Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

Yamaha (Mariner) 8 ks 2t - '80

<< < (3/3)

more:
Pali na "prvi zub" i onaj kome se prekomjerno nakupilo kamenca u rashladnom sistemu.

jazmi:
Na jedrilici imam Yamahu 8 2t, ne znam godište..Htio bih je spojiti da puni akumulator (već sam pisao o tome ne forumu). Da li netko zna ima daje li AC ili DC? Koliko bi punila na 3/4 gasa?
Inače o motoru; nakon što sam mu zamijenio propelu (1000 i nešto kuna) jer je prethodna nakon susreta sa špagom provrtila, pogoni jedrilicu (edel 4) odlično. Evo nakon nekoliko mjeseci stajanja upalila je desetak potezanja.
Kolika je deklarirana potrošnja tog motora? Meni se čini da moja troši oko tri litre na uru što i nije malo ali neću je mijenjati tomosom 10 jer eto, radi a radi i tomos i jednako troši a na yamahi sam već riješio plinove u bunaru tako što sam začepio silikonom rupice u peti...
Da, postoji li neki majstor za yamahe u Rijeci ili okolici a da  nije ovlašteni servis da me ne oderu samo za pregled motora?

estan:
2 % je puno za taj motor. Ide u njega 1 %.. a ako se češće vozi malim gasom do 1,5 %. Više od toga će puno dimit i nepotrebno mastiti more.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version