Author Topic: Zabrana malog ribolova! Kako dalje?  (Read 14159 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Zabrana malog ribolova! Kako dalje?
« on: January 03, 2015, 11:45:15 AM »

Od 1. siječnja ove godine stupa na snagu zabrana malog ribolova na moru. Evo nešto više o tome:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/od-1-sijecnja-ukida-se-mali-ribolov-od-cega-ce-zivjeti-tisuce-hrvatskih-ribara/793113.aspx

No ne pišu ništa što će biti sa onim "kratkotrajnim" dozvolama za sportski ribolov kakve koristimo tijekom ljeta? Zna li netko što će biti s tim? Ostaje li i dalje ona dosadašnja dozvola za mjesec dana ribolova koju smo plaćali 500 kn?
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline estan

• Admiral
Re: Zabrana malog ribolova! Kako dalje?
« Reply #1 on: January 03, 2015, 03:58:53 PM »
Koliko ja znam godišnja dozvola je bila cca 400 kn za sportski ribolov, to za domaće ljude, a ne strance. Naravno da su domaći i kontinentalci, samo ne znam smiju li ribolovna društva iz unutrašnjosti izdavati dozvole za ribolov na moru ili ne, pa vam onda naši hohštapleri naplate mjesečnu dozvolu kao strancima. Inače onih 400 kn uključuje i članstvo u nekom sportsko ribolovnom društvu na moru pa su vas jednostavno mogli učlaniti i prodati vam godišnju dozvolu, a ne mjesečnu.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #2 on: January 03, 2015, 04:59:56 PM »

Za dozvole ukucaj:
http://mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=23
a za ostale informacije ukucaj: ministarstvo poljoprivrede ribarstvo

Dozvola se može kupiti i elektronskim putem. Nije važno biti član nekog kluba.

Offline estan

• Admiral
« Reply #3 on: January 10, 2015, 12:30:57 PM »
Hvala More. Ali, još uvijek mi nije jasno da je Maloj i njezinom suprugu netko prodao mjesečnu dozvolu, a mogao je bez problema godišnju. Ne znam šta da kažem o toj osobi.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #4 on: January 12, 2015, 08:38:52 AM »

Estan, tu mjesečnu kartu kupovali smo prije dvije ili tri godine i tada je cijena bila 500 kn. Bar smo je mi toliko platili i to, ako se ne varam, u jednoj prodavaonici ribolovne i ronilačke opreme u Zagrebu. Godišnju nismo uzimali jer nam u pravilu ne treba, a sad je li i tada cijena za mjesečnu i godišnju dozvolu bila ista to se više ne sjećam.   :dontknow:
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline estan

• Admiral
« Reply #5 on: January 15, 2015, 02:51:45 PM »
Bila je ista, zapravo i nešto malo manja. Ne služi im baš na čast to šta su napravili. :sad10:

Offline REV

• Noštromo
« Reply #6 on: March 19, 2015, 12:25:11 PM »
Sve piše. Imate cjenik za sportske dozvole i za rekreacijske, razlika je da na sportsku uz ostalo ide 2 puške a uz rekreacijsku 3 vrše.Kod godišnjih sportskih je potrebno bit član saveza za cjelogodišnju dozvolu.
E sad ono što je bitno bivšim korisnicima malog ribolova je to da mogu ako neće tražit novu povlasticu istu zamjenit za rekreacijsku dozvolu + dozvolu za parangal i to bez naknade. Ako sam dobro isčitao pravilnik to je ok osim što nemaš mogućnost korištenja mreža...  :icon_salut: