Škola jedrenja za neznalice > Kupujem brod

Jedrilica 7-8 metara s prikolicom

<< < (3/3)

more:
Traktore, slažem se u vezi kompromisa. Ništa nas ne obavještavaš kako funkcionira tvoj složeni tehnički sistem, a imaš jako puno novih interesantnih podataka, Npr. o plovidbi u divnoj tišini po mrtvoj bonaci, regeneraciji spremnika energije, balast, pitka voda i još toga. Vratio si se u Dalmaciju i očito vratila ti se karakteristična dalmatinska fijaka. Nedaj se, samo si korak do cilja.

more:
Sjećam se da sam kao klinac (što je bilo prije 30 godina) viđao puno jedrilica koje su mogle na trajler a stajaću visinu u kabini su ostvarile na način da se na sidrištu mogao izdignuti krov u kabini (dio krova ispod booma).

Imao sam takvu jednu jedrilicu. Bio je to njemački Neptun 22 s fiksnom kobilicom, a sin mi je do nedavno imao Neptun 20 s pomičnom kobilicom koji je bio vrlo pogodan za transport.  Super krstaši, srednja EU ih je krcata  Uvjeren sam da biš mogao lako naći nešto takvog.

poule:

--- Quote from: more on July 04, 2019, 06:06:42 PM ---Sjećam se da sam kao klinac (što je bilo prije 30 godina) viđao puno jedrilica koje su mogle na trajler a stajaću visinu u kabini su ostvarile na način da se na sidrištu mogao izdignuti krov u kabini (dio krova ispod booma).

Imao sam takvu jednu jedrilicu. Bio je to njemački Neptun 22 s fiksnom kobilicom, a sin mi je do nedavno imao Neptun 20 s pomičnom kobilicom koji je bio vrlo pogodan za transport.  Super krstaši, srednja EU ih je krcata  Uvjeren sam da biš mogao lako naći nešto takvog.

--- End quote ---

Da, thanks, to je ta jedrilica :)
A i po cijeni je taman :)

more:
Traktore, opet insistiram da nas obavjetiš kako funkcionira ona tvoja električna propulzija! Biti će da ju još, u toj teškoj sparini, nisi temeljitije kolaudirao. Imaš pravo, počekaj malo, pasti će vrućina i veći će biti gušt ploviti i u božanstvenoj tišini.

estan:
Moja preporuka je do 7 m, znači baš tako nešto od 22 stope. Za većega od sada neće više biti trajne registracije. I masa je do te dužene uglavnom prihvatljiva za vuču, mada zavisi o autu kakav imaš. Za normalan auto bi trebalo nešto do 1000 kg, znači jedrilica do 20 stopa.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version