Author Topic: Wsurf tečajevi  (Read 5518 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline matoi

• Terco
    • sailpinchika
Wsurf tečajevi
« on: March 12, 2009, 02:41:36 PM »
Ako je netko bio na nekom windsurf tečaju, bilo bi krasno da malo opiše kako je stvar bila organizirana, na kakvoj se opremi radilo, što je savladao, koliko je zadovoljan, kava je bila cijena itd...

Windsurfing je pred cca 40 godina krenuo kao 'narodska' razonoda. Međutim u zadnjih cca 20 godina, čini se da je oprema evoluirala u smjeru koji ide za performansama po cijenu drugih faktora... Posljedica toga je visoka sofistikacija i skupoća nove opreme, pokrivanje vrlo uskog raspona uvjeta na moru jednim setom opreme (daska, peraja, jarbol, bum, jedro) i iziskivanje relativno visoke fizičke kondicije, spretnosti i snage. Ti problemi pogotovo muče početnika dok ne savlada vodeni start, pravilno korištenje trapeza i 'fuseva', 'powergybe'... Zato vjerujem da za ljude koji 90% godine rade sjedeći pred kompjutorima a onda imaju tjedan dva tri za se malo ispucati na moru, dobar tečaj zlata vrijedi.
« Last Edit: March 12, 2009, 02:48:57 PM by matoi »

Offline Dario

• Admiral
Re: Wsurf tečajevi
« Reply #1 on: March 12, 2009, 02:44:44 PM »
U kojem gradu mislis? ja sam bio u rijeci na par satove pa ti mogu o tome reci ako te zanima?

Offline matoi

• Terco
    • sailpinchika
« Reply #2 on: March 12, 2009, 02:50:56 PM »
Naravno da me zanima. Da li je to bilo u Preluku ili negdje drugdje, da li velika daska ili kratka/tonuća, što si savladao? Kakvo ti je bilo predznanje, sve što ti padne na pamet... Hvala!

Offline Dario

• Admiral
« Reply #3 on: March 12, 2009, 03:02:00 PM »
JA sma bio na tome pretproslo ljeto
u rijeci nemas nekog izbora kao u dalmaciji gdje svako mjesto ima neki surf centar, otisao sam u ri-fun, to je inace najbolji ducan za snowboard, kitesufing, windsurfing, skijanje
tamo sam vec bio iznajmljivao neku opremu za bordanje pa smo se znali, rekao sam da zelim nauciti windsurfati i to je to

« Last Edit: November 30, 2009, 05:30:17 PM by Dario »

Offline Surfer

• Mali od palube
  • *
« Reply #4 on: March 13, 2009, 12:11:40 PM »
Da se i ja nadovežem na Daria, Ri-fun mi je sasvim u redu, nisam tamo učio surfat je kad su oni otvorili dućan ja sam već znao ali često odem tamo nešto kupit ako mi zatreba npr zglob, špag ili nešto drugo. Dario zanima me koliko su se trudili ti pokazat kad si počinjao je sam u Preluku vidio da Dule ujutro kaže ljudima par riječi i ode surfat a ovi se onda tamo muče i padaju na tramontani. Kako je tebi bilo u njihovoj školi i nakon koliko dana si savladao fuseve i vodeni start, jesi li uopće? Pitam to da sina pošaljem u njihovu školu.

Offline Dario

• Admiral
« Reply #5 on: March 13, 2009, 12:18:30 PM »
dok smo bili u puntu su bili s nama na dasci i pokazivali, onda npr. regatica pa ti kaze sta nije dobro itd.

vodeni start i fuseve su pokazali
« Last Edit: November 30, 2009, 05:33:09 PM by Dario »

Offline Surfer

• Mali od palube
  • *
« Reply #6 on: March 13, 2009, 12:38:53 PM »
Sa skijanja imam iskustvo da je teško naučiti svoje djete je si mu otac pa te ne sluša kao učitelja zato bi ga poslao u školu makar par dana. A ovo što kažeš za dasku to si u pravu jer najgore je dati nekome karbonsku dasku da se uči na njoj i pada jarbol i boom po dasci.
Zato je bolje početniku iznajmit dasku nego da je uništi prilikom učenja.

Offline Dario

• Admiral
« Reply #7 on: March 13, 2009, 12:41:11 PM »
to sam ja pogrijesio jer sam si odmah kupio karbonsku dasku  :-\

Offline matoi

• Terco
    • sailpinchika
« Reply #8 on: March 13, 2009, 12:42:23 PM »
vodeni start i fuseve su pokazali ali ne mogu reci da sam tamo naucio

Hvala ti na komentarima, ali baš kad sam se poveselio u vezi ri-funa shvatio sam iz daljnjih komentara da to nije to. Jer vodeni start, fusevi, trapez, gybe u brzini... to su stvari koje su zeznute i gdje bi dobro došla pomoć instruktora. Ovo sve prije se može uz pomoć prijatelja ili solo uz malo strpljenja. Imao sam i ja jednog kolegu, naučio me vodeni start na buri na Prokljanu, ali ništa dalje od toga jer kad puše on je lud - izgubi svako strpljenje, odleti ko metak a ti ostani sam i kupaj se...

Offline Dario

• Admiral
« Reply #9 on: March 13, 2009, 12:45:24 PM »
koliko s esjecam mislim d asu nudili i tecajeve za naprednije gdje bi s eucile bas ove stvari koje tebe zanimaju

najbolje ti nazvati i pitat