Author Topic: Nevera, nevera  (Read 24996 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Admiral
Re: Nevera, nevera
« Reply #20 on: September 28, 2019, 05:47:03 PM »
Ne znam Kantafig  dali si ti bio gore gdje je tip jedrio u Sjevernom moru i Atlantiku, ja jesam a bio sam i na Hawajima pa jos malo vise i mogu ti reci kada padne temperatura ispod -4 i nevrijeme 10 force da uopce nije gust biti na palubi, dok na Hawajima nikada ne padne ispod 20°C i uopce nije gust biti u kabini 5 (pa vidis kako tip plese na palubi). Pa usporedi ovoga na Hawajima kako kuha na spaheru i nista nije osigurano a da bi tako gore bio bi nas Erik Aanderaa imao opekotine po citavom tijelu. coast guard ga pita koju opremu za spasavanje ima jer samo otkaceni idu  na takav put. Ja jedrim po sjevernom moru pa kada je 5 force nit ne pomislim izaci vanka iz Ijmuidena nego se ljepo grijemo na nasoj barcici. Bio sam u Kanadi na -42°C i mogu ti reci da sam izlazio vanka samo kada sam morao i ja ne vidim gust u tome. A zasto je nas Andrea je ostavio barcicu gore ???? i vratio sa avionom :icon_scratch:  Obrati paznju na konope (sve novo) :thumbsup:
« Last Edit: September 28, 2019, 06:15:10 PM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #21 on: October 07, 2020, 08:08:26 PM »
U Nizozemskoj jedrilica se nasukala pa je skiper zavrsio u moru a zena ostala na jedrilici koja se na kraju nasukala na plazu oboje dobro pothladjeni nakon akcije spasavanja zavrsili u bolnici: Tu je plima oseka cca 2.5m pa ako ne pazis na pocetak oseke nadjes se na suhome. Racunas kako si daleko od obale ali tu je plicina i 100 m od obale nije sigurno da se neces nasukati. Meni je alarm dubinomjera nastiman na 5m i to svaki puta provjeravam a i pratim dubine po karti.

https://www.facebook.com/301453263230441/photos/a.301877986521302/4486979211344471/?type=3&theater
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir3105

• Mali od palube
  • *
« Reply #22 on: October 07, 2021, 09:59:35 AM »
Olujna lebićada u Splitu, u kasnim večernjim satima, prosinac 2020.

Offline Damir3105

• Mali od palube
  • *
« Reply #23 on: October 07, 2021, 10:03:36 AM »
Siječanj 2016, najveća pijavica ikad zabilježena u Splitu. Uhvatio sam je slučajno sa svog balkona, ušla je na kopno negdje na Zvončacu, napravila dosta štete po Mejama i nakon što je pregazila Marjan, napravila je nešto štete po Spinutu a tu se i raspala.  

Offline Groff

• Noštromo
« Reply #24 on: October 07, 2021, 08:41:07 PM »
Bogami dobar komad.