Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

10 x Seanovo 5 ks 4 takta - kopija Yamahe

<< < (2/2)

REV:
Jamaha 4 , 4takta je kako vlasnici kažu poprilično loš a kakva je onda kopija....

loncart:
Pozdrav,

na kraju sam kupio rabljenog 8 KS 2t Marinera - Yamahu. :icon_salut:

Tako da me ostavila volja..
Čak bih preporučio adminu da ugasi ovu temu...

estan:
Ne treba gasiti, a i u raspravama je došlo do pogreške, tj. zabune. Parsun i ostale slične pente su kopija starog modela Yamahe 4 ks, koja nije bila bog zna kakava penta za svrhu u koju su je većina naših nautičara kupovali, a nove jamahe od 4 ks su iste kao i one od 5 i 6 ks i puno su bolje pente s većom kubikažom od one stare. Tako da uspoređivati cijenu s Yamahom nema smisla, jer se radi o motoru novije tehnologije, veće kubikaže i boljeg okrentnog momenta. Stare Yamahe su bile prvenstveno namijenjene za pogon bajbota, a kako su se na njih polakomili naši panulaši, normalno da su bili razočarani kvalitetom. S ovim novima neće biti razoćarani, jer su predviđene za takvu namjenu. Inače, znam čovjeka, vlasnika 17 m jedrilice, koji jako puno plovi, a na bajbotu mu je baš ta stara Yamaha od 4 ks i prezadovoljan je s njome, a ima joj već dosta godina. Samo, što on taj motor koristi upravo onako kako su inžinjeri zamislili da se koristi.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version