Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

Hanse e-motion rudder

<< < (2/4) > >>

traktor:
Je Strici. Priznajem. Nisam znao da su se pred 50 godina koristili pod motori na kormilu jedrilica.  :dontknow:

Nadam se da nisi fotomontirao taj ogromni propeler na elektromotor sumljive snage i momenta za jeden, pretpostavljam, radni brod ili remorker. Ustvari jedino takav propeler ima logike ali onda je pitanje zašto nisu na tom mjestu stavili jaki azipod. Ne znam koliko kormilo ima smisla u toj konstelaciji.

Strici:
Da ovdje previše ne solim, evo stavljam samo jednu sliku kojom se može dalje tražiti,

a u "Kormila i pokretljivost broda" ću nabaciti par slika zbrda zdola nađenih u memotiji mog kompa.

dmeter:

--- Quote from: traktor on December 14, 2017, 10:52:08 AM ---Je Strici. Priznajem. Nisam znao da su se pred 50 godina koristili pod motori na kormilu jedrilica.  :dontknow:

Nadam se da nisi fotomontirao taj ogromni propeler na elektromotor sumljive snage i momenta za jeden, pretpostavljam, radni brod ili remorker. Ustvari jedino takav propeler ima logike ali onda je pitanje zašto nisu na tom mjestu stavili jaki azipod. Ne znam koliko kormilo ima smisla u toj konstelaciji.

--- End quote ---
Prvi električni čamac  Moritz von Jacobi  1839
Najveći napredak je postignut 1939-1943 njemački U boats

traktor:
Strici, ove me tvoje slikice podsjećaju na slikice hreka u prvim danima kada je sve izgledalo 'prekreativno'  što je ustvari i bilo. Tek kad se stvari uz dosta truda, vremena i 'tehničke' logike poslože stvar postaje prihvatljivija. Ovako je to science fiction, slikice nažalost ne mogu biti zamjena za sol.

traktor:
" tako kako sam tamo napisao na Hanse 315 jedrilici nije ništa novoga"

Pa Strici "kako za koga, kak se zeme. Za večinu jest," i ja tu spadam.

Ako idemo po tvojoj logici ništa na svijetu nije novo. U početku bijaše majmun a sve ostalo su majmunarije.

Pojavi se post tipa koji pokušava  (re)animirati forum i onda ga poklopi nostalgičar koji mu kaže da se mani posla jer da su novotarije davno izmišljene.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version