Brodska oprema i sustavi > Brodski dizajn i samogradnja

Cape Henry 21

(1/35) > >>

patak:
Prije nego što predstavim moj projekt samogradnje, rekao bih još jednu o onoj vječitoj dilemi: samogradnja ili kupnja polovnog broda.
Samogradnja nije način da se jeftinije dođe do plovila!
Samogradnja je, prije svega, zadovoljstvo da svojim rukama napravite nešto lijepo i korisno.
Svakom koji je poželio napraviti nešto (brod, avion ili maketu Eifelovog tornja) preporučujem neka počne što prije.
Isplati se.

Dakle, gradi se brod. Jedrilica duljine 21 stopu iliti cca 6,5 m od šperploče ljepljene epoxijem.

Sada ću pokušati priložiti kakvu slikicu (kada skužim kako), u međuvremenu evo linka na nacrte:
http://www.dixdesign.com/ch21.htm

patak:

Nadam se da sam zaljepio sliku. To bi trebala biti jedna od prvih fotki x godina unatrag. Vide se pregrade postavljene na nosače i centrirane.

patak:
Iz drugog kuta:

patak:
Slijedilo je umetanje uzdužnih letvica(eng:stringers) u utore na pregradama duž cijele dužine broda.
Nakon cca godine dana gradnje otišao sam ponovo u lučku kapetaniju (najprije sam prijavio samogradnju, naravno), zabrinut što ne dolaze u kontrolu. Rekli su mi da ništa ne brinem i da samo slikam sve faze gradnje pa će oni kasnije pogledati slike.
Od tada sam ažurniji u fotografiranju.
Evo kako je izgledala gradnja u tom trenutku:

mirjo:
da to nije možda zadarska kapetanija, ni nama ne dolaze, kažu samo slikaj sve?

lipi brodić, pravi mali krstaš
samo naprid

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version