Author Topic: Hreko  (Read 806086 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
Re: Hreko
« Reply #3380 on: September 01, 2020, 12:07:31 PM »
Vidi se moj dmetre  da nisi se makao iz Jadrana jer na brodovima koji plove po otvorenim morima ponekad jednostavno ne mozes pobjeci od nevrijemena . Brodovi idu 12-25 mijla na sat a nevrjeme se stvori u par sati ili zna promjeniti smjer iako ga pokusas izbjeci. Ponekad imas idiota za kapetana broda pa oce se dokazati da moze uspjeti proci kroz fortunal ali za svu srecu takvih je malo.
Sta pišeš kad nemaš pojma,koje se to nevrjeme svori u par sati. zna se kakvo če vrijeme biti barem 96 sati unaprijed (1920 nm brod može pobječi) samo šta ti iz ovoga teško češ išta uspjeti pročitati https://ocean.weather.gov/Atl_tab.php tebi NEMS,ICON,ECMWF ili GFS ništa ne znači a i ne mora značiti jer to nije tvoj posao.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3381 on: September 01, 2020, 04:08:15 PM »
Za nase osiguranje ako izadjemo iz luke kada je vanka vise od 3 bofora osiguranje  Alianz ne pokriva nikakve troskove stete
ovdje su moguče 3 stvari
1/ti imaš pedalinu
2/tipkaš samo da nešto tipkaš (trkeljaš)
3/alianz prolupao
Pa bogati imaš jedrilicu 3 bofora i ne može jedrit jer je vjetar preslab,recimo 4 bofora vjetar je 11 - 16 kt i tvoj lucky niz vitar neče se skoro mrdnit Slikaj taj dio šta se tiče da ti brane na 3 Bf
« Last Edit: September 01, 2020, 04:11:29 PM by dmeter »

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3382 on: September 01, 2020, 04:30:03 PM »
Vidim i ti i pajdo ti dotur ste experti za meterologiju i ankoranje i kolpamorta zato je i kako vidim po tvome pisanju HREKO je total los. Sreča da ovdje na forumu imamo člana koji prenosi poruke za javnost od vlasnika Hreka od kojih nitko nema nikakvih koristi a ni sam taj koji ih prenosi . Ja priznam da nisam expert ali ako sam sa Luckijem vanka na Sjevernom moru pogledam ti ja redovito prognozu na vise sajdova a i imam Navtex da se nadje jer na njemu objave pozicije gdje je zabranjeno ploviti jer je bojevno gadjanje sa pravom municijom .
https://www.passageweather.com/
http://www.ziltmeteo.nl/windguru.html
https://www.windfinder.com/?utm_source=www.windfinder.com&utm_medium=web&utm_campaign=redirect#3/49.5042/9.5421
 A i,kada dodjem u marinu tu ti stoji led displej sa vremenskom prognozom narednih 24 sata  za glupe i tupe. :laughing7:

Vidi se da samo koristis GOOGLE teorija ti je super ali praksa 0,  ne pratis sto se zna dogadjati na Karibima a ja sam ti proveo tamo par godina i dobro znam kako smo znali izgubiti par desetaka auti sa palube koji kontejner sto se otkinuo a to ti je jako opasno da se brod prevrne. Ja znam  sto je nevrijeme na moru iz licnoga iskustva i priznajem mene zna biti strah jer respektiram more i vrijeme. Pokusati cu naci slajdove sto sam ih snimao u to doba pa ih staviti na forum da vidite sto je more u stanju napraviti a mi se nismo smjeli pojaviti na palubi jer bi nas val jednostavno pocisto. Pa nitko pametan ne ide u fortunal ako ne mora ali dogodi se da ga jednostavno ne mozes izbjeci.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3383 on: September 01, 2020, 05:37:25 PM »
  ne pratis sto se zna dogadjati na Karibima a ja sam ti proveo tamo par godina i dobro znam kako smo znali izgubiti par desetaka auti sa palube koji kontejner sto se otkinuo a to ti je jako opasno da se brod prevrne. Ja znam  sto je nevrijeme na moru iz licnoga iskustva i priznajem mene zna biti strah jer respektiram more i vrijeme. .
Koji kurac ću pratit vrime  na karibima a tamo se ne namjeravam u skoroj budučnosti se sidrit i skiperavat.
a "nevrijeme na moru iz licnoga iskustva" o tome nemam pojma a ako si mislija "nevrijeme na moru iz osobnog iskustva" tada skupilo se nešto osobnog iskustva

