Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

Cink protektor za zaštitu propelera

<< < (2/11) > >>

Ante_Ri:
Ocistiti kao odmastiti ili kao skinuti eventualnu boju ili sto vec da nalegne na metal motora?
Na novim vanbrodskim motorima (cistima, iz ducana) cink je zavidan za motor na peti koja je ofarbana.

Damir s:
Bivsi vlanik od mog LUCKYa dao mi je dobar savjet uvijek kad stavis novi cink protektor stisni koliko mozes a onda uzmi dva cekica, jedan koristi kao kontra i lupis sa drugim po cink protektoru i onda dostisnes vidu ili maticu, to narocito je vazno za cink na osovini propelera.

jazmi:
Sad sam skinuo cink protektor i ne znam da li je pojeden, izgleda kao nov ili se posvuda jednakomjerno smanjio. :)
No, čini mi se da se iz ove slike vidi da je makar dijelom bio u kontaktu s motorom:

https://goo.gl/photos/x4mVGy36u2Gvbate6

Staviti ću ga ponovno i natuči čekićem ali i sad je bio dobro stegnut i oblikom i na oko je izgledalo kao da je "sjeo".

Strici:
Bilo bi zanimljivo doznati koliko u tom "štamparskom olovu" ima cinka :laughing7:
Tuči je bolje se po prstima neko taj komad ponovno stavljati na staro mjesto :laughing7:

hidrotherapy:
Na slici se vidi da zink nešto odradjuje, ali sudeći po slici vanbrodskog motora očito ne dovoljno.
Moguće je i da zink protektor nema odgovarajući sastav, odnosno da je manjkave kvalitete.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version