Škola jedrenja za neznalice > Brodska oprema

Ankor winc

(1/3) > >>

Damir s:
Jucer sam imao malo slobodnog vremena pa sam iso u moj magazin isprobati jedan ankor winc Lofrans koji sam dobio za neke male novce ali u perfektnom stanju.
Samo sada mi je problem kako ga montirati jer kutija sidrnog lanca ima poklopac koji nije jak a i stoji na britvelama. poklopac ne smijem fiksirati
jer ako se sto dogodi sa lancem da mogu doci do njega isto tako da se lanac ljepo slozi u spremiste. Kablove ze struju to moram povuci svakako.
Ima li tko kakvu dobru ideju kako to napraviti na Jeanneau SUNSHINE 38 sidro je 15 kila lanac je 10 mm

Pozdrav
Damir

dmeter:
ako stane morat češ ga ugraditi unutra i prorezati poklopac. nešto slično ovome ali tvoj vjerovatno ne stane kao njegov jer po memoriji ti je puno manji sidreni prostor.slikaj sidreni poklopac otvoren i zatvoren.

Damir s:
Upravo smo dosli kuci pojesti nesto pa otvorih forum.
Dobra ideja moj  prostor je istih dimznzija samo imam jedan problem a to je motor koji moram zatvoriti da mi ga
more ne smoci jer ovaj na tvojoj slici ima motor u kucisti iza i sve je hermeticki zatvoreno. Ako ga stavim u provenu kabinu moram paziiti da
mi lanac pada u lancanik kako treba, ima oko 50 metara lanca + konop.

Pozdrav
Damir & Jadranka

dmeter:

--- Quote from: Damir s on June 12, 2015, 03:17:21 PM ---Upravo smo dosli kuci pojesti nesto pa otvorih forum.
Dobra ideja moj  prostor je istih dimznzija samo imam jedan problem a to je motor koji moram zatvoriti da mi ga
more ne smoci jer ovaj na tvojoj slici ima motor u kucisti iza i sve je hermeticki zatvoreno. Ako ga stavim u provenu kabinu moram paziiti da
mi lanac pada u lancanik kako treba, ima oko 50 metara lanca + konop.

Pozdrav
Damir & Jadranka

--- End quote ---
Ovo je stari uređaj ali mislim da mu je isto zaštita od mora/vode IP56 zaštita od Vode  snažnim mlazovima 12.5mm mlaznica  iz bilo kojeg smjera,jednostavno ima zaštitu  od jakog mlaza.

Samo moraš osigurati da se voda drenira iz prostora,spoj el.energije pravilno stopicama krimpati i zaštititi termobužirom sa smolom i spriječiti ulazak vlage u unutrašnjost kabela.
nemoj slučajno probijati otvor u kabinu.Čak i kabel el.energije uvedi hermetički spojen što bliže palubi to bolje.
uglavnom možeš uređaj prati morskom vodom pod jakim mlazom 5-6 bari i sve je uredu ako uređaj nije potopljen u more/vodu.

prije montaže moj ti je savjet da rastaviš cijeli uređaj,polako i oprezno,operi reduktor u nafti i benzinu i promjeni mast po Lofrans specifikaciji maziva.mast u njemu je sigurno zapečena u crnu smjesu.mast je vjerovatno litijska .ne tribaš se bojati uređaj je jednostavan samo nemoj ništa na silu rastavljat.
evo kako je ovaj montirao

Damir s:
Hi dmeter
Je ovo je stari uredjaj ali se proizvodi jos pod drugim imenom. Zastita je I IP56 to je sve ok ali ja bi htio da je zasticen kao sto je bio kod
prethodnoga vlasnika, vidio sam ja vinceve da kad ima problema mora rezati palubu  sve oksidirano. Na ovome vide su orginalne, vodilica za lanac kao nova
to je bilo kod jedoga starijeg gospodina koji sidro je kosistio mozda par puta.
Drenaza iz lancanika je dobra na obje strane otvori to nema problema.
Struju cu povuci do provene kabine i tamo montirati releje a na motor idu tri zice za lokalni  i daljinski upravljac
Moram se osigurati kada krenemo pu dolje jer oda ce biti mjesec dana konstantno more po provi tako da bi vinc najvjerojatnije bio pod vodom, sol je isto tako
prijatelj metala.

Pozdrav
Damir&Jadranka

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version