Author Topic: Najbolji unutrašnji motor  (Read 74298 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grancipor

• Kontra-admiral
Re: Najbolji unutrašnji motor
« Reply #10 on: January 27, 2009, 01:05:40 PM »
Jeste li čuli za RAMNAY motore?  8)

Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #11 on: January 27, 2009, 02:45:05 PM »
kako mislis masno naplacuju?

pa zar nemaju manje vise svi motori danas dvostruki krug hladjenja?

zapravo si u pravu, danas vjerojatno je to već standard; ja pamtim svoje iskustvo od prijedesetak godina kad sam kupovao novi motor i tada je yanmar (a i volvo) nudio isti motor sa i bez dvostrukog kruga hlađena. Razlika u cijeni je bila koliko se sjećam lombardini marine sa duplim krugom malo jeftiniji od ovih drugih direktno hlađenih, a varijanta duplog kruga hlađenja je poskupljivala motor za oko 2-3 000 ondašnjih DEM. Radi se o malim motorima, 1 i 2 cilindra 10-18 ks. Ista stvar je bila i sa kubotom iz SCAMa - a i danas je još uvijek konkurentan.

izravno hladjenje morskom vodom imaju samo heavy duty motori koji se ugradjuju u patrolne i spasilacke brodove kao na primjer Bukh
nije to bez vraga
ali naravno, to tek kosta

košta...motor ili njegovo održavanje ??? Naime, vidio sam podosta direktno hlađenih motora koji su 'otišli' prije vremena upravo zato jer vlasnik nije redovito čistio sol  ikamenac iz kanala i termostata, a tek to košta :o
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline denister

• Barba
  • još plutam :)
« Reply #12 on: January 27, 2009, 05:32:41 PM »
hm, da li se itko susreo sa PARSUN motorima, iskreno nisam nikad se susreo sa njima, a vidim da cijene su dosta povoljne???

Offline Schultz

• Timunjer
  • **
  • Sakrameski...
« Reply #13 on: February 06, 2009, 09:07:59 PM »
Što nije Parsun kineska vanbrodska yamaha?
Use, nase, podase...

Offline dome

• Mali od palube
  • *
« Reply #14 on: February 07, 2009, 10:26:47 PM »
Imao sam prilike intervenirati u garantnom roku na Parsunima i mogu reći da je Selva za njih pojam kvalitete.To je nešto najlošije izuzev Sail motora što su dozvolili da uđe na naše tržište.Nisu se potrudili ni da stave A4 vijke nego ugrađuju A2 toliko o kvaliteti.Ozbiljni proizvođači ni ne koriste vijke za široku potrošnju nego proizvode specijalne vijke sa finim navojima i iz posebnih nehrđajučih čelika a, Sail i Parsun koriste A2 vijke standardnih navoja za široku potrošnju.O kvaliteti plastike i odljevaka bolje ne diskutirati.I da jesu kopija Yamahe i to vrlo loša kopija.................

Offline maris

• Timunjer
  • **
« Reply #15 on: February 08, 2009, 06:35:36 PM »
Koliko para toliko muzike  ;D

Offline zdene

• Mornar
  • **
« Reply #16 on: February 23, 2009, 09:44:26 PM »
ako netko ima gumenjak a treba mu sidro, parsun je najbolja opcije....jeftin i težak!

Offline denister

• Barba
  • još plutam :)
« Reply #17 on: February 24, 2009, 05:00:38 AM »
dobro sidro :D

gravosa

• Guest
« Reply #18 on: June 07, 2009, 01:39:36 PM »
Koji je po Vam anajbolji unutrasnji motor, tj. koji najvise daje za najmanje novca? Svi ce odmah reci da je po kvaliteti Yanmar ali za 15 000 eura koliko dode jedan 125 ks Yanmar..  :-\

ja npr. ima marinizirani mercedes na koji sma takoder dobio 2 godine garancije kao i na Yanmar, djelovi su puno dostupniji "na svakom kiosku" a cijena motora je upola jeftinija

za mene osobno ovaj najvise "daje" za naj manje solada......

Ford XLD marinised engine

evo sto kaze tip......

.."I bought a fully marinised Ford XLD engine complete with a Hurth gearbox for £950"...

http://www.aopu10.dsl.pipex.com/boatpages/february2005.htm

a mozes probat i jedan od obih...

http://www.vw-m.de/index.php?id=6&L=1

« Last Edit: June 07, 2009, 02:50:38 PM by gravosa »

Offline Markic

• Kadet
  • *
« Reply #19 on: June 08, 2009, 11:45:39 AM »
Bukh. http://www.bukh.dk/

Sve obalne straže i spasioci na sjevernim motorima koriste njihove motore.

Naš je radio 22 godine, a onda je prodan ribaru koji ga i danas koristi. Rezervni dijelovi za ovoga mladića od 22 god. postoje i dan-danas.

Mi smo uzeli novi BUKH DV 24 ME.

Nadamo se da će i ovaj izdržati 20 godina.

POZ