Bura

Autor Leo, Svibanj 18, 2012, 01:50:34 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Leo

Evo par fotografija sa jednog od buri milijih mjesta, evo nas na korak od ljeta ali ipak je ju?er , 17.05 bura pokazala svu svoju ?ud.
Razmak izme?u slika je par sati (manje od ?etri sata!!!) ali razlika  stanju...

fotografirano oko 11, neposredno prije otvaranja mosta

Fotografirano oko 11:30, po prelasku mosta, sa paške strane (Fortica)

polsijepodnevno stanje:

---------------------------

evo i par slika nešto ranije u kanalu:

e sad da su se ovakvi uvjeti stvorili u ljetnom periodu (turisti) mislim da nije teško zamisliti posljedice.

estan

Lako ih je zamisliti, teško ih je osjetiti, pogotovo na svojoj koži.

Strici

Fascinirala me je uvjek, iako mi je i puno problema podarila. Poznam je a nikada je nisam upoznao. Niti ?e je itko upoznati potpuno. Vjerovao sam joj, a uvjek me je prevarila. Sve sam ih isprobao i sve su bure, a sve su druk?ije. I tamo pod mostom na slici me je grdno prevarila.
Ipak sam joj oprostio, jer ju volim :sail:
Odli?ne slike Leo, a još ?e biti i bolje anim32
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

traktor

Ovaj ?as nemam ideju što bi dodao stricijevom komentaru ali bi sigurno i ja koju lijepu rije? mogao napisati za tu przlicu od vjetra. Leo legend slike su ti prave. Puls mi je sko?io na 80. anim37

hidrotherapy

Kako je nestala kapa iznad Velebita, tako je nestala i bura.

paagus

Hvala na krasnim slikama Leo   anim32
Paagus

Leo

thk, ali namjera je bila samo ukazati na jedan fenomen kojeg, mislim ali bojim se da ne griješim, niti jedna teorija niti matemati?ki model ne može opisati.

Nije mi prvi put da doživim jaku/orkansku buru u ovom dijelu, posebice na Paškom mostu, imam i hrpu slika, ali davno mi se nije desila takva promjena vremena, temperature i vjetra u par sati.

Želja je bila pokazati silinu vjetra i po meni situaciju u kojoj bi malo "normalnih" plovila uspjelo pro? lišo i kao ktru situaciju par sati kasnije..

baš ono ako vas uhvati ovakva bura tu to je  na krivom mjestu u krivo vrijeme

paagus

Kraj srpnja 2010.  Na slikama se vidi kako je "juha" nošena jakom burom u roku od desetak minuta proputovala pola Velebita od Jablanca prema jugu.

Ovo s oblacima koje vjetar nosi niz Planinu nije uobi?ajena pojava, ali se zato dobro vidi kojom brzinom se cijela pri?a premješta.

Obi?na ljetna bura, ali "tko se nije skrio - magarac je bio !" 

Paagus

estan

Ljetna ili ne, kad te baci na sike isto ti je, ajde, ipak je more malo toplije, ali ako se ipak utopiš, slaba ti je to utjeha.

Quarnery

Neman fotki bure ali iman doga?aj od subote.U deset prije podne smo krenuli iz Klimna za Malu luku. More mirno, dan krasan sun?an. Na brodu osam gostiju, ekipa me?usobnih starih prijatelja. Uživaju u vožnji, sun?aju se.pijuckaju gemište i razglabaju o koje ?emu.
Kad smo stigli u Malu luku razmili se de?ki kud koji po uvali.Uživaju nema šta . Po?ela se osje?ati bura, brod se po?eo ljuljuškati i de?ki odlu?ili da se vratimo u klimno jer im se ne svi?a kad se brod ljulja.Vele da ne?e mo? spavat ako more ne bude mirno. Velim im da sutra nema bure i da lijepo tu prespavamo a onda se sutra polako vratimo natrag u Klimno.
Odlu?eno je da se ne?e prespavati ve? se vra?amo natrag u petnaest sati. A dobro velim ja i mi krenemo. Vani prava školska bura. Krenuo sam u pravcu Novog tako da mi je u pol prove. Naravno ne možeš izbje?i svaki val a oni nisu bili mali. Svako toliko lupim val preko prove. Oni normalni su uživali u ugo?aju , oni nezainteresirani su zaspali a ONAJ jedan se dao u pani?arenje.
Do punta Šila ve? se oteo svakoj kopntroli. Prestao je disati, polivali su ga s vodom , davali mu ?okolade,keksa, pljuskali ga a on odlu?io pasti u nesvjest, prestao disati. Mislio sam da je umro.Sad ?e bit sranja pomislim. Sad ne?u do? doma do jutra, Policija zapisnici.....!?
Bure gotovo više nema, valovi mizerni niti se ne osje?aju ali on ne odustaje. Kolege ga masiraju, animiraju, zovu, kume , mole,tresu se ve?, i oni kao prutovi, od straha  i ?ovjek progledao.Nema pojma šta mu se desilo.Kako je bio sav mokar od silnog polijevanja umotali su ga u deke da se ugrije. Nasmije se ?ovo i popije si pivicu, onako za lijek. Jedini njegov odgovor bio je:
''Ma si videl ti to ha!? jilp8 anim43 ch07.