Author Topic: Hreko  (Read 806085 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
Re: Hreko
« Reply #3370 on: August 13, 2020, 01:12:32 PM »

To je najbolji primjer kako se ne smije navigavati i sidriti i zato sada svi ovi koji su pobjegli mogu nastaviti uzivati u sezoni sa svojim brodicama a nas "pametni i arogantni " dotur ne.

Prosao sam nevremena puno puta samo na velikim brodovima i nauzivao se straha samo nismo se srecom nikada nasukali. Vjerujem da nas dotur i njegova supruga su prezivili najgore trenutke straha u njihovim zivotima a gotovo nista ne mozes napraviti dok se nevrijeme ne smiri (jednostavno uzas) Zato respektijate more pratite sto lokalni ljudi rade (ako mozete pitajte) pratite vremensku prognozu  i bjezite u sigurne vale ili marine. Nije sramota pobjeci od nevremena i izbjeci ga  vec to je mudrost  :wave:

Nije  dobro se naslađivat tuđoj nevolji pa sad da su ti smrtni neprijatelji. Po priči doktor mi nije glasio za prestrašenog na smrt. Brod je kasko osiguran, prebacili se na kopno žena prenočila u hotelu.  i doktor ti krstari po jadranu u iznamljenoj jedrilici.

Da napravija je par grešaka,a i glavno da niko nije nastradao. ali ipak evo link na meterološki radar ako se neko slučajno nađe u sličnoj situaciji. https://meteoradar.hr/
a i država vrime je da i oni ugrade ta 2 radara da se pokrije dalmacija a ne da koristimo mađarske radare.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3371 on: August 13, 2020, 01:25:43 PM »
Moj dmetre pa meni nije bilo ni na kraj pameti nasladjivati se njegovoj nevolji to su samo cinjenice koje sam stavio na forum da nauticari koji izadju na more bez iskustva i poznavanja lokalnih meteo pojava ispravno procjene situaciju i da ne dozive nezgodu kakvu je dozivio dotur. Samo neka oni uzivaju nemam ti ja nista protiv.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3372 on: August 14, 2020, 10:29:44 PM »
Mogao bi nas dotur malo napisati svoje iskustvo koje je imao  http://nautica-portal.com/forum/index.php?topic=5198.0 bilo bi jako interesantno procitati nesto napisano iz prve ruke :icon_thumright:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline sunj

• Mali od palube
  • *
« Reply #3373 on: August 14, 2020, 11:24:43 PM »

Hebi ga, mozda je krenuo na put oko svijeta pa ga nema....

6. siječnja 2017. - 20:44

Inovativni nautičar se trajno vraća u Hrvatsku početkom ljeta. Kaže da će s Hrekom godinu dana ploviti po Jadranu, živjeti na njemu, ispravljati dječije bolesti i poboljšavati performance plovila.

- A na jesen 2018.g. krećem s Hrekom na put oko svijeta – najavljuje Perković.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3374 on: August 16, 2020, 12:34:11 PM »
Mozda pomogne:

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3375 on: August 31, 2020, 06:40:14 PM »

Evo na videu se vidi kada nas dotur voli izazove svi pobjegnu u sigurne vale i porte a on ostaje prkositi prirodi.
Ankora preblizo obali i baci dvije ankore na provi u V sistemu i krmu veze za kraj ko da je u marini. Koliki su zbog takvoga sidrenja ostali bez obje ankore. Kada je nevera motor se starta i ne gasi dok nevera ne prodje a nas dotur je imao i elektro pogon osim Volvo P  za svaki slucaj kao iskusni pomorac od mnogo godina provedenih na moru a tko hebe prognozu vremena i lokalce koji bjeze  Hreko je nepotopiv:BangHead:
To je najbolji primjer kako se ne smije navigavati i sidriti i zato sada svi ovi koji su pobjegli mogu nastaviti uzivati u sezoni sa svojim brodicama a nas "pametni i arogantni " dotur ne. Sada mu jedino ostaje da uziva u Domagojevom gliseru koj je sredio za sezonu (kao da je imao neki predosjecaj sto ce se desiti). :sunny:

