Brodovi > Obiteljske i sportske jedrilice

Jeanneau Sun Odyssey 36

(1/4) > >>

Mala od portala:

Dragi forumaši, evo i mene nakon poduže pauze. Zanima me ima li netko Jeanneau Sun Odyssey 36 ili ima iskustva sa tim brodom?
Koje su mu prednosti a koje loše strane, kakav je na moru, na što treba obratiti pažnju ako se kupuje polovni i općenito preporučujete li kupnju takvog broda?
Čini se da je došlo vrijeme za zamjenu našeg starog Vika koji je jednostavno postao premali, pa gledamo i tražimo zamjenu. A ovaj Jeanneau nam se baš sviđa.

Svako iskustvo je dobrodošlo.   :hello2:

Maestral:
Jeanneau Sun Odyssey 36 tipičan je brod za čarter u toplim morima. Više ili manje svi polovni na tržištu su iz čarter flota, što to znači, znamo svi. Ne mora biti ništa strašno ali može biti i skrivenih problema. Motori imaju sigurno dosta radnih sati, rijetko vidim čarteriste jedriti, naročito ne ovakvim brodovima, kojima je prvenstveno primaran komfort i broj kreveta a ne jedriličarske performanse. Ako ti to odgovara i ako je cijena vrlo povoljna onda - zašto ne.

dmeter:

--- Quote from: Mala od portala on March 09, 2021, 05:52:58 PM ---
Dragi forumaši, evo i mene nakon poduže pauze. Zanima me ima li netko Jeanneau Sun Odyssey 36 ili ima iskustva sa tim brodom?
Koje su mu prednosti a koje loše strane, kakav je na moru, na što treba obratiti pažnju ako se kupuje polovni i općenito preporučujete li kupnju takvog broda?
Čini se da je došlo vrijeme za zamjenu našeg starog Vika koji je jednostavno postao premali, pa gledamo i tražimo zamjenu. A ovaj Jeanneau nam se baš sviđa.

Svako iskustvo je dobrodošlo.   :hello2:

--- End quote ---
koja godina proizvodnje 1993 ili 2020

Mala od portala:

Brod je 1992. godište i u Francuskoj je, vlasnički je i nije bio u čarteru. A cijena mu je vrlo povoljna. Nama je komfor prilično bitan jer nam se bliži penzija i na tom brodu namjeravamo biti nekoliko mjeseci u godini. Nismo neki fanovi regata pa nam brzina nije uopće bitna. Važno nam je da brod jedri i da je stabilan na valovima, a pretpostavljam da Jeanneau to jest.

Ono što mi  je bitno jest da saznam prednosti i skrivene mane broda, kako se ponaša na moru i na kakve probleme možemo naići na ovakvom tipu broda. Ako netko od vas zna više o tome bila bih stvarno zahvalna da iskustvo podijeli sa nama.

dmeter:

--- Quote from: Mala od portala on March 10, 2021, 06:08:33 PM ---
Brod je 1992. godište i u Francuskoj je, vlasnički je i nije bio u čarteru. A cijena mu je vrlo povoljna. Nama je komfor prilično bitan jer nam se bliži penzija i na tom brodu namjeravamo biti nekoliko mjeseci u godini. Nismo neki fanovi regata pa nam brzina nije uopće bitna. Važno nam je da brod jedri i da je stabilan na valovima, a pretpostavljam da Jeanneau to jest.

Ono što mi  je bitno jest da saznam prednosti i skrivene mane broda, kako se ponaša na moru i na kakve probleme možemo naići na ovakvom tipu broda. Ako netko od vas zna više o tome bila bih stvarno zahvalna da iskustvo podijeli sa nama.

--- End quote ---
je li ovaj https://www.inautia.com/used-boat-60024100200269576752536567704568.html
moj savjet ti je da ideš na minimalno 1997 godinu jer tada    
Jeanneau Sun Odyssey 36.2 počinje izradu jedrilica s Vinyl ester ,nema osmoze. za 1990 nisam siguran pošalji upit tvornici ili na Jeanneau forum.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version