Author Topic: Koje pivo volite i krcate na svoj brod?  (Read 61152 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
Koje pivo volite i krcate na svoj brod?
« on: February 17, 2010, 09:16:09 PM »
Malo me inspirirao smajlić(i) koji si nazdravljaju pivom...Pivo je uz vino vjerojatno jedno od dražih jedriličarskih napitaka na bazi alkohola...i vjerojatno najčešće zastupljeno piće, uz vodu na brodu.

Dakle: koje pivo preferirate i što čini dio obaveznih zaliha prije putovanja i krstarenja? Molim bez svađe, jer o ukusima se ne raspravlja! anim32

Da započnem: Kod mene je to PAN  happy0034, a po mogućnosti krcam limenke od 0,33 jer: Brzo se ohlade bačene u led, uspiješ ju popiti prije nego se zagrije (kod 0,5 limenke onaj zadnji gutljaj često je već bljak toplo) a Pan zato jer mi izuzetno paše lagani okus i bolje mi  gasi žeđ od nekih drugih, te ima manje alkohola. Na listi najgorih prva od nepoželjnih je Žuja, iako u nuždi brod ne bira luku...Ipak, nisam toliko izbirljiv da neću popiti ni ostale vrste, ako su primjereno rashlađene a situacioja dozvoljava opuštanje ...
 anim32
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline vragec32

• Kontra-admiral
Re: Koje pivo volite i krcate na svoj brod?
« Reply #1 on: February 17, 2010, 09:57:39 PM »
Ha, ha, svakakvih li tema na ovome Formu!  happy0034
Njegovo veličanstvo: PIVO!
Svakako 0,33. Mjera kao da je rađena za brod.
Na par zadnjih đita nosili smo i nekoliko kartona nekog "sponzoriranog" XY piva u bočicama cca 0,25l ... premalo, a o neprimjerenosti/nepraktičnosti "ambalaže" da i ne govorim.
Od 0,5 limenki redovito se malo/puno napijem. Malo prevelika količina za utaživanje žeđi a da se previše ne ugrije, što ćeš, popiješ ju cijelu ... i napiješ se.
Složio bih se s tvojim izborom za brod i argumentacijom, Pan, ali mi na suhom paše nešto "jače".
Možda netko misli da je tema glupa? Taj sigurno ne zna kolika se to količina mora potrošiti, u kako dugom periodu i u koliko navrata, da bi se došlo do prave "mjere".  anim64
 hilu9
Obavezni dio opreme na središnjoj konzoli:
kormilo, kompas, instrumenti i ... doslovno priručan dršač za limenke (u ovom slučaju flašice, ali nije primjereno)
« Last Edit: February 17, 2010, 10:22:36 PM by vragec32 »

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #2 on: February 17, 2010, 10:07:47 PM »
0,33 limenke, kak veli Jazavac 0,5 se prebrzo zagrije :(

Kak je u limenkama jadan izbor piva kod nas, uglavnom Karlovačko, Žuja i ponekad Pan. Sve je to puno kemije, pa boli glava već nakon 2-3 pive :(
Ako se ide na 0.5 limenke, onda Budwaiser ako ga se može nać, mada mi je nekako za brod mrvicu pregorak.

Offline Dario

• Admiral
« Reply #3 on: February 17, 2010, 10:11:22 PM »
Ako mozete, probajte pivo Erasmus iz Postojne

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #4 on: February 17, 2010, 10:35:11 PM »
Ste pili Preminger, Bihaćko pivo? Nema nažalost u limenkama, mada bi to bilo i šteta u limenke točit. Pivo odležano 60-tak dana i blizu je kvalitetom najboljim njemačkim i češkim pillsevima.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #5 on: February 17, 2010, 11:18:39 PM »
inače savršeno mjesto za privremeno odlaganje prazne ambalaže - ne curi, ne kotrlja se, ne smrdi kad se uspali na suncu: Krmeni štraj  party3

anim32

žuja je tu zbog mog člana posade...ne funkcionira bez nje
 anim32
« Last Edit: February 17, 2010, 11:27:01 PM by jazavac »
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #6 on: February 18, 2010, 09:49:32 AM »
Naj izbor: Koronica, Kozlović, Veralda....aaaaaaaa, pivo... bira dakle:
Limenke 0,33 jedino. Istarsko ne loše, Laško, Pan i poneko strano  ;) limenke zgnječim i u najlon
 anim32
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline mali

• Seascape junkie
  • Noštromo
« Reply #7 on: February 18, 2010, 07:50:13 PM »
mi ove 0,5 i ne stignu se zagrijat :angel02, marka nije bitna samo da nije tuborg fuuujjjj. nakon đite kad čistimo brod ima toliko limenki da kad ih vratimo i dobijemo lovu možemo na još jednu. ch4
Seascape is fun!!

Offline marjan

• Chief
« Reply #8 on: February 18, 2010, 09:22:43 PM »
Odabir piva je stvar ukusa. Obično svaki navikne na pivo iz pivovare koja mu je blizu i onda mu je kao dobro. Meni su ustvari skoro sva piva dobra osim nekoliko njih, kojih ne mogu smisliti i tu vodi Bavaria. Četvorica prijatelja smo jednom omaškom uzeli (jeftinu) Bavariu u Getro i razveselili kod povratka neke susjedne jedriličare pošto smo jim poklonili skoro netaknute dvije velike šteke.

Offline stibra

• Viceadmiral
  • 5o5
    • Sailing Blog
« Reply #9 on: February 18, 2010, 09:47:22 PM »
Marjan, slažem se, jedino gore od Bavarie je Becks.