Škola jedrenja za neznalice > Kupujem brod

Proizvođači plovila i kvaliteta izrade

(1/1)

pelig:
Da ne odvlačim susjednu temu u digresiju ovdje selim jedan zanimljiv citat :

--- Quote from: hidrotherapy on September 11, 2018, 07:54:32 PM ---Jedno je cijena navedena u oglasu, a sasvim drugo je realizirana cijena.
Ovdje ne govorimo o Hallberg Rassyu, Solarisu ili Oysteru.
Ovdje je riječ o Jenneau, Dufouru, Bavariji ili Hanse.
Njihov gubitak vrijednosti je veći nego kod skupih brodova, a i ponuda je poprilično veća.

--- End quote ---

Ovo je tema koja mene oduvijek zanima. Kako drže cijenu s vremenom? I kakova je kvaliteta trupa s vremenom? Gdje bi svrstao Beneteau, Elan, Salonu, Talijane...

Damir s:
Mozda Oyster drzi cijenu za stare modele Oyster ali imali su jedan bizarni slucaj delaminacije tako da cisto sumnjam da su u vrhu dobrih jedrilica iako se bore svim sredstvima da dokazu suprotno:

http://www.wavetrain.net/news-a-views/705-another-major-keel-failure-what-really-happened-to-polina-star-iii

more:
Interesantno!

dmeter:

--- Quote from: pelig on September 12, 2018, 10:53:49 AM ---Ovo je tema koja mene oduvijek zanima. Kako drže cijenu s vremenom? I kakova je kvaliteta trupa s vremenom? Gdje bi svrstao Beneteau, Elan, Salonu, Talijane...

--- End quote ---
Dufour,Gib sea,Bavaria  trupovi izvrsni,održavanje lako,oputa vrhunska,motori vrhunski ako je volvo penta, yanmar necu ni komentirat.
Sail drive volvo-penta za mene djecja igra odrzavati,(dobro imam i alate za izvlacit lezajeve,izbacivat semeringe,znam zamjenske servisne brojeve. imam opremu za krpanje izmjenjivaca topline, zamjenski orginal japanski volvo-penta motor cijena smjesna 22000 kn +-% daju i rabat 10% isporuka 24 sata (meni dolaze dijelovi preko Rijeke direktno iz londona i da nisam platija robu naknadno racun i to na ime)Kad GB ode iz EU vjerovatno će se morati otvorit centralno skladiste negdje u EU. itd.itd

pelig:
Bavaria Yachts dobio nove vlasnike, spašen jedan od najvećih svjetskih proizvođača jedrilica

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/More/Bavaria-Yachts-dobio-nove-vlasnike-spasen-jedan-od-najvecih-svjetskih-proizvodaca-jedrilica

iz članka: Bavaria Yachtbau je osnovana 1978. godine. Tvrtku su osnovali Winfried Herrman i Josef Meltl, a od 2006. godine dosegnula je godišnju prodaju i proizvodnju od čak 3.500 brodova ili jedrilica. Riječ je o najvećem njemačkom, jednom od najvećih europskih i trećem najvećem svjetskom proizvođaču jahti veličine od 9 do 17 metara.

Navigation

[0] Message Index

Go to full version