Author Topic: Moje brodice  (Read 534020 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Bobi

• Mornar
  • **
Re: Moje brodice
« Reply #20 on: March 18, 2009, 11:23:20 AM »
Samo mi sline cure  :)

Offline sasa

• Mali od palube
  • *
« Reply #21 on: March 18, 2009, 07:40:01 PM »
Bravo Strici!
Ona di razbija val, ko prava brodina, a i one s mirinjim ugođajem su dobre.
Ajde još malo slika, pravi gušt ih je gledati, nek i drugi stave slike sa svojih jedrilica i putovanja za nas koji nemamo priliku ploviti.
Strici kakav vam je ovo simbol na glavnom jedru, ima neko značenje, simbolizira nešto ili je tu tek tako, za ukras, pozdrav suncu?
Vidim da je i oprema uvijek na dohvat ruke, dalekozor, stanice, gbs, oprema ko na prekooceanskom brodu. :laugh:

Offline vragec32

• Kontra-admiral
« Reply #22 on: March 18, 2009, 09:30:39 PM »
Ipak nemojte tako blizu
... ako nemate kratku dvostruku kobilicu?
Je li ti Mala Mare, još dok je bila bez svjetla?

Offline ogi01

• Terco
« Reply #23 on: March 18, 2009, 10:13:45 PM »
Strizi, vidim da imaš malu ručnu VHF stanicu - bijelu. Bez obzira na boju, koliki je domet takvog uređaja? Na sajmu su mi rekli max. 1,5 nM. To mi se čini malo premalo. Valjda hoće prodati stacionarnu za duplo više para, onu od 25W i sa antenom na vrhu jarbola. No meni se ne da piliti (Hauptschott) iliti jedini veliki komad mahagoni-šperploče u brodu. Baš ga je ljepo vidjeti u jednom komadu bez "aplikacija".

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #24 on: March 18, 2009, 10:47:41 PM »

Nema veze ima li broda ili nema. I ja koji sam to uslikao i bio tamo pa ih rado gledam. Nije mala mare, ali Smokvica, isto mala. A tu di ovo pišem če onda sutra biti sličnih slika.  ;)
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #25 on: March 19, 2009, 09:23:14 AM »
  Onaj simbol na jedru je logo jedrilica Leisure. (vidi preko Googla ) To imaju sve na jedru, ( uz broj, ali kako koja).
Mala radio stanica je slabije izvedbe. Ima ih do 5 Wata. Neznam točno koliko su moje (imam ih dvije), ali nije više od 2 W  mislim. Koliko ima dometa, ako je čisto, 2 milje, ili mođda malo više. Vidjet ču na kartu, jer znam odkuda sam pričao sa suprugom pa napisat. Ali sam imao adapter koji sam našarafio umjesto antene na stanici i radio sa jarbolnom. Onda je nekoliko puta više. Lukavo rješenje umjesto kupovati veliku stanicu. No to mi je sve sada sporedno, mobitel je zamijenio mnoge  stanice. Eto ja koji puta malo slušam ili javim ako je nečega neobičnoga na moru, pa rado čujem obavjest za pomorce itd.
« Last Edit: March 20, 2009, 07:16:26 PM by Strici »

Offline ogi01

• Terco
« Reply #26 on: March 19, 2009, 09:09:07 PM »
Da, mislim da mobitel ne mijenja radio-stanicu. Znači ipak da nabavim jaču stacionarnu sa jarbolskom antenom.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #27 on: March 20, 2009, 01:32:23 PM »
 Ne treba. Ručnu od 5/1 Wat, koja se može spojiti na jarbolnu antenu. To je za među otocima dovoljno.
Evo par slika za "guštere"

1.07.2014 Vidim da nema slika, a neki posječuju još uvjek moju stranicu. Kad budem imao vremena, ali i kad nađem iste slike, ili bar zamjenske postavit ču ih. Ako ne sada, ono kad se vratim tamo gdje živim hladniji dio godine :angel4:

T R A M O N T A N A

Vi ipak ne tako blizu. Ali da bih mogao slikati morao sam.  ;D

« Last Edit: July 27, 2014, 09:39:49 AM by Strici »

Offline vid

• Kuhar
  • Noštromo
« Reply #28 on: March 20, 2009, 01:44:41 PM »
Vjerovatno je to teren koji poznaješ do svakog kamika,jer ja bi ovakvu puntu izbjegavao u širokom luku.  ;D

Offline Bobi

• Mornar
  • **
« Reply #29 on: March 20, 2009, 05:12:17 PM »
Ajoj, e tek sada sam gotov  :o