Author Topic: Jedrilica 7-8 metara s prikolicom  (Read 11003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline more

• Admiral flote
Re: Jedrilica 7-8 metara s prikolicom
« Reply #10 on: July 04, 2019, 05:32:03 PM »
Traktore, slažem se u vezi kompromisa. Ništa nas ne obavještavaš kako funkcionira tvoj složeni tehnički sistem, a imaš jako puno novih interesantnih podataka, Npr. o plovidbi u divnoj tišini po mrtvoj bonaci, regeneraciji spremnika energije, balast, pitka voda i još toga. Vratio si se u Dalmaciju i očito vratila ti se karakteristična dalmatinska fijaka. Nedaj se, samo si korak do cilja.

Offline more

• Admiral flote
« Reply #11 on: July 04, 2019, 06:06:42 PM »
Sjećam se da sam kao klinac (što je bilo prije 30 godina) viđao puno jedrilica koje su mogle na trajler a stajaću visinu u kabini su ostvarile na način da se na sidrištu mogao izdignuti krov u kabini (dio krova ispod booma).

Imao sam takvu jednu jedrilicu. Bio je to njemački Neptun 22 s fiksnom kobilicom, a sin mi je do nedavno imao Neptun 20 s pomičnom kobilicom koji je bio vrlo pogodan za transport.  Super krstaši, srednja EU ih je krcata  Uvjeren sam da biš mogao lako naći nešto takvog.

Offline poule

• Mali od palube
  • *
« Reply #12 on: July 04, 2019, 11:32:00 PM »
Sjećam se da sam kao klinac (što je bilo prije 30 godina) viđao puno jedrilica koje su mogle na trajler a stajaću visinu u kabini su ostvarile na način da se na sidrištu mogao izdignuti krov u kabini (dio krova ispod booma).

Imao sam takvu jednu jedrilicu. Bio je to njemački Neptun 22 s fiksnom kobilicom, a sin mi je do nedavno imao Neptun 20 s pomičnom kobilicom koji je bio vrlo pogodan za transport.  Super krstaši, srednja EU ih je krcata  Uvjeren sam da biš mogao lako naći nešto takvog.

Da, thanks, to je ta jedrilica :)
A i po cijeni je taman :)

Offline more

• Admiral flote
« Reply #13 on: July 06, 2019, 12:51:31 PM »
Traktore, opet insistiram da nas obavjetiš kako funkcionira ona tvoja električna propulzija! Biti će da ju još, u toj teškoj sparini, nisi temeljitije kolaudirao. Imaš pravo, počekaj malo, pasti će vrućina i veći će biti gušt ploviti i u božanstvenoj tišini.

Offline estan

• Admiral
« Reply #14 on: April 13, 2020, 03:45:25 PM »
Moja preporuka je do 7 m, znači baš tako nešto od 22 stope. Za većega od sada neće više biti trajne registracije. I masa je do te dužene uglavnom prihvatljiva za vuču, mada zavisi o autu kakav imaš. Za normalan auto bi trebalo nešto do 1000 kg, znači jedrilica do 20 stopa.