Brodska oprema i sustavi > Brodski motori (propulzija)

Najbolji unutrašnji motor

<< < (3/9) > >>

grancipor:
Jeste li čuli za RAMNAY motore?  8)

jazavac:

--- Quote from: Leprecon on January 27, 2009, 11:37:22 AM ---kako mislis masno naplacuju?

pa zar nemaju manje vise svi motori danas dvostruki krug hladjenja?
--- End quote ---

zapravo si u pravu, danas vjerojatno je to već standard; ja pamtim svoje iskustvo od prijedesetak godina kad sam kupovao novi motor i tada je yanmar (a i volvo) nudio isti motor sa i bez dvostrukog kruga hlađena. Razlika u cijeni je bila koliko se sjećam lombardini marine sa duplim krugom malo jeftiniji od ovih drugih direktno hlađenih, a varijanta duplog kruga hlađenja je poskupljivala motor za oko 2-3 000 ondašnjih DEM. Radi se o malim motorima, 1 i 2 cilindra 10-18 ks. Ista stvar je bila i sa kubotom iz SCAMa - a i danas je još uvijek konkurentan.

--- Quote from: Leprecon on January 27, 2009, 11:37:22 AM ---izravno hladjenje morskom vodom imaju samo heavy duty motori koji se ugradjuju u patrolne i spasilacke brodove kao na primjer Bukh
nije to bez vraga
ali naravno, to tek kosta

--- End quote ---

košta...motor ili njegovo održavanje ??? Naime, vidio sam podosta direktno hlađenih motora koji su 'otišli' prije vremena upravo zato jer vlasnik nije redovito čistio sol  ikamenac iz kanala i termostata, a tek to košta :o

denister:
hm, da li se itko susreo sa PARSUN motorima, iskreno nisam nikad se susreo sa njima, a vidim da cijene su dosta povoljne???

Schultz:
Što nije Parsun kineska vanbrodska yamaha?

dome:
Imao sam prilike intervenirati u garantnom roku na Parsunima i mogu reći da je Selva za njih pojam kvalitete.To je nešto najlošije izuzev Sail motora što su dozvolili da uđe na naše tržište.Nisu se potrudili ni da stave A4 vijke nego ugrađuju A2 toliko o kvaliteti.Ozbiljni proizvođači ni ne koriste vijke za široku potrošnju nego proizvode specijalne vijke sa finim navojima i iz posebnih nehrđajučih čelika a, Sail i Parsun koriste A2 vijke standardnih navoja za široku potrošnju.O kvaliteti plastike i odljevaka bolje ne diskutirati.I da jesu kopija Yamahe i to vrlo loša kopija.................

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version