NESRE?E, NEZGODE I INCIDENTI NA MORU

Autor Strici, Ožujak 16, 2020, 03:48:46 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

traktor

Sveznadare, što nam nisi ostavija link?. Namaju se svi vremana zaebavati po internetu. :thumbsup:

Strici

Pero ?emu radiš tako? Pa što je to od tebe nastalo? Pa ti si bio jedan svima radoprihva?en ?lan foruma, koji da ne bi morao u prepirku i biti upravo ovakav kakav si danas u kontaktu s drugima (na ribolovnom forumu) potražio novi forum, to ovaj i meni koji sam tamo imao sli?nih problema ovdje predložio.
Dal je to što se ljudi starenjem mijenjaju (psihi?ki, postaju sva?ala?ki, zajedljivi), skrenu jer se ne lije?e, ili previše piju? dal se drogiraju?, iskaljuju frustracije ipa samo odmažu gdje god stignu.
Pa zašto si takav? Ili si ve? toliko „zabrazdio“ da sam i ne možeš shvatiti kakav si i kako te okolina smatra?
Pitanje je samo kad ?eš i Damira otpuhati“ jer vidim da ste dobri kumpari; ali dokada?
Na kraju krajeva ti odmažeš ne samo ovdje na forumu ti odmažeš i sebi, ali sigurno i svojima.
Kad tad ?e to postati vidljivo, ako to ve? i nije.
A problem je izgleda da ti to sam ne možeš (više?) skapirati i sam se „skalati“, do?i u normalu, a tebi dodirna okolina se ne?e miješati.
Eto ja ovako virtualno probam  ispravljati „krivu Drinu“ i nadam se da ipak nije prekasno.
Pero je prije bio jedan vrlo drag i radoprihva?en ?lan, to mislim ovdje, Odlu?io sam se napisati i jer je obrisao jedan ne uvredljiv tekst, ali zajedljiv.
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

Strici

Tko je kriv to ?e odlu?ivati onaj nadležni sud u Londonu :icon_scratch:, a koji još nikada nije odlu?io da je samo jedan sudionik nesre?e kriv, a mi pak ovdje dajemo svoja mišljenja.
Ja nisam ni gledao skicu, pogledao sam gdje se to uop?e desilo. Pa malo preo?ito i novine zemalja iz južne Amerike, i uglavnom se prepisuje jedni od drugih. :icon_scratch:
I ovo što Traktor tvrdi (pogledavši skicu) drži vodu :icon_scratch:.
Samo sud sudi kako mo?nici ho?e, (nemojmo zaboraviti Haški sud i njihovu „podjelu“ krivice, a nadam se da ?e i taj Londonski sud (zaboravih kako se to?no zove) prosuditi pravi?no, ali svejedno on nikad nije osudio samo jednog.
Meni je žao tako lijepog broda. Ma ne toliko lijepog, ali vrlo solidno napravljenog. :sad10:
Pogledajte taj interijer i sam brod (ipak je to vojni brod Pelige):

https://youtu.be/8Qy6IIMh7eo   napravljen u Kadizu

“Por favor dê-me um momento, estamos em pânico aqui. Estou apenas a acordar o meu capitão, não queremos nenhum problema“, respondem do “Resolute”.
"Molim vas, sa?ekajte trenutak, mi smo uspani?eni. Upravo  budim kapetana, mi ne želimo probleme ", odgovara" Resolute ".
To sam pro?itao mislim u nekim Brazilijanskim novinama; evo ovdje:

https://diariodistrito.pt/marinha-venezuelana-divulga-video-sobre-colisao-com-cruzeiro-portugues/

Bit ?e tu još puno povuci potegni :icon_scratch:
Ne optere?ujte se previše akumulatorima! Permanent magneti i superkondenzatori su budu?nost !!!

pero

Citat: Groff  u Travanj 06, 2020, 11:45:26 POSLIJEPODNE
He, he.....istina boli......... boli do neba.....
Boli budalu tebe  :thumbsup:

Groff

He, he.....istina boli......... boli do neba.....

pelig

Citat: Strici  u Travanj 06, 2020, 02:46:01 POSLIJEPODNE
Meni je žao tako lijepog broda. Ma ne toliko lijepog, ali vrlo solidno napravljenog. :sad10:
Pogledajte taj interijer i sam brod (ipak je to vojni brod Pelige):

To nije vojni brod, ve? patrolni, nešto što se po hrvatskoj terminologiji zove VOO tj. vanobalni ophodni brod. I to je nešto što hrvatska planira slijede?ih godina izgraditi jer joj je potrebno. Ono što možda zbunjuje je to što Venecuela, kao i Hrvatska i mnoge manje zemlje, ima obalnu stražu organiziranu kao podre?enu ratnoj mornarici. Amerika i druge ve?e zemlje imaju obalnu stražu organiziranu kao samostalnu službu. To su dva razli?ita koncepta, svaki sa svojim prednostima i nedostatcima. O tome je dosta pisao umirovljeni viceadmiral Kardum.
Drugo što te možda zbunjuje je naoružanje; Patrolni brodovi u svakoj mornarici imaju sekundarnu funkciju kao pri?uva u slu?aju rata. Upravo zato bivaju dobro naoružani ili bar pripremljeni za brzi prihvat dodatnog naoružanja koje ih pretvara u ratni brod. Na ovom venecuelanskom se to dobro vidi. U slu?aju rata brzo bi ga prenamjenili u korvetu. Tako to rade pametne zemlje! Postoji i drugi pristup - hrvatski. Naš OOB Omiš nije dobio gotovo nikakovo naoružanje pa je potpuno beskoristan u slu?aju rata. Kako VOO broda nemamo to smo sa topovnja?e Vukovar morali poskidati svo raketno naoružanje i poslati je u Mediteran, da spašava migrante iz mora. Tako to rade glupe zemlje!

Strici

Ma svejedno, ne idem u detalje, a znam da mnoge zemlje imaju tu obalnu stražu. Ja uop?eno: nije civilni pa kad je ve? naoružan topovima, onda je vojni, a milicijski baš i nemaju topove.
Jedino ne znam kakva je posada, ali je vjerojatno vojska, odnosno mornari mornarice.
Meni se svi?a brod, kao tehni?ko sredstvo, (izvanka nadgradnjom bi po meni malo druk?ije) a op?enito ja takve svrstavam (izgledom i naoružanjem) u mornaricu.
Možda i inercijom, jer patrolni brodovi spadaju u vrstu malih ratnih brodova.

hidrotherapy

Pero,
budu?i da sam i ja iz Pule, volio bih znati ime tog "majstora". ?isto da se ne zaletim.  :icon_thumright: