Škola jedrenja za neznalice > Brodska oprema

Priručna brodska ljekarna

(1/5) > >>

Mala od portala:
Negdje sam ovih dana naišla na pitanje jednog neiskusnog jedriličara koji pita za savjet što bi bilo pametno ponijeti na krstarenje u priručnoj brodskoj ljekarni, pa mi se čini korisnim napomenuti i tu pojedinost.

Dakle, prema vlastitom iskustvu, svaka brodska ljekarna, odnosno kutija prve pomoći trebala bi sadržavati sljedeće:

- tablete protiv "bolesti vožnje" ("Dramina" ili nešto slično što može ublažiti simptome morske bolesti)
- tablete protiv bolova
- tablete protiv temperature (ovo je posebno važno ako na brodu borave djeca)
- kapsule protiv proljeva (tablete aktivnog ugljena su odlične u tom slučaju ili kapsule "Linex")

- nekoliko zavoja raznih veličina
- nekoliko komada kompresa (gaze)
- flaster
- flašica hidrogen peroksida (za ispiranje rana)
- gel protiv uboda komaraca ili opeklina meduza ("Floceta" ili nešto slično)
- "Tyrosur" prašak (antibiotski prašak koji se može dobiti u ljekarnama bez recepta, sprečava infekcije manjih rana i posjekotina)

i obavezno: krema za ublažavanje sunčanih opekotina.

Ako se netko sjeti još nečega, molim svakako nadodajte, nekome i ovakvi savjeti mogu koristiti, pogotovo ako se po prvi puta sprema na more.

paagus:
Naša domaća firma iz Karlovca proizvodi kutiju prve pomoći za brodice (trebala bi biti vodonepropusna, nezapaljiva i netoksična za more).

Kutija sadrži:

1 Aspirin 20 x 500 mg,
2 Alkohola 100 ml (75%),
1 Analgin tabl. 10 x 500 mg,
1 Flonidan tabl. 10 x 10 mg,
1 Chloramphenicol 1% - 5 g,
1 Panadon extra 12 x 500 mg,
1 Rehidromix 60 13,1 gr.,
1 Riblja mast za opekline 30 mg.,
1 Byvacin mast,
1 Prvi zavoj 12 cm x 5 m,
1 Prvi zavoj 8 cm x 3 m,
2 Kaliko zavoj 8 cm x 5 m,
2 Kaliko zavoj 4 cm x 5m,
2 Aluplast za opekline 80 cm x 50 cm,
10 sterilne komprese 5 cm x 5 cm 16 sl. a’ 1,
2 sterilne komprese 10 cm x 20 cm 12 sl. a’ 2,
5 flastera 10 cm x 6 cm,
1 samoljepljiva vrpca 2,5 cm x 5 m,
2 trokutne marama,
10 sigurnosnih igli,
1 škare sa zaobljenim vrhom,
4 jednokratnih rukavica,
1 folija za utopljavanje,
2 zaštitne folije za davanje umjetnog disanja
1 podsjetnik za pružanje prve pomoći

Neovisno od toga dobro je imati VIVAPORE upijajući kirurški flaster - kod previjanja se lako skida sa rane jer se tkanina ne zalijepi na ranu - jako preporučam na brodu i kod kuće !
Ja za dezinfekciju površinskih ozljeda koristim OCTENISEPT spray

Kažu ljudi da bi trebalo imati sa sobom i Gliceriltrinitrat aerosol u slučaju zatajenja srca  ( ili nešto slično - imamo mi na forumu liječnike pa će se oni sigurno uključiti).

Kronični bolesnici - ponesite svoju redovitu terapiju za barem tri dana više nego što ste planirali provesti na brodu.

estan:
Koliko košta navedena kutija?

level gaga:
Negdje sam ovih dana naišla na pitanje jednog neiskusnog jedriličara koji pita za savjet što bi bilo pametno ponijeti na krstarenje u priručnoj brodskoj ljekarni,

Najjednostavnije apotekarku,pa neka ona misli.  :laughing7:

Mala od portala:

Konkretno rješenje, level, nema što!!!   ;D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version