Škola jedrenja za neznalice > Jedrenje za početnike

Crni tank i koristenje wc-a

(1/3) > >>

naftalin:
Pozdrav!

Hajd' da mi neko pojasni par stvari:

Prijatelj koji redovno i godinama uzima jedrilice u charteru veli da ni jedna nije imala wc spojen na crni tank, nego je sve iz wc-a islo direktno u more.

1. Kako onda izgleda koristenje wc-a na vezu u marini? Obavezan odlazak u wc na kopnu? Drze li se onda svi toga?

2. A sta kad je jedrilica na bovi, medju ostalim brodovima?

3. Koliko je cest ovaj slucaj da charter kompanije ne koriste crni tank na svojim jedrilicama?

Hvala!

Damir s:
Ja i moja supruga  u marini koristimo WC i kupaonu u marini, na bovama nismo nikada a kada idemo van odlazi sve u more. Vecina vlasnika carter brodova ima problema sa ventilom za prebacivanje zoji zna zastekati a onda vlasnik to mora rijesiti sto nije nimalo ugodno j jos ako ti izbaci u unutrasnjost pa po ljeti (dobitna kombinacija). Nisam nikada vidio u 4 godine u nasoj marini  Ijmuiden NL da nesto smrdljivo pluta po marini dan noc, ljudi i djeca se kupaju bez brige za zdravlje jer kultura, odgovornost i navika nauticara (barem oko mene) je na zavidnom nivou i mogi reci da sam sretan zbog toga. U unutrasnjosti i gdje se uzgajaju ribe i skoljke izbacivanje fekalija je strogo zabranjeno , tamo u marinama ima besplatan vakum sistem za praznjenje crnoga tanka, ako te uhvate kazne su rigorozne.

hidrotherapy:
Dosta charter firmi ima odspojene crne tankove ( u Dalmaciji češće, u Istri rjeđe).
To rade isključivo iz razloga jer gosti svaša bacaju u wc, pa se wc začepi.
Odštopavanje stoji 100-150 eur, pa se onda gosti bune. Ovako, oni im premoste crni tank i sve ide direktno u more.
1. u slučaju eliminiranja crnog tanka vrijedi pravilo SOS (shit on shore)
2. na bovi, susjedni brodovi imaju priliku vidjeti što je posada ručala
3. kao što sam rekao, u Dalmaciji češće, u Istri rjeđe
Ja osobno imam spojene crne tankove, ali im prilikom check in-a svakako napomenem da u wc ne smiju ništa bacati. Čak ni wc papir. Papir u vrećicu, pa kad dođu na obalu, u smeće.

dmeter:

--- Quote from: hidrotherapy on January 31, 2018, 08:17:09 AM ---Dosta charter firmi ima odspojene crne tankove ( u Dalmaciji češće, u Istri rjeđe).
To rade isključivo iz razloga jer gosti svaša bacaju u wc, pa se wc začepi.
Odštopavanje stoji 100-150 eur, pa se onda gosti bune. Ovako, oni im premoste crni tank i sve ide direktno u more.
1. u slučaju eliminiranja crnog tanka vrijedi pravilo SOS (shit on shore)
2. na bovi, susjedni brodovi imaju priliku vidjeti što je posada ručala
3. kao što sam rekao, u Dalmaciji češće, u Istri rjeđe
Ja osobno imam spojene crne tankove, ali im prilikom check in-a svakako napomenem da u wc ne smiju ništa bacati. Čak ni wc papir. Papir u vrećicu, pa kad dođu na obalu, u smeće.

--- End quote ---
nije baš istina za Dalmaciju,Mi imamo servisne službe i drago nam je naplatit 150€ u marini ili ako gost želi na nekom otoku 1000€ dolazak gumija i 2 servisera. To je veliki dio prihoda,zašto bi išli sami sebi izbijati zaradu i tako radnici nemaju šta raditi od subote do petka.

ima se pumpa 12v i komad gume u ispust i pod pritiskom govna vani.zaglumi se sat-dva rada 100€ je normalna satnica + 500-600€ trošak dolaska.

ima ekipe koji su ranije dobili majice od carter grupe recimo na otoku xx, čekaju 2-3 sata i dođu svojim gumenjakom i kažu došli iz splita i ode polog ovima.
u ugovorima je navedena cijena koliko košta čiščenje crne jame,u marinu moraju doči praznih tankova i to se naplačuje ako dođu s punim tankovima.
Triba biti svjestan skiper gubi vrijeme odvezat brod isplovit vani ispraznit tank,utočit gorivo.nisu to volonteri.Ljudi imaju potrebu za plačom da bi se prehranili,je li tako.

ja sam lani imao prihod od očepljenja crnih tankova 600€
Svi dobiju 10 strana ugovor di je sve lipo navedeno i svojim potpisom su ovjerili da su ugovor pročitali i da se slažu s njim.

Strici:

--- Quote from: hidrotherapy on January 31, 2018, 08:17:09 AM ---... da u wc ne smiju ništa bacati. Čak ni wc papir. Papir u vrećicu, pa kad dođu na obalu, u smeće.

--- End quote ---

Nije fer Hidriću, ljudi masno plaćaju, pa da moraju toliko paziti. Sigurno znaš za onu tehniku s jednim papirićem, pa je bolje to ljudima rastumačiti:

Ali samo najviše dvostrukim. I obavezno napomeni da se kao na filmu ono ispod nokta pobriše.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version