Brodovi > Obiteljske i sportske jedrilice

Tehnički pregled jedrilice i produženje registracije

(1/1)

trifida1:
pozdrav  :icon_salut:

imam par tehničko-birokratskih upita,na koja nisam uspio doći do konkretnih informacija putem osobnog kontakta s mjerodavnim institucijama,a komunikacija via NET se svodi na ,,ping-pong,,(od stranica Lučke kapetanije,preko Ministarstva Pomorstva... pa do Narodnih Novina,pa nazad... :violent1:)

Situacija je slijedeća:
#sve moguće uplatnice dostavljene kao potraživanje za jedrilicu Neverin 720 uredno plaćene(4Kom.) za 2011.god.

UPITI:

#1 Molim konkretne informacije,ili link na Inspekcijski pregled(tehnički pregled plovila-koji su kriteriji,rok,cijena)po dostupnom mi informacijama poznata
     mi je samo cijena objavljena u NN -od 7-12m=200Kn;Kriteriji-NE,rok-NE!
#1.1 Vezano uz navedeno,za one koji su to prošli,molim savjet...N720 je na kopomortu,cca 20m od obale u oseci;kako se obavlja taj očevid(inspekcia)
        budući da nemam pouzdan tender za 2 osobe, kojim bi se moglo doći do plovila,kao ni trenutno funkcijonalni  VB motor kojim bih mogao doći do
        najbližeg mola na kojem možda neće biti mjesta,a ukoliko i bude, plaćam ga!  :nono:

#2    U posjedu sam 2T vanbrodskog motora kupljenog u RH prije cca 5 godina,sa svim papirima;Međuttim,matična LK ne želi upisati motor u plovidbenu
        dozvolu-pojašnjenje je bilo da je RH tameljem nekakvih ugovor a EU ne odobrava korištenje 2T motora,vezano za postojeće ekološke propisane
        norme EU,čiji je potpisnik i RH.  :thumbsup:

#2.1 UPIT:
             # 1. Kao je moguće da se u RH mimo odredbi EU i dalje u slobodnoj prodaji nalaze VB motori 2T (navodno,neekološki,jer mješaju benzin i ulje)
                    a toleriraju stare VB registrirane motora 2T,UB naftom pogonjene prijeregistrirane brodove koji su barem 2X veći oneščivaći mora?
             # 2. Ukoliko je netko upoznat sa informacijama relevantnim za ove upite(ili može komentirati činjenično ove navode) dobro mi došao;,a ja ću
                    sebe radi,osobno,nastaviti sa pitanjima ove vrste dok se ne isprovociraju odgovorni i ne dobije se konkretan odgovor,s obvezom da će
                    navedene nepravilnosti ispravati u roku svog mandata.

Pozdrav,  T   :protest:

paagus:
Pogledaj Pravilnik o brodicama, čamcima i jahtama   na adresi https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/full/2020_01_13_223.html
Posebno vidi točku 4.2.(od stranice 141 na dalje) - provjeri da li je poslije 31.1.2020. bilo još izmjena i dopuna.

Pretpostavljam da ti je brod stariji od 20 godina pa bi onda za tebe vrijedio navod sa stranice 142:

Redovni pregled brodica/čamaca, čija starost prelazi 20 godina, u ovisnosti o namjeni, obavlja se u istim razmacima kao iza brodice/čamce čija starost ne prelazi 20 godina uz razliku što se svaki redovni pregled obavlja na suhom.

Pretpostavljam da ti brod mora biti na kraju da bi mogao obaviti tehnički.

pelig:

--- Quote from: paagus on February 16, 2022, 10:26:23 PM ---
Redovni pregled brodica/čamaca, čija starost prelazi 20 godina, u ovisnosti o namjeni, obavlja se u istim razmacima kao iza brodice/čamce čija starost ne prelazi 20 godina uz razliku što se svaki redovni pregled obavlja na suhom.

Pretpostavljam da ti brod mora biti na kraju da bi mogao obaviti tehnički.

--- End quote ---

Zar se zaista to radi?

janko_ka:

--- Quote from: pelig on February 17, 2022, 07:08:39 AM ---Zar se zaista to radi?

--- End quote ---
najbolje pitati u kapetaniji, ja nisam trebao vaditi brod na suho, ali sam dobio opasku da ću trebati za idući puta imati CO senzor na brodu radi plinskog kuhala.. na pitanje o crnom tanku  odgovor je bio da niti oni nisu sigurni kako će se to provoditi kod starijih brodova

Navigation

[0] Message Index

Go to full version