Slane tehnike > Brodska kuhinja i ribolov

Nevinost

(1/3) > >>

kreso:
Potaknut nizom prosvjeda posljednjih dana odlučio sam se za malo provokacije, iako ja to ne smatram kao provokaciju već prvenstveno kao jedno malo osvještenje svima nama zaljubljenicima u more i ribolov. Kako smo upoznati ovih dana sprema se novi zakon o sportskom ribolovu koji je sve ribolovce pa tako i mene digao na noge. Mnoge zabrane su trebale biti donešene međutim izgleda da od toga neće biti ništa, i bolje. Svi prosvjedi su bili upereni na profesionalne ribolovce koji predstavljaju jedine krivce za osiromašeni riblji fond posljednjih godina, što je i istina. Međutim nitko nije krenuo od sebe zapitavši se da li ja kao pojedinac i športski ribolovac mogu učiniti nešto za naše more, prvenstveno ribe. Mi samo peremo ruke i tvrdimo da mi ništa nismo krivi i da mi ne utječemo na morski bioritam. E pa to nije istina jer ni mi nismo nevini i mi kršimo zakone. To se prvenstveno odnosi na one koje su u prvi redovima prosvjedovali i pravili se bene. Mislimo ako platimo 500 kuna godišnje da možemo raditi što hoćemo. Većina podvodnih ribolovaca koje ja znam, a gotovo svi koji se javljaju po natjecanjima prodaje ulovljenu ribu, iako je to zabranjeno. Svi oni znaju da je norma 5 kg plus trofejni primjerak. Ne samo da to oni ne poštuju već se slikaju s tim i hvale preko foruma sličnih ovome. Da ne ostanem samo na podvodnim ribolovcima, udičari su još gori. Danas imate svudje kupiti kvalitetnu ješku koja vam garantira siguran ulov a samim time i dobru zaradu. Ne bi volio da ovo netko krivo shvati ,da sam ja jedan od ljubomornih ili neki zadrti ekolog. Baš suprotno već se niz godina bavim podvodnim ribolov i drugim aktivnostima vezanim uz more. Htio sam samo naglasiti činjenicu da počnemo svi prvo od sebe i da pometemo ispred svoga praga pa da onda krenemo dalje. Prvenstveno mislimo na more i na one koji dolaze poslije nas, a po meni su more i naša djeca jedini nevini u cijeloj ovoj priči.
 anim32

Quarnery:
Asti!!!  fkuu evil
kad san pročital naslov mislil san da je opet netko ubacil erotsku temu!?
Kad ono ki če o čemu nego ..... o p.....u!!!
Ova tekst mi sliči na ono: Mlati po nama kao max po diviziji!

Kad uloviš nekog da  devastira more i okoliš  tad NAVALIIIII!!
Sad dok se skrivaš iza nadimka i dok si anoniman mlatiš po svim i msvakome a ćeš se onda doma i u široj okolici hvalit : ''Reka san in ono ča ih ide, bez imalo straha!!!

I ja sam protiv devastacije i onečišćenja i zagađenja kako okoline tako i mora i svemira a trenutno me smeta onečišćenje ovoga foruma od strane nepoznatih pojedinaca! ch4 anim32 :angel02

Eventum:
Dijelom se slažem s tobom, a odavno sam krenuo od sebe, kako bih čista srca mogao prigovoriti drugima... no slabo me slušaju :)

Dario:

--- Quote from: Quarnery on February 04, 2010, 03:49:22 PM ---

I ja sam protiv devastacije i onečišćenja i zagađenja kako okoline tako i mora i svemira a trenutno me smeta onečišćenje ovoga foruma od strane nepoznatih pojedinaca! ch4 anim32 :angel02

--- End quote ---

jel mozes ovo malo objasnit?

covjek nema pravo reci svoje misljenje?

kreso:

--- Quote from: Quarnery on February 04, 2010, 03:49:22 PM ---Asti!!!  fkuu evil
kad san pročital naslov mislil san da je opet netko ubacil erotsku temu!?
Kad ono ki če o čemu nego ..... o p.....u!!!
Ova tekst mi sliči na ono: Mlati po nama kao max po diviziji!

Kad uloviš nekog da  devastira more i okoliš  tad NAVALIIIII!!
Sad dok se skrivaš iza nadimka i dok si anoniman mlatiš po svim i msvakome a ćeš se onda doma i u široj okolici hvalit : ''Reka san in ono ča ih ide, bez imalo straha!!!

--- End quote ---

Par puta sam procitao ovaj vas komentar i tada opet svoj par puta i nisam uspio naci gdje ja to nekoga mlatim.
Drugo: Da li vi mene poznate kad ste tako uvjereni da ja to nikome nisam rekao u lice
Trece: Gdje se ja to skrivam; tu je moje ime. Da li vas jos nesto zanima slobodno recite.
Cetvrto: O kavkvom oneciscenju vi govorite: za vasu informaciju imam na kompjuteru dobar antivirusni program i jutros sam se otusirao.
Peto: Da li se vi skrivate?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version