Prosao sam nevremena puno puta samo na velikim brodovima i nauzivao se straha samo nismo se srecom nikada nasukali. Vjerujem da nas dotur i njegova supruga su prezivili najgore trenutke straha u njihovim zivotima a gotovo nista ne mozes napraviti dok se nevrijeme ne smiri (jednostavno uzas) Zato respektijate more pratite sto lokalni ljudi rade (ako mozete pitajte) pratite vremensku prognozu  i bjezite u sigurne vale ili marine. Nije sramota pobjeci od nevremena i izbjeci ga  vec to je mudrost  :wave:

Hreko je strukturno izrazito kompaktan brod jer je građen od vrhunskih materijala u sendvič  tehnici (staklena vlakna, epoxy smola i corecell SAN foam) i u svome dizajnu ima uzduzne elemente trupa, kobilice i plovke  izvan trupa i uobičajene  unutar trupa, uobicajene poprečne elemente plus neuobicajeni masivni okvir nosača  jarbola koji povezuje trup i kabinu. Brod je radi koncepta nepotopiv jer da se raspadne na stotine  komadića  (bačen na kraj) ni jedan komadić  broda  osim motora i akumulatora neće  potonuti. Ja mogu biti zelen ili siv  ali nema tog brejkera  koji će  hreka na otvorenom moru speštati. I kad brod nebi bio zatvoren i da se napuni mora hreko ce plutati. Ako se sretnemo na Atlantiku  i budeš  na palubi (pretpostavljam da si mazač  na komercijalnom brodu) nosi kanoćal pa ću  ti mahnuti. Tako ćeš  me vidit.

Sendvić gradnja je prastari kompcet a danas se upotrebljava samo na palubama.Vrhunski materijali su karbonska vlakna,nanocijevi i vinjilester.koji te epoxy spopao u gradnji trupa.
e da ti dodam oni kufneri svake godine plove preko atlantika na karibe i u proljeće na jadran.tvoje ružno paće o tome može sanjat.kao i moja bavarija.
kad će hreko ovdje sidrit,ja prije 2 dana

Pa sto si obrisao video moj doture  :icon_scratch: , bas ti se divim kako si bio hrabar i pametan ne hebes nikoga ni 2%  :thumbsup: Ima li,kakvih vjesti kako ide sa osiguranjem da i mi drugi znamo ako nam se nedaj boze dogodi ko i tebi da se znamo ponasati u datoj situaciji.
« Last Edit: August 31, 2020, 06:50:44 PM by Damir s »

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3376 on: August 31, 2020, 11:17:58 PM »

Pa sto si obrisao video moj doture  :icon_scratch: , bas ti se divim kako si bio hrabar i pametan ne hebes nikoga ni 2%  :thumbsup: Ima li,kakvih vjesti kako ide sa osiguranjem da i mi drugi znamo ako nam se nedaj boze dogodi ko i tebi da se znamo ponasati u datoj situaciji.
i mene *****alo jugo
Prvo proveja noč u zavjetrini hridi 20 čvorova

save gambar instagram
Prebacija se u sigurnu uvalu,ali nikad ne trči pred rudu. ko prstom u govno jedina 2 mjesta na cijelom jadranu di je jugo po noči ojačalo na 40 čvorova iz slika se vidi da je u uvali more počelo pjenit.

Pogledaj starog austrijanca,čak stariji i od tebe mrtav hladan na 40 čvorova juga 2 dana. i ja i on s starim pasima i uredno se išlo u šetnju 2x dnevno. više plovit a ne filozofirat za tipkovnicom.

Drugo pitanje pošto doktor neče da ti kaže, odšteta je pristojna i poštena i dovoljna da se napravi  novi hreko.

Kako si ti preživija straha su vjerovatno i moji kuferi preživili straha. Kako moji kuferi u navigavanju imaju posla i odgovornosti tako i ti u svojim navigavanju.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3377 on: September 01, 2020, 08:16:22 AM »
Ma nemoj mi reci da si ti postao advokat od nasega dotura ili mali poteci  :laughing7: Ja pitao njega razlog zasto je obrisao video uradak na youtubeu a ti mi odgovaras  :icon_scratch: Ja u kope a ti u spade  :BangHead: Kako kazes da je dotur dobio odstetu super samo koliko ja znam ovdje u Belgiji i Nizozemskoj ne isplacuju se stete u 20 dana imao sam nzegodu sa autom da me je udarila u NL zenska odozada iz NL  i cekao procjenu 2 experta mjesec dana u Belgiji a tih 500 € sam dobio nakon 5 mjeseci Za svu srecu imao sam 2 auta i steta nije bila velika. Mi ako idemo iz NL vanka sa brodom  izvan NL  moramo uzeti posebno osiguranje za taj predio gdje plovimo a jadran je isto tako ukljucen u to posebno osiguranje. Pa ovdje na forumu  mislim da ima puno forumasa koji bi htjeli saznati iskustva sa osiguranjem.

