Author Topic: Dobro vino  (Read 48475 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline -jelena-

• Mali od palube
  • *
Odg: Dobro vino
« Reply #20 on: October 13, 2012, 04:01:00 PM »
Sa svojim neiskustvom u jedrenju, čini mi se da jedino u ovoj temi imam što za reći  anim64
Bambus nikad ne pijem - ako je vino loše, ne želim ga pit, a ako je dobro, svetogrđe je miješat ga s glupavom Colom  jilp8
Crna vina volim jaka i gusta: babić, shiraz, i plavac pelješki je mmmmm, a i Plenkovićevi su divni :)
Od bijelih dobra malvazija i sivi pinot  :O0:
I muškat je diiiivan kao desertno vino.
Ahhhh, kako volim dobro vino  anim37

Offline estan

• Admiral
« Reply #21 on: October 14, 2012, 11:23:52 AM »
Sa svojim neiskustvom u jedrenju, čini mi se da jedino u ovoj temi imam što za reći  anim64
Bambus nikad ne pijem - ako je vino loše, ne želim ga pit, a ako je dobro, svetogrđe je miješat ga s glupavom Colom  jilp8
Crna vina volim jaka i gusta: babić, shiraz, i plavac pelješki je mmmmm, a i Plenkovićevi su divni :)
Od bijelih dobra malvazija i sivi pinot  :O0:
I muškat je diiiivan kao desertno vino.
Ahhhh, kako volim dobro vino  anim37

Ovo što si rekla za miješalnje s glupavom Coca Colom bih svakako potpisao, to je zaista svetogrđe.

Offline vdusevic

• Noštromo
« Reply #22 on: October 14, 2012, 07:24:55 PM »
u Bibinju (Zadar) su počeli raditi vina za otkačit. Prijatelj mi kaže da se pred par godina doselio čovjek sa znanjem pa su i ostali morali prilagoditi svoju proizvodnju. Rezultat su sjajna crna vina s jednom manom - teško je doći do njih, no ako nekog znaš, povremeno ćeš se osladiti. Užicaj usput malo njihovog sira kao podlogu.
P.S. Ne uzimaj manje od 1,5 l, klasičnih 0,75 tek podjari vatru
P.P.S. Ne bih ni komentirao miješanje ikakvih mjehurića s vinom (uostalom, mislim da je to zabranjeno zakonom)

Offline -jelena-

• Mali od palube
  • *
« Reply #23 on: October 15, 2012, 10:49:30 AM »
Bibinje, kazes? Lijepo, pisem u notesic :)

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #24 on: October 28, 2012, 08:40:45 PM »
Hej Jelo, Jeleno. Ostavi nas u očekivanju. Jesi li bumbila? Ja očekivao da češ javiti kako je vino i adresu, pa bih svratio uzet par litara. Sad je več kasno, jer je Bibinje odavno prođeno. Pa ču morati i dalje pit ovo ovdašnje i ostat znatiželjan jel ono iz Bibinja bolje.
Zdrava i vesela bila i bibinjsko vino pila kctu75

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Dobro vino
« Reply #25 on: November 08, 2012, 01:00:34 PM »

Ma gdje nam je Jelena? Ni muk. Skoro se čovjek preplaši da je vino bilo loše. Svašta se danas može desiti sa vinom. Sječam se odličnog vina sa antifrizom. Ovdje u Austriji. Pa čak neki ljudi i odapeli. Ali vino zbog glikola u njemu bilo vrhunsko. Na sudu vinari objašnjavali da je to pitko vino sa ne previše alkohola, a u Gradišču bila velika zima, pa morali stavljati antifriz da se ne smrzne :angel02
Idem napraviti gitaru, jer uz vino ide i mužika. Tako da Jeli bude ugođaj kako treba. I Gabrielu joj šaljem da ugođaj bude potpun. A gitaru, ovdje kad nacrtam anim64

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #26 on: November 08, 2012, 04:29:19 PM »

Jelo, o Jeleno!
Ja stalno ovđe dolazim u nadi da češ se javit. I pjesmu sam ti naručio, vino imaš, evo ču ti sa Ti pisat, a i nacrto sam ti sve skupa i donio ovdje, i čekam da javiš kako je bilo. Ili Ti je ovaj živalj na forumu malo premiran :angel02

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #27 on: November 19, 2012, 07:21:40 PM »
Hej Jelo!
Pa nije valjda da si se naljutila, pa ni da navrneš. A ja samo malo priupitao, a i nebi da nisi sama rekla, doduše da popiješ rado dobro vino, a ja po mome da bumbila. To ti meni dođe isto kao malo i pio. A piti, po meni bumbiti se može i sa guštm, nemora se odma i napiti, danas pogotovo je bolje malo bumbiti nego lokati, obzirom koliko dobro vino košta. Mislim sve dok ga sam nemoraš platiti.
A evo sam ti poslao i Gabiku da te udobrovolji.
Evo čekam i samo ču čitati, a ostali su tako i tako sve fini ljudi (iz Finske?) i skroz su bezopasni, možda ti pokoji otkrije đe ima dobrog vina.
A Babić sto posto znaš. Znam da prave vinopije baš briga gdje ga prave, ali ču ti pokazat i reči da se radi od pravog grožđa i to ovdje:

To ti je sto posto sigur. Sam sam vidio, a šef tamo mi je rođak, pa se može vjerovati.

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #28 on: May 12, 2013, 04:03:23 PM »

Bijela vina
Vino Malvazija
Malvazija Unica
Malvazija Amfora
Muškat Momjanski
Pisak
Rosa
Crvena vina
Cabernet Sauvignon
Teran
Merlot

Istra: Brod na moru, a sidro mu je Ćićarija

Offline level gaga

• Kontra-admiral
« Reply #29 on: May 23, 2013, 04:50:06 PM »
Možda bi se na ovom topiću forumovci mogli malo i raspisati gdje kupiti (na kojem otoku) ili u koga dobro domaće vino ? :occasion14:
Istra: Brod na moru, a sidro mu je Ćićarija