Slane tehnike > Mornarske tehnike

NESREĆE, NEZGODE I INCIDENTI NA MORU

<< < (3/37) > >>

Strici:

--- Quote from: pero on March 18, 2020, 10:01:11 AM ---Možda da autor teme i njegovi sljedbenici napišu malo više detalja tih  NESREĆA NEZGODA INCIDENTA NA MORU .
--- End quote ---

Pere autor teme ti je dao „motiku“ tako da si sam  priskrbiš „hranu“.
Meni je običaj da pripomognem znatiželjnom da sam pronađe, gladnom da pokažem kako da se sam nahrani.
Početkom 2016 u Biskajskom zaljevu napušten je "Modern Express" Ro-Ro brod, kojem se pomaknuo teret pa se brod nagnuo za 50⁰.

Ovaj i nekoliko takvih ga je teglilo.

Maestral:
Izgleda, da smo svi već zaboravili, što se dogodilo prije dvije godine kod Prvića. Sudarili su se Jadrolinijin putnički brod Tijat i motorni teretni brod Plavi Jadran, nakon čega je za samo nekoliko minuta teretnjak potonuo na morsko dno. Do sudara je došlo u blizini rta sv. Frane stotinjak metara od obale. Brod Tijat isplovio je iz luke Šepurine prema Prvić Luci i kad je dosegnuo punu brzinu naletio je na brod Plavi Jadran, koji je zadobio velika oštećenja i uslijed prodora mora potonuo za nekoliko minuta. Tijat je pretrpio manja oštećenja.

Strici:

3,5" događaj:

Damir s:
Nekome do smjeha drugome za plakanje:

Strici:
Kod naših susjeda se veliki brodovi ne samo nasukavaju:

Bivši trajekt "Sorrento Salvage"

Isplovio je prije skoro pet godina iz Palme za Valenciju i 20 setak milja nakon isplovljenja

buknuo je požar,

kog posada nije uspjela ugasiti, pa su svi evakuirani, a od je izgledao ovako:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version