Author Topic: Uvjeti na Preluku  (Read 3628 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario

• Admiral
Uvjeti na Preluku
« on: February 25, 2009, 11:48:13 PM »
Koliko kvadrata jedro koristite kada vozite na Preluku?

Offline Surfer

• Mali od palube
  • *
Re: Uvjeti na Preluku
« Reply #1 on: March 03, 2009, 02:44:19 PM »
Ja na Preluku uvijek koristim 7.9 kvadrata. To mi je u 95% slučajeva taman veličina jedra,
jedino ako je tramontana baš jaka (obično u rujnu znaju biti jake tramontane) onda odem malo više prema
van tj jedrim na potezu od hotela Belvedere do Skaleta pa mi je opet taman kvadratura. Inače imam 90 kg
i freeride dasku od 130 litara što mi je idelano za Preluk. Naravno to je za freeride ne za nikakav freestyle jer to je druga priča.
A imam još jedno jedro od 5.8 za buru na Puntu ma da znam i tamo jedriti sa ovih 7.9 i to na Dunatu a ne dole kod Košljuna.
Sa tih 7.9 me malo čudno gledaju na Puntu ali meni je dobro s obzirom na moju kilažu. Naravno, vjerojatno si i sam vidio da ekipa
iz DSNM-a jedri i na 9, 10 ili 11 m2 sa formulama ali isto odu van a ne u samom zaljevu Preluk.
Moram reći da mi nikad nije bila jasna ekipa koja dođe na Preluk sa 5.5 ili 6 m2 pa onda nakon pola sata ne može više
ni izglisirat i ode doma a mi se ostanemo vozit do 9 sati.

Offline Dario

• Admiral
Re: Uvjeti na Preluku
« Reply #2 on: March 04, 2009, 07:09:49 PM »
ja imam 115 l mistral freeride i neko staro jedro od NP-a 7.2 m2 (mislim) koje je dosta rastegnuto i s kojim ispod 20 cv ne mogu vise orcivat

ovo ljeto planiram uzeti 7.6 full batten