Brodovi > Obiteljske i sportske jedrilice

Hreko

(1/691) > >>

Dario:
http://www.morsko-prase.hr/2006/index.php?option=com_content&task=view&id=7977&Itemid=31

da vas cujem, mene je dosat iznenenadio

ovakav A rig vidim prvi put, jel to netko prije radio? ima dosat zanimljivih detalja

GRINGO_ZD:
 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Dobro jarbol sam već vidio(slijedi slika) na nekakvom mix brodu , slikano u marini u Sutomišćici, Ugljan
A L I
dajte nek mi neko objasni ove teorije, jer jest da sam tehničke struke, jest da ponešto znam o fizici jedrenja i dinamici fluida  A L I nisam NIŠTA razumio.

Prednje letno jedro(genova) sastoji se od dva lista (deblja vrsta najlona za spinakere). “Genove” su jednostavno navučene na dvije sajle koje čine prednji štraj sa standardnim 'profurl' ili 'furlex' motalom. Kod napr. bočnog vjetra funkcionira kao obična (dupla) genova

Bočno zanošenje je kod ovog broda minimalno. afro

Jer ako su njegove teorije točne (iskreno sumnjam) onda su svi dosadašnji graditelji .......
Na stranu to ali mi nije stvarno jasna teorija ispravljanja broda, raspored težišta a ni sve ostalo vezano za jedrenje
Leo

Dylan:
Ako sam ja dobro shvatio, radi se o dvije genove koje su priljubljene u jednu i zajedno se vežu na jedan bok kod bočnog vjetra, a rastvorene kao leptirovo krilo i vezane svaka preko svog boka kod vjetra s krme.

Koliko vidim, A jarbol funkcionira ustvari kao dva jarbola, ima dva buma, pa pretpostavljam da bi se i oni kod vjetra s krme mogli postaviti u formaciju leptirovog krila. 

mali:
ne kuzim ni ja, osim dodatnog troska za 2 jarbola. imam problema i sa 1 :)

Andraz:
Ništa ne fali ludoj kreativnosti, pošto iz nje puno puta izlaze nova rješenja koja na kraju koristimo svi... ali...
ako bi bio 1. april bio bi siguran, da je to jedna od vjesti tipa: "Michael Jordan se vraća u sport - sad če se pomjeriti u vodnom baletu".

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version