Author Topic: Vanbrodski motor radi nemirno na minimumu  (Read 5860 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dipling

• Mali od palube
  • *
Vanbrodski motor radi nemirno na minimumu
« on: February 05, 2020, 09:46:40 PM »
Pozdrav, ne znan ima li već negdi išta na ovu temu ali iman pitanje za meštre od motora...
Penta Yamaha f6 4T na minimumu radi onako malo nemirno, pa bi se čak i ugasila kad bi joj spustija gas totalno, naročito prvih 5-6 minuta a kad joj daden više gasa radi savršeno...
Šta mi je najčudnije, kao da pod ćokon nije tila uopće upalit, potega san konop 3-4 puta i tek kad san isključija ćuk je upalila, ono kao da je radila prije 15-20 minuta pa joj ćok uopće ne triba za upalit... a bila je ustvari skorz ledena na ovoj buri danas...
Ima li neko kakvu ideju???
Hvala.
Liti živin a zimi čekan lito...

Offline estan

• Admiral
Re: Vanbrodski motor radi nemirno na minimumu
« Reply #1 on: February 15, 2020, 11:58:19 AM »
Meni izgleda kao prebogata smjesa. 

Offline dipling

• Mali od palube
  • *
« Reply #2 on: February 15, 2020, 08:35:09 PM »
Da, moguće da je tako. Mrzin ta prčkanja po karburatoru, nikad ne znaš jesi li ga očistija ili još više začepija...
Naša san na internetu slike svićica različitih izgleda sa popratnin opison koji problem predstavlja svaki od tih izgleda. Kod mene je svićica prekrivena suhon crnon čađon šta također ukazuje na prebogatu smjesu. Znači tribalo bi štelat onu malu vidicu za zrak sa strane na karburatoru... muka mi je dirat u to....

Inače karburator je čist, očistija san ga i ispuha s kopresoron, čak dvaput u zadnjih par tjedana, ali penta uvik radi jednako... čin joj daden mrvu više gasa radi dobro ali na niskom gasu, na minimumu i oko samog minimuma, radi nemirno, oscilira 50-100 điri gori-doli, svako malo se trzne livo-desno koji centimerat više od uobičajene trešnje...

Online dmeter

• Kontra-admiral
« Reply #3 on: February 16, 2020, 12:14:28 PM »
Mrzin ta prčkanja po karburatoru, nikad ne znaš jesi li ga očistija ili još više začepija...
Znači tribalo bi štelat onu malu vidicu za zrak sa strane na karburatoru... muka mi je dirat u to....

na minimumu i oko samog minimuma, radi nemirno, oscilira 50-100 điri gori-doli, svako malo se trzne livo-desno koji centimerat više od uobičajene trešnje...
Morat češ prčkat po karburatoru i s novom svječicom.

pero

• Guest
« Reply #4 on: February 16, 2020, 04:39:28 PM »
Ako ti se neprčka ,servis Yamahe .

Offline estan

• Admiral
« Reply #5 on: February 19, 2020, 07:58:11 AM »
A sta imas pokvarit,  kad ionako ne radi kako treba.  Vrtis malo dok dobijes miran rad na minimimi,  zatim probas kako hvata gas.  O da iaprobas kako pali na toplo,  a sutra ujutro kako na hladno.  Kad sve to ustimas to je to.  A mozda u manualu imas koliko djiri treba odvrnuti vidicu,  znzci,  zavidas ju do kraja i okrenes jedan i pol put,  kod nekih mitora dva i pol,  taj podatak moras saznati.

Offline dipling

• Mali od palube
  • *
« Reply #6 on: March 01, 2020, 01:00:55 PM »
Evo, s malin odmakon...
Uštela san tu vidu za štelanje zraka, bila je dosta odvidana, čak 3 ipo kruga. Nije mi jasno kako je došlo do toga, ali namistija san je by the book "iz totalno zavidanog položaja odvidaj krug i 1/2 do krug i 3/4", i stvarno penta radi puno bolje, čak i svićica odma bolje izgleda, ne gomila se više ona suva crna čađa po njoj, lipo se žuti.

Inače, kaže mi tip šta radi u servisu da se yamaha F6 inače malo više trza i treska na niskom minimumu, relativno puno kubika za samo jedan cilindar. Da joj samo dignen minimum pinku više nego mi se čini da je normalno i bit će dosta mirnija... Tako san i napravija.

Offline estan

• Admiral
« Reply #7 on: March 14, 2020, 03:10:50 PM »
 :icon_thumright: