Author Topic: Traži se savjet za kupovinu jedrilice!  (Read 45200 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chuxa

• Mali od palube
  • *
Traži se savjet za kupovinu jedrilice!
« on: May 28, 2015, 04:48:55 PM »
Bok ekipa!

Molim vas da mi pomognete u potrazi savršene jedrilice za mene!

Ima dosta godina da nisam jedrila i sad se želim vratiti nazad. U mogućnosti sam možda kupiti jedrilicu.
Od 2002. - 2007. sam jedrila na Murphyu 25 Lana u Zadru, tako da dosta dobro poznajem taj brod i zaljubljena sam u njega. Mada mislim da je to možda preveliki zalogaj za mene i mog dečka koji nema pojma jedriti.
Znači, trebao bi mi možda malo manji brodić kojeg bi mogli savladati u dvoje, no svejedno ne bi htjela odustati od doživljaja Murphya.
Dajte mi prijedlog!
Hvala!

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
Re: Traži se savjet za kupovinu jedrilice!
« Reply #1 on: May 28, 2015, 08:33:23 PM »
Jako je bitno koliki ti je fond. Nije isto da li je 10.000 ili 30.000( eur).
Da li želiš brod za isključivo dnevno jedrenje ili bi koji put i prespavali na njemu?
Puno je tu nepoznanica da bi se točnije moglo preporučiti.
To što dečko nema pojma o jedrenju i nije tolika drama. Bitno je da ima volju i želju, a i da ima od koga naučiti.

Offline chuxa

• Mali od palube
  • *
« Reply #2 on: May 28, 2015, 08:37:42 PM »
Svakako bi išla na neku polovnu jedrilicu, mislim maksimalno do 15000. Mislim da bi mogli žrtvovati unutrašnjost za bolji doživljaj jedrenja, uglavnom da ima samo ležaj a ostalo nije nužnost.

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #3 on: May 28, 2015, 10:01:39 PM »
Možda Sea scape 18, Beneteau first 21.7, Jeanneau sun 2000 i sl.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: May 28, 2015, 10:46:00 PM »
Hi svima
Pozdrav  Chuxa
Moja storija od kunelici
Mi ti zivimo u Belgiji  i planiramo ici iducu godinu u penziju te smo odlucili kupiti jedrilicu ovdje u Belgiji ili Holandiji. Nije nam se zurilo a nismo niti znali sto cemo kupiti prvo odlucili smo se za polovnu , nova kosta puno novaca i to nam se ne isplati. Nasli smo prvo  jedan gliser Princess 37 gotovo novi trazili su nekih 12000€ prava sitnica al ito je bila prevara pokusali su nas zapaliti za kaparu ali nije islo mi smo trazili da prvo vidimo brod a onda se dogovara o ostalom, na kraju smo odustali od kupnje. Poslje smo odlucili za jedrilicu i nasli smo dvije jedna Dufour 38 od 15000€ i Jeanneau 30000€ za njega sam ponudio 25000€. Isi tjedan u subotu smo se dogovorili sa obojicom  da se nadjemo prvi je bio na vrhu Holandije pa smo isli kod njega . Brod je bio lijep ali nije bio bas u dobrom stanju (imalo je posla za napraviti ali imao je kobilicu na uvlacenje . Nakon njega krenuli smo do drugoga kada smo je vidjeli  isti momenat smo odlucili i dalli kaparu za naseg LUCKIJA  kada smo ga platili ostavili smo ga u marini samo na drugom mjestu. Mi smo prezadovljni sa kupovinom. Ovdje ti ima jako puno jedrilica tako da ako ti se ne zuri mozes naci za relativno male novce nesto za sebe. Moras traziti da je placen porez na barku(mora biti racun o kupovini) jer ako nije ti ga moras platiti, isto tako u ugovoru ti mora stajati da brod nije opterecen nikakvim dugovima prema trecim osobama jer mozes biti kasnije iznznadjena kada pocnu stizati racuni koje ti onda moras placati. Carinu ne moras placati za uvoz u Hrvastku EU upis u registar  ti je par sto kuna. Jos jedna stvar ti je prijevoz do Hrvatske to moze kostati puno ako je sira od 2.5m jer odna spada pod specijalni teret , ako ima gaz manji od1.3 m onda moze kroz  Francusku do mediterana (jarbol mora dolje isto )a moras platiti taksu u francuskoj 20€ po m + prolaz kroz ustave. A moze kao sto mi planiramo do gibraltara mediteran , Hrvatska.
Mi ti mozemo pomoci ako zelis sa prijevodom ili neke druge stvari  samo mi nemamo bas puno slobodnog vremena jer radimo konstantno ako ti treba napraviti dogovor telefonom.  Tu ti je par web stranica koje ja cesljam svaki dan kada dodjemo kuci da se naci dobrih jedrilica ponekad za smjesan novac nekada mozes dobiti nesto i stvarno badava. Jer netko umre pa onda familija ima samo troskove (moras imati srecu) nekada ljudi su bankrot i treba im hitno novac (dok nekom ne smrkne drugom svane.
Kupuj uvjek ocima nkada sa srcem!!!!
http://watersport.tweedehands.net/zeilboten/
http://www.kapaza.be/nl/zeilboten?o=1
http://www.marktplaats.nl/z/watersport-en-boten/kajuitzeilboten-en-zeiljachten.html?categoryId=985&startDateFrom=yesterday
http://www.2dehands.be/boten/zeilboten/zeiljachten/
http://www.2dehands.be/boten/zeilboten/kajuitzeiljachten/
Pozdrav
Damir & Jadranka
« Last Edit: May 28, 2015, 10:50:11 PM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline chuxa

• Mali od palube
  • *
« Reply #5 on: May 29, 2015, 02:59:44 PM »
Hvala Damir & Jadranka, svakako ću pogledati stranice. Mada mi je još totalno nepoznata kupovina broda iz inozemstva.
Bacila sam oko na Sea scape 18, Beneteau first 21.7, Jeanneau sun 2000 i izgleda da bi se kod nas dao nabaviti seascape 18 za sada, od ostalih nema traga na netu.
Još jedno pitanje: ima li još tko iskustva s kupovinom broda iz inozemstva ili ste se ipak odlučili za lokalnu kupovinu?

Offline marin

• Terco
« Reply #6 on: June 01, 2015, 09:43:43 PM »
http://www.ijedrenje.com/novost/prodaje-se-regatna-jedrilica-klase-melges-24/7243/
Ovo ti je  10 puta bolje od murphyja i sigurnije, nema baš puno kabine ali veći gušt jedrenja možeš doživjet jedino na katamaranu ili trimaranu.

Offline jazmi

• Noštromo
« Reply #7 on: June 02, 2015, 12:00:09 AM »
negdje napisah svoje iskustvo o kupovini iz inozemstva...
isto je kao i ovdje samo prijevoz košta. trošarfine ako je nešto novo i super koliko sam skužio. moje nije bilo pa nisam previše niti učio o tome.
uvoz iz eu ne postoji, zove se unos i identično je kupovini ovdje.

Offline spich

• Barba
« Reply #8 on: June 02, 2015, 08:18:33 AM »
za 15000Eur fiumanka 33. ako se dobro sječam.

Offline ivanivan

• Kadet
  • *