Author Topic: Da Leu malo pošemerim koncepciju...  (Read 11798 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baya

• Timunjer
  • **
Da Leu malo pošemerim koncepciju...
« on: January 02, 2013, 09:51:48 AM »
...i ubacim se u temu, no (bar za sad) neću ovdje stavljati fotografije, tek link u neke moje galerije:
http://fotozine.org/index.php?omen=Baya
Nije sve morske tematike, no najvećim dijelom ipak jest, pa vjerujem da neće biti problema sa ontopičnošću...  :icon_clown: 
Volim brzu vožnju po kopnu i sporu po moru.

Leo

• Guest
Re: Da Leu malo pošemerim koncepciju...
« Reply #1 on: January 03, 2013, 11:25:36 PM »
 :notworthy: :notworthy: odlične slike  :notworthy: :notworthy:

ma gle nije to "moja" koncepcija  :sunny:, ubacio sam par tema jer mi se činilo da će tako biti lakše i preglednije, ali to nije nikakav okvir a još manje privatni vrtić  :toothy9:

izbjegavam stavljanje linkova pa čak i malih sličica /tumbnaila jer sam vidio da društvo to baš ne obožava..  :O0:

Offline Baya

• Timunjer
  • **
« Reply #2 on: January 05, 2013, 06:31:01 PM »
:notworthy: :notworthy: odlične slike  :notworthy: :notworthy:
ma gle nije to "moja" koncepcija  :sunny:, ubacio sam par tema jer mi se činilo da će tako biti lakše i preglednije, ali to nije nikakav okvir a još manje privatni vrtić  :toothy9:
Fala.  Znam da nije, no nekako sve teme si u ovoj rubrici započeo, pa sam se samo malo i u šali referirao na to.  :angel7:
A što se tiče linkova i sličica, nekako sam za da se stavljaju manje slike (cca 800x600 piksela), no ako slike postoje negdje drugdje ne smeta me niti link na njih. Komentirati ionako mogu ovdje ako mi se baš hoće.  :icon_pirat:
« Last Edit: January 05, 2013, 06:35:56 PM by Baya »
Volim brzu vožnju po kopnu i sporu po moru.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #3 on: February 10, 2017, 12:54:32 PM »
Slučajno sam nabasao na link, od prije 4 godine, i pošao dalje na link od „mistera Baye“.
Pročitao kratki „fotoput“ Baye i posebno me je zaškakljala ova rečenica: ... Njime nisam naučio bog zna što o ekspoziciji, blendi i balansu bijelog, ali jesam šparati film i trošiti ga samo na ono kaj bi zbilja moglo biti dobro
I sam bih mogao pisati mnogo u tom smjeru, jer sam još u ranoj mladosti (16 godina) počeo s fotografiranjem. 
Ali ja ne o tome, nego o Bayi. Ono o šparati film, ono me je posebno zainteresiralo, jer ja iako sam to prije za „filmsko“ vrijeme dobro radio, odnosno ciljano fotografirao, u sadašnje vrijeme digitalaca, nisam uspio sačuvati tu dobru naviku, fotografirati ciljano i svrsishodno. Šteta, a znao sam to stvarno dobro, pogotovo s filmskom kamerom, gdje je rola filma, mislim bila 16 ili 17 minuta, a ponekad smo za cijeli radni dan potrošili desetak minuta filma (jer je film bio skup, ali i obrada kompliciranija, ali se tako prije radilo, to mislim profesionalno). Pa me je nadalje zaškakljalo to o Minolti i profesionalnijim fotoaparatima, jer i tu sam donekle bio u „sedlu“, ne imao, ali prije dosta pratio. Konkretno sada imam najbolji, već „zastarjeli“ Sony Alpha 55, pol cola senzor kamera, Soni nasljednik Minolte, ne špigel feršlus, ali tako nekako elektronski.
No ja ju imam, ali uslikam njom dva puta godišnje, ali zato svakodnevno mojim starim Olympusom 550, Bridge, to kao most kamera, fotić s nekada velikim zumom (16 ili je 18? puta) sa „svega“ cca 7 000 000 piksla i sičušnim senzorom, ali zato po meni jako vjerno prikazanih boja.
No otom potom. Baju bih pitao što znači gore livo na slici „Nicht sicher“, a to znači „Nije sigurno“, kako mi javlja valjda Kasperski, moj sigurnosni program, jer sam ja jako oprezan na takva javljanja i uglavnom ne otvaram ih dalje. A slike me ipak zanimaju. Dakle Baja rastumači molim, kako bi na linku u miru mogao pomalo pogledati fotografije.

?
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #4 on: March 02, 2019, 09:58:33 PM »
Vidio sam da jedan gost gleda Bajine slike, pa i ja ponovo pogledao.
Stvarno su izvrsne i odličnog kvaliteta, i vrhunski obrađene. Šteta je da na našem forumu nema više znatiželjnijih i ljubitelja perfekcije, jer slike su profesionalne i za 6 godina od kad postoji topić tako malo pogledane :icon_tongue:.
Možda i zato što se ne daju "listati" (ili ja neznam upotrijebiti?), nego se za svaku mora vratiti natrag i otvoriti novu sliku :icon_scratch:.
Ako je sve to Baja uslikao, iskreno mu čestitam, ima oko i zna, jer je stvarno profesionalno perfektno, a ako je i netko drugi, isto je vrhunski meštar :thumbsup:.
Veoma simpa je da slike imaju ime.
Tako rado dižem temu iz zaborava i savjetujem da pogledate slike, kojih ima mnogo, ali svaka ima svoj karakter i visoku kvalitetu, ne samo optičku :thumbsup:.
A jer ima mnogo slika, ja memoriram link, pa pomalo.
Hobi simo hobi tamo, ovo je profesionalno!!!
Ne opterećujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budućnost !!!