Škola jedrenja za neznalice > Jedrenje za početnike

Crni tank i koristenje wc-a

<< < (2/3) > >>

Damir s:
Ja ti znam onaj sa srebrnim papirom od cigareta uzmes onaj otkinuti komadic i sa njim ocistis (blato) ispod noktiju :laughing7:
Ali stvarno ti ventili za prebacivanje su jako lose kvalitete pa zaglave posebno ako se fekalije osuse na disku , a i osobe koje uzmu barku u carter nisu bas familijarni sa tim sistemom crnog tanka i prebacivanja ventila za praznjenje, a kada se dogodi obicno je kasno za sve pa uzivaju u smradu svojih produkata  :laughing7: Za vlasnika ekstra posao i ekstra zarada a carterasa  ekstra trosak ali takav je horoskop.

Strici:
Treba se uzimati "Forlax" ili "Muvikol" i onda je kaka rijetka i sve prolazi bez problema :laughing7: :laughing7:

naftalin:
Hvala na pojasnjenjima i "savjetima" :)

Planiram iznajmiti jedrilicu od charter agencija oko Splita na ljeto. Posto nemam iskustvo sa iznajmljivanjem brodova, kakva je praksa - mogu li zahtjevati da mi osposobe i obezbijede prazan crni tank?

Mozda bih onda mogao i sam da prebacujem taj ventil po potrebi, u zavisnosti da li sam u marini/bovi ili plovim.

Strici:

--- Quote from: Strici on January 31, 2018, 01:52:15 PM ---Treba se uzimati "Forlax" ili "Muvikol"  :laughing7: :laughing7:

--- End quote ---

Zaboravio sam, ako ovog nema može i gorka sol samo učinak nije toliko kvalitetan :laughing7:

dmeter:

--- Quote from: naftalin on January 31, 2018, 05:52:42 PM ---Hvala na pojasnjenjima i "savjetima" :)

Planiram iznajmiti jedrilicu od charter agencija oko Splita na ljeto. Posto nemam iskustvo sa iznajmljivanjem brodova, kakva je praksa - mogu li zahtjevati da mi osposobe i obezbijede prazan crni tank?

Mozda bih onda mogao i sam da prebacujem taj ventil po potrebi, u zavisnosti da li sam u marini/bovi ili plovim.

--- End quote ---
ne postoji taj ventil,to HRB gleda svake godine. čak je obavezno na palubi imati ugrađen vakumski čep za pražnjenje na obalu.
ja kupujem ovaj
https://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/toalet-papir-kem-wc-thetford-agua-soft-oglas-18726551

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version