Author Topic: DRON  (Read 56090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pija mali

• Chief
Re: DRON
« Reply #10 on: September 01, 2015, 01:45:37 PM »
 Nebi bila fora da baš doleti neki dron među konope kite surfera, a još bolji horor paraglaidera ili padobranca. dakle postoje extremi gdje se ne bi trebalo igrat,ali u principu izvrsna stvar , moš videt kad ti neki broskvu krade na lihi, moš prebrojavat jelenove kad je rika. ma moš svašta nešto..... :angel9:
Živim danas jer sutra nije izvjesno

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #11 on: September 01, 2015, 03:16:42 PM »

Ha! Živimo u vrijeme "Velikog brata". Njegovo je oko posvuda, sve vidi i sve snima. Mladima je to normalno, ali mi stariji se teško na to navikavamo.

E sad, je li dobro ili nije? Kao i sve u životu, ni ovo nije ni sasvim crno, a ni sasvim bijelo. S jedne strane dronovi donose dobre kadrove sa regata (i ne samo regata) kakve bi teško dobili bez njih. A s druge strane, to jest zadiranje u privatnost. Ali nekako mi se čini, kad si na regati onda je privatnost u drugom planu, ionako svaki skiper i svaka posada znaju da ih prate i suci i drugi regataši, pa čovjek to prihvati kao nešto što se podrazumijeva. Tako da je ova rasprava o privatnosti, po meni, suvišna kada su regate u pitanju. Ali nije kada su neke druge situacije po srijedi, u kojima svatko ima pravo čuvati svoju privatnost.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Leo

• Guest
« Reply #12 on: September 01, 2015, 03:41:07 PM »
Ovako.. naravno da je ona sa zmajem bila provokacija, dobar (i skup) zmaj može visoko letjeti pa bi se u određenim trenutcima mogao sam zmaj naći iznad drona a onda niti strujanje zraka odbija zmaja (već ako je nisko eventualno privlaći) niti bi operater vidio konopce... ali pitanje bi li zmajar riskirao izgubiti/oštetiti zmaja zbog nekog nadmudrivanja.

Činjenica da je kao i uvijek vrlo labilna granica gdje prestaje javnost a počinje privatnost.

Na stranu to ostaje i pitanje (vjerujem i nadam se uglavnom teoretska) i "sigurnosti" , naime sigurno će se nastojat dobit što atraktivnije fotke, iz bližeg pa bi se moglo desit da koji odvažni dron završi u zagrljaju spinakera.... e onda to prestaje bit akademska rasprava.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #13 on: September 01, 2015, 04:04:18 PM »
Možemo mi pričati i pričati, i dobro je da se forum kreće. Meni su dronovi izvanredno zanimljiva tema, toliko da ovdje pročitam, nasmiješim se i ne reagiram. Ne da sam ja neki stručnjak, ali temu pratim poduže, tako da ako je neko više zainteresiran, savjetujem neka potraži znate gdje je znanje sveg ovog svijeta, i neka ovdje prenese. Jer ja ću dron pračkom, sajlom, puškom, je stvarno smiješno, sve što leti, mora prije ili kasnije da sleti, silom ili milom.
Dron je ustvari daleko više od onog što mi za dron smatramo, u raznim smjerovima.
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #14 on: December 31, 2015, 10:18:44 AM »
Super su dronovi...baš me zanima kako se osjećao onaj skijaš od prije par dana na svjetskom kupu kada su mu rekli da je falia drona za sekundu...
T

Offline paagus

• Noštromo
« Reply #15 on: December 31, 2015, 02:16:21 PM »
Ja bi tim skijačima zabranijo da se skijaju po stazama gdje letidu dronovi jerbo je to opasno za dronove.

Pa jeste vidili jadnog drona kako se raspada  samo da izbjegne ludoga skijača ?

Paagus

Offline estan

• Admiral
« Reply #16 on: January 01, 2016, 06:11:28 PM »
Mala mi uze riječi iz usta. Taman sam vam svima želio poželiti dobrodošlicu u sveopćeg Velikog brata. Inače, sad svi sami sebe špijuniraju (selfiraju) pa im valjda ne smeta ni kad ih neki mehanički komarac snima.

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #17 on: January 22, 2016, 10:04:44 PM »
Ma...ja popizdia kada su čipiranje pasa provukli pod ,,napredak,, :angryfire: vjerovatno će netko ocijeniti to fobijom,zatupljinim shvaćanjima i tome sl.;   :dontknow:  međutim,ima preko 20-tak godina da su srčani bybass-i ugrađeni u ljude sa sustavom kontrole i upravljanja pumpe koja život znači (sa strane doktora),što je i nije...  :icon_salut: i sve pomalo bez talasanja i buke,prolazi i ,,poboljšanje kvalitete života običnog čovjeka,, uvidom u njegovu intimu, koja se kroz elektroničke sustave sustavno provodi;eto,google wiev;eto, gps pametnog MBT-a;eto,društvenih mreža i memorija MBT-a preko kojih je moguće i izbrisane podatke prizvati;eto...USTAVOM zajamčenog prava na privatnost...  :icon_thumright:
 OK, na to se dijelom može utjecati ,,fobičnim,, zatvaranja prema globalnim komunikacijama...ali... kada mi se uvidi u vidokrugu ,,tzv simpatična igračka,, koja ne,nego nema kameru,a ničim pozvana, me snima,mimo moje volje,NE VOLIM!  :angryfire: na regatama je to očito postala fensi- šmensi spika,pa ok...gledati ću takve izbjegavati.  :crybaby2: ili ih skidati...  :angel9:  :angel9:
T

Offline estan

• Admiral
« Reply #18 on: January 22, 2016, 10:13:22 PM »
Možda u nautičkim dućanima počnu prodavati praćke za skidanje dronova. :icon_biggrin:

Offline trifida1

• Kontra-admiral
« Reply #19 on: January 22, 2016, 11:55:56 PM »
Možda u nautičkim dućanima počnu prodavati praćke za skidanje dronova. :icon_biggrin:

A,neee..  :crybaby2: napisano je samo moj stav i viđenje odnosa spram dronova...nikakav poziv na ikakvu akciju-uostalom,svatko svoju glavu nosi na ramenu, pa i ono što je i nije u njoj.  :D

:angel9: Glede& unatoč praćke/fjonde toplo preporučam provjereni model ,,black widow,,- do 30m metalni balin 8mm  prolazi kroz FeZn lim 1mm bez pardona;puuno je veći problem to pogoditi,ali...može se!  ^-^  :icon_pirat: 
T