Author Topic: slička  (Read 9500 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marjan

• Chief
Re: slička
« Reply #10 on: January 13, 2010, 10:50:42 PM »
ne vjerujem da nije nitko nista zamjetio

Ali vidi se da su PRAVI. Jedriti u jakom vjetru sa biminijem nije dobro ni za bimini a pogotovo za fini osjecaj na kormilu. Ja mogu vjerovati da uopšte nisu znali šta im se desilo - samo olakšanje kad se brod zbog cjepanja maina uspravio.

Offline vragec32

• Kontra-admiral
« Reply #11 on: January 14, 2010, 07:58:54 AM »
Ali vidi se da su PRAVI. Jedriti u jakom vjetru sa biminijem nije dobro ni za bimini a pogotovo za fini osjecaj na kormilu. Ja mogu vjerovati da uopšte nisu znali šta im se desilo - samo olakšanje kad se brod zbog cjepanja maina uspravio.
Ma ovo "A možda oni od biminia niti ne vide što im se dogodilo s jedrom?"
je bio pokušaj vragolaste šale. Naravno da mislim da znaju što im se desilo ... ali što će sad?!
Sigurno imate barem malu predodžbu kakvu buku stvaraju ti prostali komadi jedra lamatajući okolo i po opremi. Osim toga, jedro se nije ovako raspalo od eksplozije nego postupno i nakon duže vremena, a osim toga vidi se da je pokušano biti "spremljeno" u jarbol (na veselje onih koji će ga kasnije čupati van).  hio4
A bimini služi za to da im pokrije pogled na tu nemilu scenu jer "ono što ne vidimo možda se i ne događa" ...  >:D
i boli ih k.

Offline marjan

• Chief
« Reply #12 on: January 14, 2010, 08:14:54 AM »
Vragec32, cjenim tvoj osjecaj za te jedrilicare i pozitivan pristup. Naravno da sam se šalio.
Ali meni (ali mislim da i drugim jedrilicarima) bimini kot jedrenja smeta vec kod laganih vjetrova i ne mogu si smisliti da bih vozio biminijem kod jakog vjetra.

Offline vragec32

• Kontra-admiral
« Reply #13 on: January 14, 2010, 09:37:48 AM »
Ali meni (ali mislim da i drugim jedrilicarima) bimini kot jedrenja smeta vec kod laganih vjetrova i ne mogu si smisliti da bih vozio biminijem kod jakog vjetra.
Naravno!
I ako ti se s takvima ukrižaju kursevi, ne očekuj poznavanje pravila i možda davanje prednosti. Bježi od njih, što dalje - to bolje!  ;)

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #14 on: January 14, 2010, 11:43:58 AM »
Vragec32, cjenim tvoj osjecaj za te jedrilicare i pozitivan pristup. Naravno da sam se šalio.
Mislim da griješiš. Po meni su oni jedrioi bez biminija ali, kad se glavno jedro raspalo, kako bi sačuvali koliko toliko uravnoteženo jedrilje, razvili su bimini i uravnotežili brod. A dobili su sigurno i 0,33 čvora brzine.  guog98 guog98 guog98 guog98 guog98 guog98 tong47
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline jedritisemora

• Timunjer
  • **
« Reply #15 on: January 14, 2010, 11:57:55 AM »
 happy444

Offline marjan

• Chief
« Reply #16 on: January 14, 2010, 12:56:17 PM »
Mislim da griješiš. Po meni su oni jedrioi bez biminija ali, kad se glavno jedro raspalo, kako bi sačuvali koliko toliko uravnoteženo jedrilje, razvili su bimini i uravnotežili brod. A dobili su sigurno i 0,33 čvora brzine.  guog98 guog98 guog98 guog98 guog98 guog98 tong47

Mislim da smo sa analizom došli do kraja. Grancipor pogodio u sridu !!!