Author Topic: Ribarenje na teškome moru  (Read 5642 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maestral

• Noštromo
Ribarenje na teškome moru
« on: February 10, 2019, 12:34:25 AM »
Kad imaju more u venama (stoliječima je tako), onda nikakvo more nije prepreka za svakodnevni rad - ribarenje. Samo im se možemo diviti. Gledao sam to more izbliza u Bretagni, kad danima puše onda je zaista kao u kotlu. Valove je bacalo preko zidina Saint Maloa, svijetionici su bili svakim udarom vala skoro cijeli u moru, a opet su neki isplovljavali i lovili! Svaka im čast, i njihovom znanju, vještini i hrabrosti. Toga u nas nema. Naši su ribari ko razmažene dame (ne svi ali većina) - pa bi, pa nebi, evo puše jugo, danas je prejaka bura, evo, dolazi kiša ....

« Last Edit: February 10, 2019, 01:03:43 PM by Maestral »

Offline Damir s

• Admiral
Re: Ribarenje na teškome moru
« Reply #1 on: February 10, 2019, 03:05:25 PM »
Ovo je snimljeno na samom ulazu u Biskajski zaljev a tamo stvarno skoro  nikada lijepoga vremena. A u Saint Malo tamo je plima oseka 7m pa jos moras misliti kada se vracas da stignes za vrijeme plime jer inace ne mozes uci u porat. Svi ribari su obavezni predti ribu u otkupnu stanicu gdje se bidira i tko da najvise taj uzima tu ribu za koju se je nadmetao. A jos sjevernije je tri puta gore jer je jos hladnije i more gore tako da u ovakvim ribaricama nemaju sanse prezivjeti. Nasi ribari su ko turisti za ove.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline more

• Admiral flote
« Reply #2 on: February 10, 2019, 05:42:17 PM »
Taj kruh ima sve više kora.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #3 on: February 10, 2019, 06:28:02 PM »

Sve ima i svoje razloge i objašnjenja. Oni tamo imaju takvo more, klimu, navike i potrebe, radišnost, volju i td. :icon_scratch:
Tamo je onako, ovdje je ovako.
Ali tu su ipak drugi meteo i geografski uvjeti, vjerojatno i potrebe. Pa i zato. :icon_scratch:
Mene jedino čudi jer sam po teškom moru na cijelom Jadranu (bio ne svojom voljom) redovito susretao Talijanske ribare, kako potežu mreže, a našeg nijednog. To odavno, danas ne znam, ali sumnjam da je drukčije. :laughing7:
Naravno da su imali mnogo moćnije brodove i opremu, ali ako su baš morali, neka im.  :angel4:
Vjerujem da naši ribari ipak imaju ugodniji život nego lakomi Talijanci :angel4:, a da je po meni, sve bi ih prekvalificirao, pa neka goje ribu, bit će im lagodniji život, a more će se oporaviti. :thumbsup:
Mi moramo samo prestati misliti da je sve naše bolje i ljepše nego svih ostalih na svijetu, tako i mi, naročito i naša riba, sposobnosti, naše more i td. :angel9:
Pa ako i netko u to vjeruje, ali i ako je istina, biti skroman i ne se hvaliti. To ostaviti onom drugom; ako se to može dokazanopokazati, pa neka nas drugi hvale. Samohvala smrdi do neba; tako nekako se je prije govorilo :icon_scratch:
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: March 13, 2019, 07:16:57 AM »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)