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3384 on: September 01, 2020, 06:05:32 PM »
  ne pratis sto se zna dogadjati na Karibima a ja sam ti proveo tamo par godina i dobro znam kako smo znali izgubiti par desetaka auti sa palube koji kontejner sto se otkinuo a to ti je jako opasno da se brod prevrne. Ja znam  sto je nevrijeme na moru iz licnoga iskustva i priznajem mene zna biti strah jer respektiram more i vrijeme. .
ine
Koji kurac ću pratit vrime  na karibima a tamo se ne namjeravam u skoroj budučnosti se sidrit i skiperavat.
a "nevrijeme na moru iz licnoga iskustva" o tome nemam pojma a ako si mislija "nevrijeme na moru iz osobnog iskustva" tada skupilo se nešto osobnog iskustva

Moj dmetre:
Pa ja ti pratim vrijeme kako je u Hrvatskoj iako  zivim u Belgiji  :thumbsup: Dosta citam novine iz citavoga svijeta i ako vidim nesto interesantno pogledam i vrijem cisto iz znatizelje a na Karibima se jako puno dogadja sto se tice brodova , jedrilica i dogadjaja  tako da sam kod njihovih novosti cesti gost i nostalgija. A nekada sam po Karipskim otocima zivio jer smo imali tamo 3 broda koji su znali ici u Wiljemstad na dokovanje A poslje smo tamo krcali bitumen (asfalt) za Evropu i Afriku (sto je bio zivot tamo  a ja mlad) :laughing7:
Australija i Novi Zeland su mi isto jako intersantni sto se tice jedrenja A kada pratim regate posebno me radi meteo uvjeta interesira pacifik. A sto ces svatko ima neke svoje prioritete a ja u penziji radim i uzivam :hello2: :wave:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3385 on: September 01, 2020, 06:17:40 PM »

Moj dmetre:
Pa ja ti pratim vrijeme kako je u Hrvatskoj iako  zivim u Belgiji  :thumbsup: Dosta citam novine iz citavoga svijeta i ako vidim nesto interesantno pogledam i vrijem cisto iz znatizelje a na Karibima se jako puno dogadja sto se tice brodova , jedrilica i dogadjaja  tako da sam kod njihovih novosti cesti gost i nostalgija.
Nisam impresioniran,a i nije me briga. Da si barem bija 3 oficir palube tada bih te poslušao. Kad mi bude potriban savjet kako oprati posteljinu pomoraca ili kako kupovati na buvljaku tada ću potražit tvoj savjet.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3386 on: September 01, 2020, 06:26:01 PM »
Sto peres Josotovu posteljinu  :dontknow: ako ti treba savjet samo pitaj otkriti cu ti sve tajne pranja posteljine moj dmetre :laughing7:

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3387 on: September 12, 2020, 09:36:25 AM »
Jel ovo doktorov madrac danas???????????????? nista se ne javlja na forumu  pa mislim da valda broji €€€€€€€  :sunny: :hello2:

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3388 on: September 16, 2020, 07:53:42 AM »
Dok traje ovaj zakon da se magarce treba škopiti (period pregovora s osiguranjem) neću slati slike i videa da zeko u dokazivanju da nije magarac ne ostane bez jaja.

Imas pravo moj doture, ajde neka ti je sa srecom ta brba sa osiguranjem da ne ostanes bez jaja. :thumbsup:

Jesi poceo spremati zimnicu

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3389 on: September 25, 2020, 01:43:54 PM »
Jel o HREKO 2  :icon_scratch: :blob7: :wave:
« Last Edit: September 25, 2020, 01:48:18 PM by Damir s »