Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

Motor vanbrodski za gumenjaka

<< < (2/2)

Damir s:
Ma nisam puino vozija sa tomosom ali samo jednom sam morao mjenjati stift. Ostao mi je u dobrom sjecanju! Za razliku od Jamahe 2 cilindra koja mi je stala nasred zaljeva u Kingstown, bila je i supruga samnom bogami nije bilo ugodno nakon pola sata guslanja je upalila.

dmeter:

--- Quote from: Mala od portala on October 25, 2015, 02:38:10 PM ---
--- Quote from: dmeter on October 25, 2015, 01:05:01 PM ---
.....a jednog sam bacija u more između supetra i krilo jesenica.....

--- End quote ---

:sad1:  Ulje u motoru   :hmh:, ostaci goriva   :hmh:,  plastika   :hmh:,...

Jel baš moralo u more...?   :icon_scratch:

--- End quote ---
Prvo kad se je to desilo nije bilo zabranjeno bacati otpad u more.a prve dijelove je počeja izbacivati tomos i sam. u more je izbacija  glavu motora u more sam.sričom bilo je jugo pa sam se lagano nakon 6-7 sati veslanja vratija sam doma.

jazmi:
Bez tomosa 4 ja na barku na dalji đir ne idem.
Zeznula me yamaha 8 s propelerom ovo ljeto i jedva sam se četvorkom izvukao u neveri da nas ne razbije o grote. Ali 4ka nije pogodna za jedrilicu pa će i meni na bajbot, a na jedrilicu ako bude nužde...
Dobra četvorka je po meni dobar motor i u granicama onoga što ja znam popraviti. OStalo je prekoplicirano za mene.

estan:
Ja s Tomosom 4 imam odlična iskustva. Moj radi već od daleke 1986 g. Mijenjao sam barke, ali ne i tog Tomosa koji je uvijek sa mnom. U njemu je još sve original osim bobine koja je krepala prije nekih 6 g i tada zamijenjena drugom. Dobro svićice i poniki kabel i lulica su mijenjani češće, ali svi vitalni dijelovi su original. Moj prijatelj je nedavno nabavio 3 Tomosa za 1000 kuna. Od ta tri, dva su u odličnom stanju, predu ko urica. Ako se čovjek potrudi i nađe dobar primjerak, po meni je Tomos najbolji mali motor i najpouzdaniji.

loncart:
Složio bih se sa estanom. Tomos 4 nisu možda najbolji motori na tržištu, ali su najjednostavniji i sasvim pouzdani.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version