Slane tehnike > Tehnički savjeti

Grijanje na brodu

(1/12) > >>

Dario:
Dolaskom zimskih dana kad se temperatura spusti ispod nistice a bura osjet hladnoce dodatno pojaca..uf, koji uvod  ;D

da ne duzim..-mnogi bi htijeli krenuti na ribe al sama pomisao biti na barci na ovoj hladnoci ne zvuci bas primamljivo

zato oni a vise novca si ugraduju Webasto a oni sa manj se snalaze kako znaju i umiju..mislim da su najcesce plinske grijalice, za one na dizel treba radit dimnjak i bušit palubu, postoje i one na kruta goriva..nedostatak kod plinskih grijalica je taj da se oslobada velika kolicina vodene pare

kako se vi snalazite sa grijanjem kabine po zimi na vasim barkama ?

Strici:
  Vido ovo jednostavno i solidno rješenje. Ja sam je imao, ali pošto zimi nisam koristio brod, poklonio sam je prijatelju. Na petrolej je, ne smrdi;  (katalitička?) malo troši i grije dobro:

Eventum:
Jeftino i efikasno - hladnjak (kiler) od auta spojen na rashladni sistem (kako to i funkcionira kod auta) + ventilator = topla kabina... Može li jednostavnije i efikasnije? Ako se ima unutarnji motor naravno...
 :)

jazavac:
uzima dosta mjesta, a šta kad motor ne radi? :-\

Eventum:

--- Quote from: jazavac on February 09, 2009, 08:57:59 PM ---uzima dosta mjesta, a šta kad motor ne radi? :-\
--- End quote ---
E sad...sve zauzima nešto mjesta, a motor mora radit... pa ne postoji savršeno rješenje ;) ili...? :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version