ljetne jakne od Henry Loyda, kupljene također na popuste na nautičkim sajmovima i nisu bile naročito skupe, a traju dugo, jedino što s vremenom prestanu biti nepromočive, ali meni su ugavnom za orcavanje po tramuntani, kad nema kiše, ali nije za gol jedriti.
Inače, zimi više idem na ribolov, nego na jedrenje, ali ova jesen je za sada izuzetak, jer stalno nešto puše. Tako sam samo jednom išao na ribolov, a često odem jedriti, ali za sada je toplo, pa još ne koristim Pena kad jedrim, a na nogama su mi za sada dovoljne obične patike. Pod jedrima, rijetko kada malo mora doleti do kokpita, a ono malo motoriranja pred lučicom po jačem moru istrpim i u običnoj odjeći, a ni tada polivanje nije obilno.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #18 on: October 16, 2015, 10:15:14 PM »
Kod nas gore puse dobro i zalijeva isto tako na moru nema otoka samo vjetroelektrane a one se vrte ko lude tako da te sve hvata. Za jedriti je super ali za uci na mol ponekad moras stvarno riskirati kako dimi ali moras se vezati.  Sada je gore negdje oko 6°. Ako ides samo prosetati po plazi bez dobre jakne zaboravi izigravati pingvina nije bas ugodno a i oci i usta su ti pune pijeska. Zato imamo duplu garderobu na barcici jer ako se razbolimo nema tko raditi a ne mogu sam sebi otvoriti bolovanje.

Offline estan

• Admiral
« Reply #19 on: October 19, 2015, 08:33:02 PM »
Ma i ovdije na Jadranu nije svugdje isto. Npr. u Splitskom kanalu, isti vjetar, duplo veći valovi nego u akvatoriju između Zadra i Ugljana. O Hvarskom, Viškom Korčulanskom kanalu da ne govorimo. Doduše, tim vodama sam najviše plovio ljeti, ali bilo je i nešto zimskih jedrenja. Dok sam bio mlađi podnio bih to i s lošijom odjećom, ali kad sam uhvatio godinice, bogami izbjegavao sam ići po hladnom vremenu, pogotovo buri, dok bih po jugu ipak izjedrio.