Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

Yamaha (Mariner) 8 ks 2t - '80

(1/3) > >>

loncart:
Pozdrav,

molio bih savjet i mišljenje znalaca.

Imam priliku kupiti Mariner 8ks 2t iz 1989 godine od čovjeka koji ga je koristio isključivo na jezeru.
Motor je u jako očuvanom stanju, ali sam skeptičan jer se radi o nešto manje od 30 godina starom motoru.
Ovo je fotografija dotičnog motora:

Zaista izgleda kao nov! Vlasnik kaže da je to u stvari legendarna Yamaha 8ks 2t ?! Malo sam googlao i ispada da je tako!

Ima li dijelova za taj motor i danas? Jesu li skupi ti dijelovi? Pri čemu kod rada tog motora pri kupnji moram biti pažljiv?
Koliko realno vrijedi taj motor - ima papire, odnosno račun, motor nikada nije bio prijavljen na čamac..

Djeluje mi da je taj motor idealna mjera za Amon Big Six jedirlicu, 6 metara dužine?

Unaprijed hvala na savjetima!

loncart:
Penta je doma, pali na zub..i za sada je sve OK. :icon_salut:

Trebao bih zamijeniti impeler, ulje u peti ...i semering na osovini propelera?
Ima li još nešto što bih trebao napraviti sada, kroz zimu, da budem koliko toliko siguran od iznenađenja na ljeto?

E da: nekome je penta pala na vijak kojom se pričvršćuje penta na krmeno zrcalo.  ::)
Ne bih to išao ravnati da ne zeznem navoj...gdje u Zagrebu kupiti dijelove za Yamahu?

Ima li možda netko s foruma - može i rabljeno poštom?

Radi se ovome:

vanjski promjer navoja je 11,7 mm, a duljina vijka par mm preko 8 cm.

Zahvalan za svaki dobronamjeran savjet! :)

Strici:
Stavi dva mekana metala ispod i gore isto pa odmjereno zvekni teškim batom, olovo je najbolje. :icon_scratch:

pija mali:
Odnesi tondin tokaru i napravi dva nova vijka tong47

loncart:
Mislio sam da je to neki poseban "yamahin" navoj, a ono isti navoj na Fiatovom šarafu od kotača.  ^-^

Inače, original Yamahin na eBayu je najjeftiniji 180 kn?!?
Očito će ovo netko onda narezati jer nareznicu valjda nije problem naći...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version