Author Topic: Cape Henry 21  (Read 77041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Re: Cape Henry 21
« Reply #30 on: January 22, 2013, 12:30:59 PM »

Slika Cape Henryja i kratki tekst stavljeni su i na naslovnicu portala (rubrika N-dizajn), kao motiv za sve posjetitelje portala koji nisu forumaši da svrate i bace oko na ovu "zelenooku ljepoticu".

http://www.nautica-portal.com/naslovnica/

Sretno s nastavkom posla, Patak! 
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline mirjo

• Timunjer
  • **
« Reply #31 on: January 22, 2013, 01:03:05 PM »
Lijepo si odmakao s gradnjom.

ha, s obzirom na to u koju je fazu došao za 3 dana, prekosutra bi brod moga u more !
 :icon_thumright:

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #32 on: January 22, 2013, 01:30:13 PM »
Neće baš prekosutra, nego još koji dan, tjedan, mjesec nakon toga.
Mogao bih malo usporiti s pričom, mada ima tu još materijala.

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #33 on: January 22, 2013, 09:06:18 PM »
Ma kakvi usporiti sa pricom, pisi dalje!

Offline more

• Admiral flote
« Reply #34 on: January 22, 2013, 11:11:37 PM »
S pričom možeš kiksat ali nipošto ne s tempom gradnje. Talijanska uzrečica kaže: Chi si ferma e perduto. Naša: Ono što možeš napravit danas ne ostavljaj za sutra. I stvarno, svi oni koji su  ostavili nešto za sutra, ostavili su to za uvijek. Bilo samogradnja barke pa i kuće.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #35 on: January 23, 2013, 08:15:35 AM »
Neće baš prekosutra, nego još koji dan, tjedan, mjesec nakon toga.
Mogao bih malo usporiti s pričom, mada ima tu još materijala.

:angel9: Patak, meni paše kad usporavaš. Ja ti neznam brzo čitati, pa ak sporo pišeš, onda modu pratiti. :angel9:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #36 on: January 23, 2013, 09:01:20 AM »
"Chi si ferma e perduto."

Istina. Inercija je moćna sila!

Tako sam ja sinoć nakon tri tjedna pauze nastavio s gradnjom. I bilo je teško ponovo se pokrenuti, izađeš iz mota.

S pričom o gradnji nastavljam, ali moram paziti na dramaturgiju. Tri godine gradnje sam prikazao u tri dana i s nekoliko rečenica i par fotki. Barka još nije gotova, ali izvještavati u realnom vremenu bilo bi strašno dosadno za čitatelje. Radnja se dešava sporije nego u filmovima Ingmara Bergmana. A opet miješati sadašnje vrijeme i "flešbekove" od prije godinu dana... pogubiti ću se.
Nastaviti ću kronološki onako kako je barka nastajala i možda vam zadržim pažnju sve do porinuća.
A onta otvaram temu pod "Predstavite svoja plovila" :D
« Last Edit: January 23, 2013, 09:03:11 AM by patak »

Offline estan

• Admiral
« Reply #37 on: January 23, 2013, 11:57:33 AM »
Svaki rad na temu Cape Cutter i Cape Henry je dobrodošao i vrijedan pažnje. Još kad je tako vidljivo da je blizu faze konačne realizacije, tj. već je u takvoj fazi izrade da je odustajanje od daljnje gradnje prije ludost, nego li vjrerojatnost, onda zaista možemo pozdraviti Dixovu ljepoticu na ljepom plavom Jadranu. Radi se o jednom od njaljepših, a k tome i vrlo praktičnih malih krstaša koji se mogu pronaći među ukupnom ponudom industrijskih i maloserijskih i samograditeljskih plovila uopće.
Stoga, još jednom čestitike na izboru te provedbi u djelo svog izbora. :hello2: :occasion14: :notworthy: :notworthy:

Offline patak

• Timunjer
  • **
« Reply #38 on: January 23, 2013, 12:38:29 PM »
Hvala na podršci, Estan.
Vidim, ima još fanova Dudleya Dixa.
U stvari CH21 mi je tek drugi izbor. Nekoliko godina ranije sam već bio kupio izvedbene nacrte za Hout Bay 30, ali nije mi stao u radionu. Neko vrijeme sam premišljao između Henrija i Dix26. Pošto nisam neki ljubitelj regata, a volim klasiku, izbor je pao na CH21.
Objaviti ću ja još slika i tekstova, ali ne stižem jer gubim dane čitajući ovaj forum, temu po temu. Produktivnost na poslu trpi.

Offline estan

• Admiral
« Reply #39 on: January 23, 2013, 02:54:24 PM »
Dobro si odabrao, jer imati ćeš univerzalnu jedrilicu vrlo zanimljivog izgleda. Više regatni Dixovi trupovi, poput Didi-a i sličnih su isto interesantni, ali za strogo određenu namjenu. :nike: