Slane tehnike > Ponašanje na moru

Neugodna iskustva na skiperažama

<< < (2/2)

Vanja:
Ma nije bed spavanje ako je ekipa noramlna i kuži da si umoran, pa se primire kad legeš u salon ili odu vam partijat.
Problem je kad spavaš u salonu a stalno neko prolazi kroz samon, nabija muziku itd...

Ovi koji nisu platili račun, šta je najgore, bili smo u restoranu u koji uvijek idem kad sam na Hvaru, tamo sam ko doma i bio mi je ful bed. Normalon iz restorana se nisu ljutili na mene nego na njih, tako da sam još uvijek kod njih ko doma!

Dario, ovaj brod 33 metra je gulet, trabakul, jahta ili jedrilica? Ako je jahta onda je savim normalon da te neko *****ava. Tih priča sam se naslušao, dođe posada ujuto na jahtu, ovaj ih toliko izjebe prvi dan da navečer idu doma.

kvaka22, nekompetentan skiper je u ovom slučaj onaj koji nema strpljenja za goste i takav će uvijek tražit zamjenu, ali ako ti gost sere već prvi dan a nema pojma o moru itd... mislim da je gost kriv

Kad studiraš je najbolji posao, prođeš cijelu našu prekrasnu obalu, koristiš strani jezik, namlatiš para više nego drugi studenti, *****avaš se ... ALI izgubiš ljeto, zanči nema regatice vikendom itd.
Neki žive od doga, naprave 10 - 15 tjedana to ti je  7 - 1o 000 eura godišnji prihod, za nekog ko ima samo srednju školu sasvim OK.

Ja isto prestajem s tim, završavam faks i tražim ukrcaj na ozbiljan brod.

kvaka22:

--- Quote from: Vanja on February 14, 2009, 11:49:02 AM ---

kvaka22, nekompetentan skiper je u ovom slučaj onaj koji nema strpljenja za goste i takav će uvijek tražit zamjenu, ali ako ti gost sere već prvi dan a nema pojma o moru itd... mislim da je gost kriv

--- End quote ---

Ma nije on bio nestrpljiv, nego nije imao pojma o ničemu. U jedan dan je razbio brod kod pristajanja i ozlijedio gosta u nekontroliranoj pojlabandi. Onda je zvao charter i tražio zamjenu uz izgovor "gosti su homoseksualci i ne može on s njima".

Kad sam došao gosti su bili isprepadani, trauma živa. Sutradan sve OK, i na kraju baš dobra đita ispala -veliki brod 50 stopa, njih 4.
Bili su homoseksualci   ;D, ali ful pristojni i uredni ljudi.

Dario:

--- Quote from: Vanja on February 14, 2009, 11:49:02 AM ---

Dario, ovaj brod 33 metra je gulet, trabakul, jahta ili jedrilica? Ako je jahta onda je savim normalon da te neko *****ava. Tih priča sam se naslušao, dođe posada ujuto na jahtu, ovaj ih toliko izjebe prvi dan da navečer idu doma.

--- End quote ---

to je bio gulet ali ureden kao jahta..bas da izbjegnem svakakve stvari, prije nego sam se ukrcao sam definirao sta je moja zadaca

to su bili vlasnici svih ovih kasina po hravtskoj, austriji, madarskoj itd., dvije sestre sa muzevima ..oni idu u restoran i svaki muz svojoj zeni placa racun, pricao mi lik koji je prije tmao radio da je uzeo jednu breskvu i ovi poceli mu kenjat nesto  ??? 
ja sam bio luuud zato jer su s eponasali kao da nemam nista za jesti pa ako mi daju paste sta im osatne poslije rucka bi trebao biti zahvala..ma marš i ti i tvoja pašta

u ovo malo sta radim sa primjetio jednu stvar..a to je da na barkama do 40 ft dolaze normalne obitelji gdje se osjecas kao njihov clan, na brodovima do 20 m isto tako ali imas svoju kabinu i to je po meni super (sa Keb-om radio na Ferettiu 630 i to je bilo perfektno odnos i sve) a preko 20 m se osjeca odnos sluga-gospodar

kulaf:
prva i osnovna stvar je uvijek dogovor i jako me ljute i posada i skiperi koji dopustaju da ih se tretira ko stoku i uz to jos imaju mizernu placu
time ne samo da skode sebi vec i svim ostalim posadama
ja sam par puta radio i na jahtama vecim od 7oft pa sam bio tretiran kao gospodin,ali tako sam se postavio od pocetka.osim toga pametni ljudi vide kad te normalno tretiraju da ces uistinu dati sve od sebe da im bude odlicno

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version