Author Topic: Ishrana na brodu  (Read 59089 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario

• Admiral
Re: Mali od kužine
« Reply #10 on: November 19, 2008, 10:25:21 PM »

Lubenica se ekspresno ohladi ako ju se nareže ili na šnite ili na kocke i također stavi na vjetar ali u sjenu.

pa kad ti dođe miljun osa i raznorazne leteće gamadi  ;D

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #11 on: November 19, 2008, 10:31:01 PM »
Pa i one moraju od nečega živjeti ...
Mahneš rukom i one odu. Ako ne, ostaviš im jedan komadić da se vesele  ;)

Offline Dario

• Admiral
« Reply #12 on: November 19, 2008, 10:35:20 PM »
ili napunis bocu sa malo slatkog soka ( na razrijeđivanje) iili čaja i one ulaze unutra prvi i zadnji put  ;D

vidio sam par puta di iako vise nije bilo čaja u boci i sloj osa debel 4-5 cm, one su i dalje ulazile

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #13 on: December 10, 2008, 01:07:28 AM »
Ima li tko roštilj na (manjem) brodu? Ugljen/drva ili plin? Kakva su iskustva? Stoji stalno montiran ili ga spremate? Kako rješavate otpadno ulje i garež?
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Dario

• Admiral
« Reply #14 on: December 30, 2008, 07:17:49 AM »
evo jos koji koristan savjet

u jela treba dodati cimet jer on sprječava razvoj gljivica, meso se ože duze drzati valjanim ako se drži u masti, bevanda je dobra radi stabilizacije probavne mikroflore

Offline stanko

• Timunjer
  • **
« Reply #15 on: December 30, 2008, 01:46:33 PM »
bevanda je dobra radi stabilizacije probavne mikroflore

No s druge strane debelo radi na destabilizaciji vestibularno-motorickih sposobnosti  :laugh:

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
Re: Ishrana na brodu
« Reply #16 on: January 25, 2009, 07:37:43 PM »
voće i povrće uglavnom držimo po santinama - ispod pajola, ispod kreveta, kauča... što bliže moru to bolje jer ga cijelo vrijeme hladi. samo treba svaki dan prebrisati eventualnu vodu. od hrane nosimo piće  ;), pašte, salse, krumpir i sve što se može utrpati u salatu i onda kombiniramo. ili pašta ili ribica ako upecamo nešto (uglavnom upecamo na tržnci...) ili meso ako nađemo mjesto sa mesnicom i prilog salata da ne kompliciramo. 2-3 juhice za svaki slučaj i nekoliko onih instant pašta u vrećici. kuhaš 10 minuta  i gotov ručak :). u principu preko dana jedemo sendviče i salate a navečer kad malo zahladi nešto konkretnije
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #17 on: January 26, 2009, 11:20:21 AM »
Da se malo uključim u topik.
Kuhanje u ekspres loncu.
Ukoliko na brodu nema pećnice onda je dobro imati posudu za pećenje. Nekad su bile obavezna oprema u čerteru do polovice osamdesetih. U njima se može peći kruh, riba ili meso kao u peki. Teško ih je nabaviti ali se još da. Stave se na plamenik od fornela.
Od pijače osim pive, vina, vode, Coca-Cola je vrlo dobar napitak protiv mučnine.
Od konzervi dobre su one s raznim povrćem pripremljene kao dodatak tjesteninama ili riži. (Condiriso) Tunjevina, slani inčuni.
Povrće osim krumpira držim u kutiji od pruća zapremine 10-ak l. Može stajati u pocetu ili na pajolima. Postoji dvopek od polovice panina u hermetičkim škartocima. Može trajati mjesecima (do godine dana). Meni je bolji od prepečenih kriški.
Pranje posuđa, tamo gdje je more čisto ili na planceti a montirao sam i špinu s morskom vodom u lavandinu.
Osim pancete može se na isti način kambuža dopuniti i pršutom.  :)
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #18 on: January 26, 2009, 06:58:03 PM »
...onda je dobro imati posudu za pećenje. Nekad su bile obavezna oprema u čerteru do polovice osamdesetih. U njima se može peći kruh, riba ili meso kao u peki. Teško ih je nabaviti ali se još da. Stave se na plamenik od fornela....

Zvuči praktično. Opiši malo detaljnije ako ti se da, kako to izgleda, imaš li koju fotku?
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #19 on: January 27, 2009, 08:38:14 AM »
« Last Edit: January 27, 2009, 01:00:45 PM by grancipor »
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!