Author Topic: HIR 3 - još par riječi  (Read 4140 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vex

• Mali od palube
  • *
Re: HIR 3 - još par riječi
« Reply #40 on: February 26, 2021, 02:07:10 PM »
Ma nije pitanje hrvatskih zakona, mene zanima možeš li s našom C na područje plovidbe I i II bez da imaš još nekog sa sobom s kategorijom B. Kakva je situacija s međunarodnim zakonima, odnosno koliko su naše plovidbene dozvole usklađene s međunarodnim.

Sent from my iPad using Tapatalk

e to i mene zanima takodjer.

Offline dmeter

• Kontra-admiral
Re: HIR 3 - još par riječi
« Reply #41 on: February 26, 2021, 07:39:49 PM »
Ma nije pitanje hrvatskih zakona, mene zanima možeš li s našom C na područje plovidbe I i II bez da imaš još nekog sa sobom s kategorijom B. Kakva je situacija s međunarodnim zakonima, odnosno koliko su naše plovidbene dozvole usklađene s međunarodnim.

Sent from my iPad using Tapatalk
Za svaku zemlju koju jahta i njena posada  posječuju, pravila i propisi  se razlikuju. Morat će se poštivati ​​carinske procedure i propisi o useljavanju države koju posječujete, a propisi će vjerojatno biti složeniji nego ako u zemlju dolazite avionom ili trajektom.

Važno je imati na umu da se propisi mogu "pokrenuti" prije nego što uopće uđete u teritorijalne vode. Neke zemlje zahtijevaju da VHF obavijestite vlasti o svojim namjerama prije nego što nastavite do određene luke ulaska. Možda ćete trebati unaprijed imati vizu i možda ćete morati kupiti dozvolu za brod. Možda će biti potreban popis predmeta na brodu, kao i popis posade. Možda će biti potrebno predočiti putovnice i brodske dokumente u svakoj luci koju posjetite, samo u lukama ulaska i odlaska ili samo ako se to zatraži.

Ali za plovidbu međunarodnim morima ne triba nikakva dozvola ni za posadu ni za plovilo. Ali dozvole tribaju za izlazak i ulazak u teritorijalna mora.
evo pa čitaj

http://www.crs.hr/Portals/0/docs/eng/imo_iacs_eu/imo/circulars/MSC%201174.pdf?ver=2010-11-04-134040-000