Slane tehnike > Ponašanje na moru

g. Šćurić u fonji

(1/3) > >>

dag:
Jednom davno, u 8. sam mjesecu doplovio u Vis i mjesta ni za lijek. I Kut je bio pun. Naslo se neko jadno mjesto skroz na desnoj strani viške rive gdje izlazi kanalizacija. Bilo je tu nekog kaosa s murinzima jer sam se morao provlaciti izmedju dva reda brodica, manevrirati u mini prostoru, i prilikom isplovljavanja drugi dan ... uhvatim neki muring kolumbom. Nije bilo ni daska vjetra pa sam pokusao manevrirati da se oslobodim.
Jedan od susjednih brodova bio je i Follow me, gospodina Šćurića iz Opatije. Vidi on da se ja nesto mucim i u sekundi nestane u kabini (mozda po neki dugački mezzomariner-pomislim ja), da bi se isto tako brzo opet pojavio vani u kupaćima, s maskom i bez trenutka nećkanja skocio u more koje je, ispricavam se na doslovnom opisu, bilo puno govana!
Ja u totalnom šoku, neugodno mi je bilo do boli ... pa i ja sam to mogao napraviti ... ali nisam.
Za osloboditi kolumbu trebao mu je samo taj jedan zaron i ja sam mogao nastaviti izlazak.
Naravno da sam mu se maksimalno zahvalio ali nije mi se to nikada cinilo dovoljno.

Tko bi od nas skocio u fonju zbog vlastitog broda a kamoli zbog tuđeg?
Pokazao je požrtvovnost, plemenitost i spremnost da pomogne neznancu u neprilici (cak i u ovako bezopasnoj situaciji), i zato mu jos jednom hvala.

Ovakvi postupci svijet cine boljim mjestom i nas boljim ljudima.

Dario:
svaka cast Šćuriću, to je covjek posebne vrste, mlslim da ti ne bi svatko tako pomogao

vidi sam par puta kako ljudi se muče a covjek kraj jega s rukama u đepu stoji  :-\

sailpower:
Ova priča mi je za rubriku vjerovali ili ne, nisam znao da jos ima takvih ljudi... Svaka čast  ;)

dag:

denister:
pohvalno...nadajmo se da će i g. Šćurić naletiti ovdje na forum da to vidi....

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version