A sto se tice kufera i straha samo  budale ne pokazuju strah i postovanje prema moru a sto su govorili nasi stari" vrc ide na vodu dok se ne razbije".  :violent1: Pa dotur se je hvalio dan ranije na videu kako su budale pobjegle u sigurne vale a on ostao vanka i rezultat kako je zavrsilo na zalost  znamo svi.  Ne mozes usporedjivati plovidbu u nevremenu na atlantiku ili pacifiku tamo  se nemas gdje skloniti jedino izabrati najbolju rutu za izaci iz nevremena i plovidbu u Jadranskom moru uz nasu obalu gje imas puno mogucnosti da se sklonis od nevremena ako pratis metorlosku prognozu i vidis sto pametni lokalci rade :sunny:

Offline dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3378 on: September 01, 2020, 10:18:04 AM »
Ma nemoj mi reci da si ti postao advokat od nasega dotura ili mali poteci  :laughing7: Ja pitao njega razlog zasto je obrisao video uradak na youtubeu a ti mi odgovaras  :icon_scratch: Ja u kope a ti u spade  :BangHead: Kako kazes da je dotur dobio odstetu super samo koliko ja znam ovdje u Belgiji i Nizozemskoj ne isplacuju se stete u 20 dana imao sam nzegodu sa autom da me je udarila u NL zenska odozada iz NL  i cekao procjenu 2 experta mjesec dana u Belgiji a tih 500 € sam dobio nakon 5 mjeseci Za svu srecu imao sam 2 auta i steta nije bila velika. Mi ako idemo iz NL vanka sa brodom  izvan NL  moramo uzeti posebno osiguranje za taj predio gdje plovimo a jadran je isto tako ukljucen u to posebno osiguranje. Pa ovdje na forumu  mislim da ima puno forumasa koji bi htjeli saznati iskustva sa osiguranjem.
Hrvatska ima zbog čartera dobro pokrivenu mrežu osiguranja plovila, odvjetnici, agenti osiguranja, a i povoljna je full kasko 0,4-0,8% od vrijednosti plovila Šteta če se pokriti u visini osigurane svote.
Ne mozes usporedjivati plovidbu u nevremenu na atlantiku ili pacifiku tamo  se nemas gdje skloniti jedino izabrati najbolju rutu za izaci iz nevremena i plovidbu u Jadranskom moru uz nasu obalu gje imas puno mogucnosti da se sklonis od nevremena ako pratis metorlosku prognozu i vidis sto pametni lokalci rade :sunny:
Ti nisi birao rute,čitao meteofax kad si plovija antlantikom.A šta je najtragičnije i mnogi kapetani duge plovidbe to ne rade.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #3379 on: September 01, 2020, 10:38:06 AM »
Vidi se moj dmetre  da nisi se makao iz Jadrana jer na brodovima koji plove po otvorenim morima ponekad jednostavno ne mozes pobjeci od nevrijemena . Brodovi idu 12-25 mijla na sat a nevrjeme se stvori u par sati ili zna promjeniti smjer iako ga pokusas izbjeci. Ponekad imas idiota za kapetana broda pa oce se dokazati da moze uspjeti proci kroz fortunal ali za svu srecu takvih je malo. Za nase osiguranje ako izadjemo iz luke kada je vanka vise od 3 bofora osiguranje  Alianz ne pokriva nikakve troskove stete sto ne znaci da ako me uhvati nevrijeme vani da mi nece platiti nastalu stetu. U ugovoru ima 13 stranica i oni pokusavaju svakako ibjeci troskove prema meni. Ali isto tako ako mogu pokusavaju svu odgovornost prebaciti na mene  pa oni prate sve zivo na internetu i koriste mogucnosti koje im se ukazuju. Znam iz licnoga iskustva jer mi je jedan potporanj pao na cestu usljed velike razlike temperature i dosao ekspert sa slikama nse kuce  od google maps da mi pokusa osporiti pokrivanje stete prema trecoj osobi.